Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wykład o gender w Jaworznie

Czym jest gender i jakie spustoszenia czyni w życiu społecznym mówił ks. prof. Dariusz Oko w jaworznickim kościele Świętych Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie. Spotkanie odbyło się 23 stycznia po wieczornej Mszy św.

Niedziela sosnowiecka 6/2015, str. 5

[ TEMATY ]

gender

Piotr Grzybowski

Wykład ks. prof. Dariusza Oko

Wykład ks. prof. Dariusza Oko

Naukowiec przybył do Jaworzna na zaproszenie ks. prał. Eugeniusza Cebulskiego oraz Katolickiego Stowarzyszenia „Przyjaźń Jaworznicka”. Ks. prof. Dariusz Oko jest pracownikiem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Prelegent przestrzegł przed ideologią gender jako teorią, w której brakuje logiki, która oparta jest na filozofiach ateistycznych i która promuje rozpustę prowadzącą do całkowitej demoralizacji. – Zwolennicy gender to w większości zaciekli przeciwnicy Kościoła katolickiego, często dzieci tych, którzy głosili marksizm. Nauka jednak pokazuje, iż największe osiągnięcia cywilizacyjne mają miejsce w kulturach, w których promowane są związki monogamiczne, rodziny składające się z małżeństwa mężczyzny i kobiety wychowujących wspólnie dzieci. Obalanie tego porządku rzeczy to katastrofa kulturowa i cofnięcie się w ewolucji – przekonywał prelegent.

Reklama

Ks. prof. Dariusz Oko przytoczył przykład Partii Zielonych w Niemczech, która działa na rzecz zwiększenia praw homoseksualistów, a w rzeczywistości zabiega o legalizację pedofilii. Podkreślił, że w Niemczech, gdzie dozwolone jest zawieranie homoseksualnych związków małżeńskich, większość z nich szybko rozpada się przez niewierność, rozwiązłość, m.in. dlatego zezwalanie im na adopcję dzieci jest absurdem.

– Kościół katolicki, tak obecnie atakowany, jest wielkim obrońcą i promotorem kobiet. To właśnie w tej kulturze kobiety są najbardziej szanowane, w przeciwieństwie do innych religii. Sumując, rewolucja seksualna i ideologia gender wiążą się z pedofilią, homoseksualizmem, niszczeniem rodziny i Kościoła i degradacją kobiet, co w efekcie musi przynieść tragiczne skutki dla następnych pokoleń, nie tylko dlatego, iż zostaną one zdemoralizowane, a najważniejsze komórki społeczne zlikwidowane, ale również dlatego, że doprowadzą do wyginięcia poszczególnych narodów, w których wskaźnik dzietności spada. W związkach homoseksualnych oraz luźnych związkach o podłożu seksualnym nie będą rodzić się dzieci, co w efekcie spowoduje wyginięcie całych społeczeństw – powiedział na spotkaniu w jaworznickim kościele ks. prof. Dariusz Oko.

Zdaniem naukowca ateiści patrzą na człowieka jako na inteligentne zwierzę, akcentując to, co niższe, biologiczne, dorabiając teorię według której chcą żyć. – Podstawy filozoficzne gender to filozofia Sartre’a, czołowego ateisty, którego jedną z kochanek była Simone de Beauvoir – „matka chrzestna” genderyzmu, autorka książki „Druga płeć”, w której stwierdza, że nie rodzimy się mężczyznami czy kobietami, tylko to kultura określa, jaką mamy płeć – powiedział ks. prof. Dariusz Oko. – Egzystencja poprzedza esencję. Nie ma Boga, który nadaje prawa natury, jest nieokreślona egzystencja, której ludzie muszą nadać esencję. To jest absurdalne, egzystencja nie może poprzedzić esencji – przekonywał wykładowca – jest to fundament myślowy nie tylko gender, ale innych zbrodniczych ideologii, np. Pol Pot, który przyjął, że społeczeństwo jest czymś nieokreślonym i my, ludzie, mamy je określić, do czego zabrał się wprowadzając komunizm, co kosztowało życie 2 mln ludzi. Aby nadać nową formę społeczeństwu trzeba wyeliminować wykształconych i duchownych oraz wszystkich, którzy się sprzeciwiają. Właśnie do tego może doprowadzić myślenie ateistyczne. Ateiści mordowali ludzi jak zwierzęta, bez żadnego szacunku – powiedział Ksiądz Profesor. W jego opinii gender teoretyczny zastępuje marksizm, a gender praktyczny bolszewizm. – Gender to taki neomarksizm i neobolszewizm. Po kompromitacji marksizmu ateiści wymyślili sobie genderyzm, po kompromitacji genderyzmu wymyślą sobie jakiś „dunderyzm”. A trzeba pamiętać o tym, że marksiści praktyczni doprowadzili do największych zbrodni w dziejach całego świata – policzono już ponad 150 mln ofiar komunizmu, w tym w samej Europie przynajmniej 110 tys. księży zamordowanych przez komunistycznych ateistów. I teraz duchowe dzieci tych ludzi, a nawet i fizyczne, głoszą nam genderyzm. Płynnie przeszli od jednego do drugiego – tłumaczył filozof.

Te wszystkie zagrożenia pokazują nam, że musimy się im przeciwstawić i walczyć o nasze dzieci. – Polacy są szczególnie uprzywilejowani, bo mają silną wiarę w Boga i wielką historię i kulturę. Możemy być dumni z takich Polaków, jak św. Faustyna czy św. Jan Paweł II. Gdzie śpi rozum i wiara tam budzą się demony i ideologie, ale z Bogiem jeszcze nikt nigdy nie wygrał i genderyści też nie wygrają, tylko trzeba zadbać o to, aby było jak najmniej ofiar – powiedział na zakończenie wykładu ks. prof. Dariusz Oko.

2015-02-05 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stop genderowej Konwencji stambulskiej. Podpisz petycję

[ TEMATY ]

gender

Ordo Iuris

konwencja stambulska

Ordo Iuris

W Warszawie zainaugurowano  podpisywanie międzynarodowej petycji przeciwko ratyfikacji przez Unię Europejską genderowej Konwencji stambulskiej. Eksperci i społecznicy z 11 krajów UE sprzeciwiają się próbie ideologizacji prawa międzynarodowego.

Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris wraz z międzynarodową koalicją organizacji prorodzinnych, kieruje apel do władz Komisji Europejskiej o rezygnację z planów wdrożenia Konwencji. Nowa Komisja Europejska naciska, by UE ratyfikowała skrajnie ideologiczną Konwencję Stambulską. Podważa ona tożsamość i autonomię rodziny, ogranicza prawo do wychowania dzieci przez rodziców i nakazuje, by władze wykorzeniały „tradycje i zwyczaje” dotyczące ról kobiet i mężczyzn promując  jednocześnie role „niestereotypowe”.

CZYTAJ DALEJ

Patryk Dobek zdobył brązowy medal olimpijski w biegu na 800 m

Patryk Dobek czasem 1.45,39 zdobył w Tokio brązowy medal igrzysk w biegu na 800 m. Przegrał z dwoma Kenijczykami Emmanuelem Korirem - 1.45,06 i Fergusonem Rotichem - 1.45,23. To pierwszy krążek olimpijski w historii startów Polaków na tym dystansie.

Dobek to odkrycie tego sezonu. Wcześniej specjalizował się w biegu na 400 m ppł. Wiele lat próbował nawiązać do sukcesów Marka Plawgi i Pawła Januszewskiego. Aż przekonał go do siebie trener Zbigniew Król. Szkoleniowiec wcześniej współpracował m.in. z dwukrotnym wicemistrzem świata Adamem Kszczotem, a także rekordzistą Polski na 800 m Pawłem Czapiewskim. Jesienią 2020 roku trafił pod jego skrzydła także Dobek. Nie trwało to długo, kiedy przekonał go do rywalizacji na dystansie dwóch okrążeń.

CZYTAJ DALEJ

Czarnek: Chcemy, by do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych

2021-08-05 10:31

[ TEMATY ]

edukacja

Fotolia.com

Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe

Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego". Dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.

Szef MEiN pytany był w wywiadzie m.in. o to, jak resort edukacji przygotowuje szkoły do powrotu uczniów w okresie ewentualnego wzrostu zachorowań. Odpowiadając Czarnek zapewnił, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. "Na regularnych spotkaniach rozmawiamy na temat możliwych scenariuszy i dzisiaj nie bierzemy pod uwagę żadnego innego, poza powrotem do szkół 1 września w trybie pełnym stacjonarnym" - powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję