Reklama

Niedziela Legnicka

Czas Dzieciaka

Niedziela legnicka 26/2015, str. 3

[ TEMATY ]

Dzień Dziecka

Grzegorz Szydło

Koncert w wykonaniu scholi parafialnej

Koncert w wykonaniu scholi parafialnej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” – te biblijne słowa podkreślają wagę postawy osób dorosłych, które mogą pomóc odkryć dziecku piękno życia w bliskości Chrystusa. Jednak często jest na odwrót, gdzie właśnie dzieci swoim entuzjazmem i dynamiką kruszą mury opancerzonych serc dorosłych. Tak dzieje się w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Lubaniu-Księginkach, gdzie przestrzenią dziecięcego apostolstwa stała się niedzielna Eucharystia z ich udziałem. Początkowo dziwiła i trochę szokowała, potem zaczęła być interesująca, aż w końcu stała się czasem oddziaływania dzieci na dorosłych. Wyrażało się to zarówno w coraz aktywniejszym udziale osób dorosłych w liturgii, jak i w dialogowanym śpiewie liturgicznym.

Takie obserwacje skłaniają do podejmowania inicjatyw, jakie podkreślają rolę najmłodszych apostołów we wspólnocie parafialnej. Od 2008 r. przy okazji Dnia Dziecka jest organizowany „Czas Dzieciaka”, który rozpoczyna biały tydzień. Główną atrakcję stanowi festyn dziecięcy, zaś zwieńczeniem spotkania jest związany ze zbliżającymi się wakacjami koncert scholi parafialnej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Od września 2014 r. parafialna grupa wokalna działa w zmienionym składzie. Koniec roku szkolnego stał się okazją do podsumowania pierwszego roku działalności scholi w formie uroczystego koncertu. W odróżnieniu od poprzednich koncertów spotkanie, które odbyło się 14 czerwca, poprowadziła 8-osobowa grupa inspicjentów.

Na koncert złożyło się kilka części tematycznych. Tradycją koncertów stała się obecność gości honorowych. Wśród nich znaleźli się rodzimy trębacz Mateusz Wójcik oraz reprezentanci dziekańskiej parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej – Jędrzej i Jakub Haber. Występy trwały nieco ponad godzinę. Reakcje publiczności były spontaniczne. Mogliśmy liczyć i na aplauz widowni, i na jej czynne włączanie się w śpiew. Za tę atmosferę gorąco dziękujemy.

2015-06-25 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strzegom. Radosne chwile w parafialnym ogrodzie

[ TEMATY ]

Dzień Dziecka

Strzegom

ks. Marek Babuśka

Krystyna Smerd

Grupa rozradowanych dzieci

Grupa rozradowanych dzieci

Niektóre miejsca mają niezwykłą moc przywoływania uśmiechu i radości. Dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych takim miejscem jest urokliwy ogród przy plebanii parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W tym roku, po kilku latach przerwy, dzieci ponownie mogły cieszyć się gościnnością tego miejsca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. – Jesteśmy mocno rozradowani, że to życzenie dzieci możemy wreszcie spełnić – powiedział ks. prał. Marek Babuśka, proboszcz parafii, witając dzieci 6 czerwca. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rady duszpasterskiej, na małych gości czekało mnóstwo kulinarnych atrakcji – od grillowanych kiełbasek i szaszłyków po gofry, naleśniki i lody, które zawsze wywołują uśmiech na dziecięcych twarzach.
CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: dzisiaj stajemy się misjonarzami Chrystusa

2026-01-06 16:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Orszak Trzech Króli

archikatedra Świętej Rodziny

Karol Porwich/Niedziela

– W dzisiejszą uroczystość, gdy przez blisko 1000 miejscowości w Polsce przechodzą Orszaki Trzech Króli, udaje się poruszyć gorliwych i zaangażowanych chrześcijan, ale także tych okazjonalnych, którzy z tęsknotą ludzkiego serca wracają do swoich przeżyć z dziecinnych lat i rodzinnego domu, dlatego dzisiaj powracają w progi kościoła – mówił w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski w uroczystość Objawienia Pańskiego przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

– To sam Chrystus nas dzisiaj tutaj zaprosił po imieniu, aby każdy z nas we wspólnocie Kościoła stawał się jasnym znakiem i gwiazdą na drogach szukania Jezusa – powiedział na początku Mszy św., na której zgromadziły się m.in.: rodziny, młodzież szkolna i wielu mieszkańców Częstochowy. W liturgii pomogła schola dziecięca „Niebiańskie nutki” z parafii św. Zygmunta w Częstochowie.
CZYTAJ DALEJ

Papież o polskich księżach na kolędzie: niosą błogosławieństwo

2026-01-07 10:55

[ TEMATY ]

kolęda

audiencja ogólna

papieskie pozdrowienie

Vatican Media

Niech drzwi waszych domów pozostaną otwarte na Chrystusa – zaapelował Papież do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Zapewnił też o swej bliskości z kapłanami, którzy w tych dniach odwiedzają domy wiernych. Przypomniał, że niosą oni Boże błogosławieństwo do rodzin, chorych i osób samotnych.

„Serdecznie pozdrawiam Polaków! Wczoraj, zamykając Drzwi Święte, zakończyliśmy Rok Jubileuszowy. Niech drzwi waszych serc i domów pozostaną otwarte na Chrystusa. Łączę się w modlitwie z kapłanami niosącymi Boże błogosławieństwo do waszych domów, do rodzin, do chorych i osób samotnych. Wszystkim wam błogosławię!”
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję