Reklama

Album Biblioteki „Niedzieli” na Rok św. Jana Pawła II

Wspomnienia świadków życia Papieża Polaka

Biblioteka „Niedzieli” wydała w znakomitej szacie edytorskiej album „Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków” – zapis interesujących wywiadów przeprowadzonych przez ks. Ireneusza Skubisia z wybitnymi ludźmi Kościoła. Każda z tych osób dzieli się z czytelnikami swoimi – czasami do tej pory nieznanymi– wspomnieniami o św. Janie Pawle II. Niektóre opowieści są mocno okraszone anegdotami, jak historia obiadu z okazji bierzmowania, jakiego w parafii w Kościelisku udzielał kard. Wojtyła, snuta przez bp. Adama Dyczkowskiego: „Gaździny krzątały się koło niego, co by Eminencja bardziej sobie życzył, kurczaka czy indyka. – Gaździnko, a mogę prawdę powiedzieć? – zapytał. – Oczywiście. – Jo bym sobie najbardziej życzył ziemniaków z kwaśnym mlekiem...”. Inne wspomnienia dotykają spraw zasadniczych – życia społecznego, wielkiej polityki, a przede wszystkim wiary; dotykają Boga i człowieka – dwóch pasji świętego papieża Jana Pawła II. S. Zofia Zdybicka tak mówi o tej pasji: „Ojciec Święty był zainteresowany człowiekiem (...). Chciał go poznać i chciał mu pomóc poznać siebie. Chciał dla niego największego dobra, a największym dobrem była dla niego zawsze świętość”. Jakże to zobowiązuje... Dlatego każdy czytelnik książki „Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków”– który zanurzy się w świat tajemnic wielkiego Papieża, będzie zapewne taką wdzięczną odpowiedzią za jego troskę o nas. Sejm RP ustanowił rok 2015 Rokiem św. Jana Pawła II. W uchwale podkreślono ogromne zaangażowanie Papieża Polaka w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. Dlatego również i z tego powodu wywiady ks. Ireneusza Skubisia „Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków” mogą stać się w Roku św. Jana Pawła II oryginalnym pomnikiem jego pamięci, wartym, by zająć ważne miejsce w naszych domowych bibliotekach.

39,00 zł

2015-01-27 12:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Program zdrowia wg św. Hildegardy

Św. Hildegarda z Bingen - doktor Kościoła powszechnego - była nie tylko teologiem i mistykiem, ale też prekursorką w wielu dziedzinach naukowych. Nazywana jest średniowiecznym Leonardem da Vinci.

Tak bardzo wyprzedziła swoją epokę, że nawet dziś wielu sądzi, iż nie mogła tego dokonać kobieta, a pod jej imieniem kryje się mężczyzna Hildegard.


Podziel się cytatem

Święta była uważną obserwatorką natury i ludzi. Badała wzajemne oddziaływanie pomiędzy światem żywym a martwym oraz ich wpływ na stan organizmu i duszy człowieka. Rezultaty swoich dociekań zawarła w traktacie o leczniczym i szkodliwym działaniu roślin i minerałów. Jak wyjaśnia Alfreda Walkowska, terapeutka medycyny św. Hildegardy w Polsce, Świętej z Bingen przypisuje się sporządzenie całościowego opisu niemieckiej fauny i flory. - Jej pisma z zakresu medycyny świadczą, iż zasługuje również na miano prekursorki teorii stresu oraz teorii kultury fizycznej i sportu. Analiza jej twórczości naukowej i mistycznej dowodzi, że przeczuwała prawo powszechnego ciążenia, wzajemnego przyciągania się ciał, zasady rozpraszania energii, istnienia krążenia krwi. Jako pierwsza z kobiet poruszała w swych pismach tematykę życia seksualnego i ginekologii.

CZYTAJ DALEJ

Tragedia wydarzeń z 17 września 1939 roku nie dotyczyła jedynie Polski

2021-09-17 10:38

[ TEMATY ]

Niemcy

Związek Sowiecki

"Niezwyciężeni" Instytut Pamięci Narodowej/facebook.com/MorawieckiPL

Tragedia wydarzeń z 17 września 1939 roku nie dotyczyła jedynie Polski. Data ta zapoczątkowała wejście do gry o podział wpływów w naszej części Europy kolejnego państwa opartego na systemie totalitarnym - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

82 lata temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję