Reklama

Głos z Torunia

Małopolska – przygoda i rekreacja

Niedziela toruńska 35/2015, str. 2

[ TEMATY ]

wakacje

Archiwum oratorium

Czas zabawy i rekreacji

Czas zabawy i rekreacji

Toruńskie Oratorium na Rybakach, jak co roku, we współpracy z gminą miasta Toruń i województwem kujawsko-pomorskim w dniach 20-29 lipca zorganizowało wypoczynek w Małopolsce dla swoich podopiecznych. Program „Małopolska – Przygoda i Rekreacja” dofinansowano ze środków gminy miasta Toruń i województwa kujawsko-pomorskiego.

Wypoczywaliśmy w Pawlikowicach k. Wieliczki. Zwiedziliśmy Kopalnię Soli „Wieliczka” (gdzie na głębokości ponad 100 m kryje się jedyny na świecie Podziemny Szlak Pielgrzymkowy „Szczęść Boże”, świadczący o religijności górników) i Kopalnię Soli Bochnia.

Reklama

Nie zabrakło zwiedzania Krakowa. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Wawel, Sukiennice, kościół Mariacki, sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II, Muzeum Lotnictwa Polskiego. Nawiedziliśmy Wadowice, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, zespół niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady, które funkcjonowały w latach 1940-45 oraz sanktuarium maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Aktywny wypoczynek w Małopolsce to również czas na zabawę i rekreację. Tego doświadczyliśmy w Parku Rozrywki Zatorland, m.in. w Parku Bajek i Stworzeń Wodnych, Parku Ruchomych Dinozaurów. W Inwałdzie odwiedziliśmy Park Miniatur, gdzie mogliśmy podziwiać np. Bazylikę św. Piotra, wieżę Eiffla, Statuę Wolności oraz Dinolandię, w której zobaczyliśmy legendarne stwory ziejące ogniem.

Dzieci wypoczęły w komfortowych warunkach, poznając zabytki, zwyczaje, kuchnię i przyrodę Małopolski. Mieliśmy okazję przebywać w miejscach związanych ze św. Janem Pawłem II. Program zajęć tematycznych ułatwiał skupienie zainteresowania młodych na takich wartościach, jak przyjaźń, zaufanie i wzajemny szacunek. 10 dni zabawy, wędrówek i rozmów uświadomiło, jak wiele wartości niosą ze sobą organizowane przez oratorium wyjazdy wypoczynkowe.

Dziękujemy gminie miasta Toruń i województwu kujawsko-pomorskiemu za pomoc w organizacji wypoczynku dla dzieci z Bydgoskiego Przedmieścia. Wyrażamy wdzięczność przyjaciołom (osobom, firmom za zlicytowanie koszulek w trakcie koncertu charytatywnego, ludziom dobrej woli, podatnikom za przekazanie 1% podatku). Dziękujemy także ks. Bogdanowi Węgrzynowi – dyrektorowi Domu Dziecka „Moja Rodzina” w Pawlikowicach oraz firmie transportowej Trans-Tur.

2015-08-27 12:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolonie Caritas w Murzasichlu

Niedziela podlaska 35/2014, str. 6-7

[ TEMATY ]

wakacje

Ks. marcin Chudzik

Czas wakacji to czas odpoczynku, radości, poznawania nowych osób, wyjazdów i odkrywania nowych zakątków naszej Ojczyzny. Dla wielu dzieci taką możliwość daje Caritas. W dniach 26 lipca – 8 sierpnia ponad 40-osobowa grupa z diecezji drohiczyńskiej przebywała na koloniach, dofinansowanych przez KRUS, w Murzasichlu.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję