Reklama

Niedziela Częstochowska

VII Festiwal Twórczości Maryjnej

Niedziela częstochowska 24/2015, str. 7

[ TEMATY ]

festiwal

Anna Wyszyńska

Jedne z uczestniczek festiwalu

Jedne z uczestniczek festiwalu

„Totus Tuus” – Cały Twój, Maryjo – słowa św. Jana Pawła II, które stanowiły motto jego życia, były w tym roku tematem VII Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria”. – Dziękuję organizatorom i wszystkim, którzy postanowili, że festiwal będzie w tym roku nosił tytuł „Totus Tuus” i nawiązywał w ten sposób do postaci św. Jana Pawła II, który w swoim herbie biskupim, czyli w programie na całe życie, zawarł te dwa symbole: krzyż i inicjał Bożej Matki – powiedział, witając uczestników, o. Michał Legan, paulin.

Inicjatorem festiwalu jest częstochowskie Stowarzyszenie „Sancta Maria”, które przy jego organizacji współpracuje z parafią pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Szkołą Podstawową nr 47 w Częstochowie. Koncert, który odbywa się zawsze w bliskości daty Dnia Matki, jest hołdem dla Matki Bożej, a zarazem dla wszystkich współczesnych matek.

Reklama

Festiwal zachęca dzieci i młodzież do poznawania bogactwa polskich pieśni maryjnych. W każdej grupie wiekowej, a było ich cztery, zaprezentowali się wrażliwi i utalentowani młodzi wykonawcy, wspaniale interpretujący te pieśni.

Grand Prix tegorocznego festiwalu otrzymała Natalia Skuza ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Częstochowie, która podczas koncertu wykonała pieśń „Jasna Góra – polska Kana”. Galę wspaniale poprowadziły Karolina i Emilka Gałuszka. Swój wielki dzień miały też dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie, które wystąpiły w żywym obrazie, ilustrującym jedną z pieśni.

– Pieśni maryjne to jedne z najpiękniejszych modlitw Kościoła, dlatego warto, aby dzieci i młodzież uczyły się i śpiewały pieśni ku czci Maryi, cieszymy się, że po raz kolejny zgłosili się wykonawcy z całej Polski – powiedziała Anna Rybowicz, koordynatorka imprezy. – Bardzo dziękuję abp. Wacławowi Depo i przeorowi klasztoru jasnogórskiego o. Marianowi Waligórze za przyjęcie honorowego patronatu nad festiwalem, a także ks. Andrzejowi Stępniowi – proboszczowi parafii NMP Królowej Polski w Częstochowie za wsparcie w realizacji festiwalu oraz dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 47 w Częstochowie Piotrowi Włoczkowi za życzliwość i otwartość na to dzieło. Dziękuję wiceprezydentowi Częstochowy dr. Ryszardowi Stefaniakowi za obecność, wręczenie nagród i refleksje, którymi podzielił się z nami – zakończyła.

Koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród odbył się 24 maja br. w auli o. A. Kordeckiego na Jasnej Górze.

2015-06-11 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzyka drogą ku Stwórcy

Niedziela sosnowiecka 15/2016, str. 1

[ TEMATY ]

festiwal

Piotrv Lorenc

Festiwal „Ave Maria” w czeladzkiej świątyni św. Stanisława

Festiwal „Ave Maria” w czeladzkiej świątyni św. Stanisława

Warto już teraz pomyśleć o rezerwacji terminu – 20-22 maja, bowiem w tych dniach odbędzie się 17. edycja znanego czeladzkiego festiwalu „Ave Maria”.

CZYTAJ DALEJ

Czas miłosierdzia. Rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-20 05:13

Archiwum CAL

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje ponad 35 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Wyprawa parowozem

2021-09-22 21:03

Archiwum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

Pociąg retro czeka na pasażerów

Pociąg retro czeka na pasażerów

    W nadchodzący weekend ( 25- 26 września) na tory wyjedzie unikatowy, sprawny parowóz ze składem zabytkowych wagonów z XX wieku.

    Jak informuje Łukasz Wideł wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, przejazd jest organizowany w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie 145. rocznicy uruchomienia kolei tarnowsko-leluchowskiej - pierwszej linii kolejowej w tym regionie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję