Reklama

Niedziela Legnicka

Karłowice

Wzmocnieni w abstynenckiej drodze

Już po raz 21. Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów „Odnowa” zorganizowało Międzynarodowy Abstynencki Festiwal Muzyczny i Zlot Rodzin Abstynenckich. Podobnie jak w ubiegłym roku areną festiwalowych atrakcji był Chrześcijański Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy „Zielona Niwa” w Karłowicach na terenie parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Biedrzychowicach

Niedziela legnicka 34/2015, str. 3

[ TEMATY ]

trzeźwość

AG

Wspólne ognisko zainaugurowało tegoroczny festiwal

Wspólne ognisko zainaugurowało tegoroczny festiwal

Czterodniowy festiwal, który trwał od 9 do 12 lipca, to przede wszystkim sport, zabawa, rekreacja i trzeźwe spędzenie wolnego czasu. W programie znalazły się m.in. koncerty zespołów związanych z ruchem abstynenckim i zaproszonych na tę kilkudniową imprezę, która jest sztandarowym wydarzeniem organizowanym przez lubańską „Odnowę” pod wodzą prezesa Zbigniewa Rycherta. W festiwalu wzięli udział m.in. abstynenci: z Poznania, Andrychowa, Knurowa, Katowic, Gubina, Nowej Soli, Żagania i oczywiście, mocna reprezentacja z niemal całego Dolnego Śląska.

Oprócz koncertów, wśród których można wymienić występy m.in. zespołu z „Zielonej Niwy”, „Bazalt” z Lubania czy „Salem” z Leśnej, była to okazja do rywalizacji. Organizatorzy przygotowali różne konkurencje, których głównym celem była integracja, rywalizacja i stworzenie abstynenckiej wspólnoty. Wiele emocji towarzyszyło także podczas finałowego koncertu i licytacji obrazów, które prowadził dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu Bartosz Kuświk. Była to sposobność do zabawy, wspólnego śpiewania oraz odkrywania talentów. W przeglądzie piosenki abstynenckiej bezkonkurencyjna okazała się Beata Budzyńska, która zajęła 1. miejsce. Na podium znaleźli się także Maciej Tokarz z Leśnej i Ewa Przybylak z Olszyny (LSA „Odnowa” Lubań). Z kolei wyróżnienia jury przyznało Wiktorowi Kacynelowi ze Świerzawy i zespołowi „Bad-Boys” z Zaręby.

Reklama

Miłośnicy poezji podczas finałowego przeglądu mogli z kolei wysłuchać recytacji w wykonaniu Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt” z Lubania oraz zapoznać się z lokalną twórczością literacką przy ich stoisku.

Festiwal zakończył się Mszą św. w niedzielę, którą dla uczestników sprawował ks. Janusz Barski – proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Lubaniu.

– Chciałbym, abyśmy wyszli stąd z takim umocnieniem opartym o Chrystusa, że warto być trzeźwym, warto kształtować swoje życie w oparciu o postawę logicznego myślenia i przeżywania życia przez serce. Wszyscy, którzy mieli styczność z jakimkolwiek uzależnieniem, wiedzą, że pierwszą rzeczą, którą niszczy każde uzależnienie, jest życie i jest to odczuwane przez serce – mówił w homilii ks. Janusz Barski. – Potem zaczyna się degrengolada umysłowa i fizyczna. Ale właśnie pierwszą rzeczą jest utrata zdolności przeżywania swojego życia przez serce. Wtedy do głosu dochodzą negatywne emocje i wszystkie inne sytuacje, które komplikują nam życie. Wasze spotykanie się, wasz śpiew ma sens i przede wszystkim jest dla was wzmocnieniem – powiedział.

Ks. Janusz Barski podkreślił znaczenie ruchu abstynenckiego, dzięki któremu wielu uzależnionych odnalazło nowy sens w życiu, a teraz pragną świadczyć o tym, że warto być trzeźwym i prawdziwie szczęśliwym.

2015-08-20 09:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Eleganckie wesele

Przyjęcie weselne to impreza rodzinna, która na długo powinna pozostać w pamięci. Dobrze jakby kojarzyła się młodej parze, ich rodzicom i gościom weselnym pozytywnie. Każdy marzy i chciałby mieć takie „eleganckie wesele”. Eleganckie, czyli udane, niezapomniane, oryginalne. Takie, na którym goście dobrze się bawią, a zabawy mają swój smak i wyczucie.

Wesela Wesel

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Prał. D. E. Viganò: utworzenie Mediateki w Watykanie to docenienie dziedzictwa kina i środków audiowizualnych

2021-07-25 19:03

[ TEMATY ]

media

Watykan

Tama66/pixabay.com

Papież wskazuje na utworzenie Mediateki w Watykanie jako na „decydującą drogę w przyszłość” – powiedział w rozmowie z włoską agencją wiadomości religijnych SIR prał. Dario Edoardo Viganò, wicekanclerz Papieskich Akademii: Nauk i Nauk Społecznych. 21 lipca w ambasadzie Włoch przy Stolicy Apostolskiej przedstawił on swą książkę „Lo sguardo: porta del cuore. Il neorealismo tra memoria e attualità” (Spojrzenie: brama serca. Neorealizm między pamięcią a aktualnością). Obok osobistych przemyśleń autora zawiera ona także jego wywiad z Franciszkiem.

Włoski prałat kurialny przypomniał, że Ojciec Święty przy różnych okazjach określał powojenny neorealizm w kinematografii włoskiej mianem „katechezy człowieczeństwa” i „szkoły człowieczeństwa”. Wspominał też, że jako dziecko często chadzał do kina w swej dzielnicy w Buenos Aires. Te właśnie wspomnienia i uwagi Franciszka o jego związkach z filmem znalazły się w prezentowanej książce wicekanclerza akademii papieskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję