Reklama

Wiara

Dziękujemy, Maryjo...

Chciałbym, Matko, podziękować dzisiaj Panu Bogu przez Twoje pośrednictwo za wszystkich polskich dobrych nauczycieli i katechetów, za naszą piękną młodzież, za cudowne dzieci, za wspaniałe polskie rodziny. Bo przecież obok wielkiego niebezpieczeństwa, które dostrzegamy i o którym tak często mówimy, mamy w Polsce wspaniałych ojców i matki, dziadków, znakomitych kapłanów, duszpasterzy. Tak więc mamy za co Bogu dziękować.

Dziękujemy za całą naszą Ojczyznę, za wierność parafii, za ich czuwanie przy Tobie, za miliony zdrowasiek, które wypowiadamy jako naród, budując wspaniałą świątynię modlitwy. Dzięki temu nie stajemy się pustynią, biedną i spragnioną wody. Pani Jasnogórska, dziękujemy za wielką łaskę modlitwy narodu.

Reklama

Zbliżamy się do końca wakacji. Tyle dobrych rzeczy w tym czasie zaistniało, tyle młodzieży mogło wyjechać na odpoczynek, tylu mamy zaangażowanych duszpasterzy, ofiarnych wychowawców, tylu młodych walczących o swoją czystość, pracujących nad sobą, odrzucających genderyzm i zwykłą głupotę, którą propaguje dzisiejszy świat, dążąc do panowania nad człowiekiem. Bogu dzięki, że zwycięża piękno i czyste serce. Czyż może być coś piękniejszego, nasza Matko? Czyste serca polskich chłopców i dziewcząt modlą się, patrząc na krzyż, czytają Ewangelię, żyją Bożym słowem.

Idzie przez Polskę fala wielkiej nowej ewangelizacji. Idzie więc Chrystus, Twój Syn, a za Nim – jak dawniej – wielkie rzesze ludzi. Polska prawdziwa to nie ta z telewizji, z kłamliwych środków przekazu. Polska jest tam, gdzie jesteś Ty, Maryjo, zawsze przy Twoim Synu, i w Warszawie, Krakowie, ale i w mniejszych miastach – w Radomsku, Wieluniu, Zawierciu... i w każdej wiosce, wszędzie, gdzie są dobrzy ludzie, wyznawcy Chrystusa, idący za krzyżem, przychodzący na Mszę św., klękający przed Eucharystią, przy konfesjonale – to jest Polska.

Matko Najświętsza, wierzymy w taką Polskę. Chrystusową, naznaczoną Ewangelią, stojącą przy krzyżu, respektującą przykazania i żyjącą miłością, napełnioną obecnością Boga. Ona jest naprawdę taka, bo Ty, Matko Chrystusowa, jesteś naszą Królową.

Reklama

Dziękujemy Ci dzisiaj także za osobę św. Jana Pawła II, w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze modlił się do Ciebie na klęczkach, a dziś jest obywatelem Nieba. Dziękujemy za tych, którzy umarli, ale są z nami w tajemnicy świętych obcowania i opiekują się nami. Tak wielu ich było, tak wielu ich jest, tych mniej znanych powszechnie, ale wskazujących właściwe drogi w swoich środowiskach, pozostających w świętej pamięci.

Pani nasza, nadal błogosław Ojczyźnie, błogosław wszystkim, którzy Ci ufają, którzy proszą, szukając pomocy i otuchy. Wiemy, że przy Tobie najbliżej do Boga.

2015-08-13 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odkryć powołanie, zawalczyć o swoje życie - pielgrzymka maturzystów arch. gdańskiej na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Bożena Sztajner/Niedziela

- By nie wierzyć kolorowym ofertom współczesnego świata, ale zawalczyć o swoje życie zachęcał maturzystów arch. gdańskiej bp Zbigniew Zieliński. Młodzi spotkali się też z przedstawicielami różnych stanów, którzy opowiadali o swoim odkrywaniu powołania: do małżeństwa, życia konsekrowanego czy kapłaństwa.

- Nad Jasną Górą zawsze świeci słońce – to jeden z „duchowych barometrów” pielgrzymującej dziś do sanktuarium młodzieży znad morza. – Pewnie można by spędzić ten czas na nauce, ale ileż sobót można się uczyć, należy czasami sobie odpuścić i załatwić też swoje życie duchowe - wyjaśniał powód przyjazdu Adam z LO im. Jana Pawła II w Gdyni, choć jako zapalony żeglarz mógł ten czas spędzić na wodzie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Kassar: 12-letnia olimpijka z Syrii bohaterką

2021-07-26 16:32

polsatsport.pl

Najmłodszą uczestniczką Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio jest 12-letnia Hend Zaza z Syrii. Reprezentuje swój kraj w tenisie stołowym.

Mimo iż już w rundzie kwalifikacyjnej rozgrywek przegrała z reprezentantką Austrii Liu Jia, to już sam udział ma wielkie znaczenie dla jej rodaków, podkreśliła 26 lipca wiedeńska fundacja ekumeniczna Pro Oriente.

CZYTAJ DALEJ

Teologia w Zielonej Górze czeka

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla posiadających egzamin maturalny – dla świeckich oraz osób zakonnych – bez względu na wiek kandydata, prowadzone w porozumieniu z Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu.

Studia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku w godzinach od 16.15 do 20.30. Przewidziany czas trwania studiów - 11 semestrów. Warunkiem rozpoczęcia studiów jest ukończenie szkoły średniej wraz z egzaminem maturalnym oraz rozmowa kwalifikacyjna (rozmowa odbywa się w Instytucie w Zielonej Górze). Rekrutacja trwa: od 1 czerwca do 20 września 2021 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję