Reklama

Niedziela Sandomierska

Raniżowskie pielgrzymowania

Piesza pielgrzymka z Raniżowa do Leżajska wyruszyła 23 maja. W tym roku uczestniczyło w niej blisko 420 pątników. Jak dotąd jest to największa liczba w historii tej pielgrzymki. Zdecydowaną większość pątników stanowili parafianie z Raniżowa. Było też ok. 30 osób z parafii Mazury oraz kilka osób z innych parafii. Trasę liczącą ok. 38 km pielgrzymi pokonali w jeden dzień.

Reklama

Natomiast 30 maja parafianie z Raniżowa i Pogwizdowa Starego udali się pieszo na uroczystości koronacyjne Matki Bożej Głogowskiej Uzdrowienie Chorych. Grupa liczyła ponad 50 osób. Dystans jaki był do pokonania wynosił 14 km. Opiekę duchową nad grupą pielgrzymów sprawował ks. proboszcz Bogdan Piekut oraz ks. Konrad Fedorowski. Należy nadmienić, że pielgrzymka na koronację miała charakter międzynarodowy, ponieważ obecni byli pielgrzymi z Paragwaju, na czele z ks. Tadeuszem Brzuszkiem – misjonarzem pochodzącym z parafii Raniżów.

Ks. Konrad Fedorowski relacjonuje: – Szczególną intencją tegorocznej pielgrzymki było dziękczynienie za 200 lat kultu Matki Bożej. Bardzo cieszy piękna postawa pielgrzymów, wśród których dużo było młodzieży. Życzliwość, uśmiech, dobre słowo, chęć pomocy, to postawy, które bardzo uwidaczniają się w czasie pielgrzymki.

2015-06-11 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II

Niedziela przemyska 47/2017, str. 7

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum autora

Pielgrzymi z Haczowa na szlaku św. Jana Pawła II

Pielgrzymi z Haczowa na szlaku św. Jana Pawła II

Wdzięczni Bogu za dar obecności św. Jana Pawła II na Podkarpaciu, w Dukli i Krośnie 20 lat temu (9-10 czerwca 1997 r.), za wyniesienie św. Jana z Dukli do chwały ołtarzy, koronację łaskami słynących wizerunków Matki Bożej z Haczowa, Jaślisk i Wielkich Oczu oraz konsekrację kościoła pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie, została zorganizowana pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra na Watykanie.

CZYTAJ DALEJ

Inauguracja nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu

2021-09-24 17:21

kl. Łukasz Ziemba

ks. Konrad Dyrda otwiera nowy rok akademicki

ks. Konrad Dyrda otwiera nowy rok akademicki

Abp Adam Szal przewodniczył 24 września Mszy św. na inaugurację nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Metropolita przemyski podkreślił, że będzie to czas poszukiwania odpowiedzi na pytanie: „co ludzie mówią o Jezusie”. – Ale też Chrystus postawi nam pytanie: „Co ty mówisz o Chrystusie?” – powiedział. W seminarium w Przemyślu formację rozpoczęło 47 kleryków, w tym 10 na pierwszym roku.

W swojej homilii abp Szal dużo miejsca poświęcił drodze kleryckiej bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, dla którego – jak stwierdził kaznodzieja – seminarium było miejscem, gdzie przygotowywał się do odpowiedzi na pytania Jezusa: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego i za kogo ty mnie uważasz?”.

CZYTAJ DALEJ

USA: Floryda wprowadziła „teksański wzorzec” zakazu aborcji

2021-09-25 11:28

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Stan Floryda wprowadził 22 września prawo zakazujące przerywania ciąży, które jest oparte na „wzorcu teksańskim”. Oznacza to, że nie wolno dokonać aborcji od chwili, gdy można rozpoznać aktywność serca dziecka, czyli od mniej więcej szóstego miesiąca ciąży. Nowe przepisy pozwalają obywatelom zaskarżyć kliniki, lekarzy, konsultantów itp. nawet 6 miesięcy po dokonaniu aborcji. Jest jednak pewna różnica w stosunku do ustawodawstwa z Teksasu: dopuszczono wyjątki w przypadku gwałtu, kazirodztwa, przemocy domowej, handlu ludźmi oraz zagrożenia dla życia matki. W takich wypadkach wymagana jest jednak odpowiednia dokumentacja.

Brytyjski dziennik „The Guardian” podkreślił, że „można tu dostrzec wpływ decyzji Sądu Najwyższego, który poparł 1 września nowe ustawy w Teksasie. Poprzednie wysiłki na rzecz wprowadzenia takich ograniczeń nie powiodły się, ale to postanowienie Sądu Najwyższego dodało nowego bodźca do tworzenia prawa antyaborcyjnego w całym kraju. Wprowadzenie ich w życie rozważa już co najmniej następnych pięć innych stanów”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję