Reklama

Zupy

Zupa krem z zielonego groszku

Aromatyczna zupa ze świeżych warzyw to wspaniały pomysł na letni obiad. Przepis pochodzi od p. Krystyny Szymonik z Częstochowy.

Niedziela Ogólnopolska 27/2015, str. 58

[ TEMATY ]

zupy

Graziako

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

• 1 marchewka
• 1 pietruszka
• kawałek selera
• kawałek pora
• ½ cebuli
• 2 garście świeżego zielonego groszku lub 1 puszka konserwowego
• 1,5 l wywaru mięsnego
• suszony lubczyk
• 2 łyżki masła klarowanego
• 1 topiony serek typu ementaler

Wykonanie:

Marchewkę, pietruszkę, seler i por zetrzeć na tarce o dużych oczkach (można też użyć mrożonki warzywnej). Cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na maśle klarowanym na patelni. Dodać pozostałe warzywa i przesmażyć. Do gorącego wywaru dodać przesmażone warzywa, lubczyk i chwilę razem gotować. Dodać groszek – świeży lub z puszki wraz z zalewą. Gotować 15 min. Na koniec dodać rozprowadzony w wywarze (pół szklanki) serek. Odstawić do przestygnięcia. Zmiksować. Podawać z groszkiem ptysiowym lub z grzankami.

Wykonanie: Graziako

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-06-30 11:41

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kresowa zupa śliwkowa

Siostra Olga, nazaretanka pracująca na misjach na Wschodzie, poleca kresową zupę śliwkową.

1 kg bardzo dojrzałych śliwek 2 łyżki mąki pszennej 2 łyżki śmietany cynamon cukier wanilinowy 2-3 goździki
CZYTAJ DALEJ

Watykan: kardynałowie o sylwetce przyszłego papieża

2025-05-05 22:32

[ TEMATY ]

konklawe

PAP

„Papież-pasterz, którego perspektywa wykracza poza sam Kościół katolicki, zwłaszcza w świecie, w którym wszyscy jesteśmy sobie bliżsi” - taki profil naszkicowali kardynałowie podczas XI kongregacji generalnej. Obradowała ona dziś w godzinach od 17.00-19.00.

Zgromadzenie rozpoczęło się krótką modlitwą. Obecnych było około 170 kardynałów, w tym 132 elektorów - poinformował dyrektor Biura Prasy Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. W około 20 wystąpieniach podkreślono potrzebę dialogu między religiami i relacji z różnymi światami kulturowymi. Poruszono temat etniczności w Kościele i społeczeństwie, migracji „jako daru, ale także jako wyzwania, jakim jest wspieranie migrantów w wierze podczas ich migracji”.
CZYTAJ DALEJ

NA ŻYWO: Liturgia rozpoczęcia konklawe - wyraz wiary w moc Ducha Świętego

2025-05-06 20:45

[ TEMATY ]

konklawe

Tama66/pixabay.com

Popołudniowe rozpoczęcie konklawe będzie miało przede wszystkim charakter modlitwy, a jego liturgia będzie wyrazem zawierzenia Bogu wyboru papieża.

133 kardynałów elektorów zbierze się przed 16. 30 w Kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego, by sformować procesję. Celebrans przypomni im na wstępie, że mają oni wybrać godnego pasterza całej owczarni Chrystusa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję