Reklama

Niedziela Lubelska

Nie lękajcie się wybrać Chrystusa

Parafia pw. św. Stanisława w Rudzie-Hucie przeżywała zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych i czasu nawiedzenia przez kopię Krzyża Trybunalskiego w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Jak przypomniał bp Artur Miziński, najważniejszym celem rekolekcji ewangelizacyjnych było i jest spotkanie z Jezusem Chrystusem jako Bogiem żywym, obecnym w historii człowieka. Na zakończenie tego wyjątkowego czasu sprawowana jest Liturgia pod przewodnictwem biskupa z udzieleniem sakramentu bierzmowania. – Ta Liturgia to szczególny czas dla całej wspólnoty parafialnej, wszak staje się ona Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego, którego na nas wszystkich pragnie wylać Ojciec niebieski, dzięki zasługom Jezusa Chrystusa, a szczególnie Jego męce i śmierci podjętej dla nas na krzyżu, obecnym wciąż pośród nas w relikwiach Krzyża Świętego, które peregrynują po archidiecezji podczas rekolekcji – mówił Ksiądz Biskup. – Tak jak w dniu Pięćdziesiątnicy Duch Święty sprawił, że Apostołowie odnowieni i umocnieni mogli wyjść z Wieczernika, by głosić światu Dobrą Nowinę o zbawieniu dokonanym w Jezusie Chrystusie, jedynym Odkupicielu Człowieka, tak dzisiaj ten sam Duch jest wciąż posyłany nam, abyśmy jako ci, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa, mogli w mocy tego Ducha iść i głosić braciom Dobrą Nowinę nie tyle słowem, ile świadectwem codziennego życia – podkreślał.

Reklama

Wyjaśniając znaczenie nowej ewangelizacji, bp Miziński przywołał słowa kard. J. Ratzingera, który zwrócił uwagę na to, że ewangelizować, to wskazywać drogę i uczyć sztuki życia. – Na początku działalności publicznej Jezus mówi: Przyszedłem, aby głosić Ewangelię ubogim (por. Łk 4, 18). To znaczy: mam odpowiedź na wasze najważniejsze pytanie; wskazuję wam drogę życia, drogę szczęścia; więcej, ja sam jestem tą drogą – cytował Ksiądz Biskup, zachęcając wiernych, by nieustannie wsłuchiwali się w słowa Chrystusa i podążali Jego śladami. Chociaż we współczesnym świecie nie jest łatwo być dobrym chrześcijaninem, Bóg nie pozostawia człowieka samemu sobie, ale umacnia go i czyni zdolnym do dawania prawdziwego świadectwa Ewangelii. – Kto otwiera się na działanie Ducha Świętego, umie podejmować w życiu odpowiedzialne wybory, opowiada się po stronie Boga, prawdy i dobra – podkreślał Pasterz. Zwracając się do młodych, którzy zdecydowali się przyjąć sakrament bierzmowania, bp Miziński mówił: – Kościół głosi wam Jezusa Chrystusa, bo wierzy, że to w Nim człowiek odnajduje szczęście i sens życia: On sam jeden ma słowa życia wiecznego. Nie bójcie się rozpalać w sobie pragnienia przeżycia waszego życia z Nim i dla Niego, a na pewno nie doznacie zawodu. Nie lękajcie się wybrać Chrystusa!

Po przyjęciu sakramentu bierzmowania młodzi, naznaczeni Duchem Świętym, podkreślali, że ich serca przepełnia radość. Wdzięczni za dar wiary i łaskę otrzymanych sakramentów, zapewniali, że dołożą wszelkich starań, by wzrastać w dobrym, podążać drogami wiary i stawać się coraz bardziej wiarygodnymi świadkami miłości Boga do ludzi. Pamiątką czasu bierzmowania i nawiedzenia będą dla nich poświęcone przez Księdza Biskupa krzyże. O błogosławione owoce czasu rekolekcji dla wszystkich parafian bp Miziński modlił się podczas Mszy św. Wraz z nim Liturgię celebrował proboszcz ks. Aleksander Tabaka, sprawując ją w intencji młodzieży. Zamówiona Msza św. była darem wspólnot Żywego Różańca dla młodych, którzy swoją dorosłość chcą budować z Chrystusem na fundamencie wiary.

2014-06-25 15:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń. Rekolekcje dla małżeństw z niepłodnością

W dniach 9-12 lipca w licheńskim Sanktuarium będzie gościł o. John Baptist Bashobora. Jego wizyta jest bezpośrednio związana z rekolekcjami, które przeprowadzi dla par mających trudności z poczęciem dziecka.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję