Reklama

Modlitwa

Rzym: trwają spotkania w ramach akcji „Duchowe powstanie”

Polacy mieszkający w Wiecznym Mieście od trzech tygodni w każdą kolejną środę gromadzą się na wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny. Zorganizowana przez zakonników z warszawskiej prowincji karmelitów bosych inicjatywa zatytułowana „Powstanie w Rzymie”, wpisuje się w trwającą 63 dni ogólnopolską akcję „Duchowe powstanie”, upamiętniającą 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Modlitewne pielgrzymowanie po kościołach Wiecznego Miasta podejmują nie tylko Polacy. Przyłączyła się do niego m.in. Wspólnota św. Idziego. Na ostatni już etap „Powstania w Rzymie” zaprasza karmelita o. Jarosław Górka:

[ TEMATY ]

modlitwa

Bert Kaufmann / Foter.com / CC BY-SA

„W 1944 roku Polska, powstańcy byli opuszczeni. Poza przesłaniem papieża Piusa XII świat nie okazał nam pomocy. Chcemy, żeby 70 lat później ofiara powstańców była uczczona, przypomniana w sercu chrześcijaństwa. To wpisuje się w życie Kościoła. Główną ideą, oprócz wartości samej modlitwy, jest to, by tutaj w Rzymie powstańcy byli uczczeni. Ostatnie, czwarte spotkanie, w bazylice św. Pankracego będzie poświęcone również modlitwie za te miasta, które dzisiaj są zapomniane, a w których dzisiaj toczą się konflikty zbrojne. Zaproszeni są również przedstawiciele tych miast, m.in. ze stolicy Syrii Damaszku. Obecna będzie rzymska wspólnota melchitów. Tak jak Warszawa była zapomniana, tak zapomnianych jest wiele miast, które walczą, które cierpią, w których umierają ludzie.”

2014-09-23 16:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O udręce płynącej z troski

Renata: – Ona się już nie zmieni, mówię Księdzu. Nie ma sensu nawet się za nią modlić. Nic to Księdzu nie da...

Cieszę się, że w dniu, w którym co roku wspominamy nawrócenie św. Pawła, możemy chwilę porozmawiać o kolejnym aspekcie naszego duszpasterstwa, czyli o odpowiedzialności za zbawienie ludzi. Odpowiedzialność ta wynika z naszej konsekracji chrzcielnej. Namaszczeni w jedności z Synem Bożym, Królem-Pasterzem, otrzymawszy życie wieczne, idziemy do Ojca drogą codziennej służby braciom.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję