Reklama

Od lipca 2014 nowa cena „Niedzieli” – 5 zł

Niedziela Ogólnopolska 26/2014, str. 68

Drodzy Czytelnicy „Niedzieli”,

Pragnę poinformować, że od lipca 2014 r. cena 1 egz. „Niedzieli” będzie wynosić 5 zł. Jest to podwyżka, do której jesteśmy zmuszeni, o czym niejednokrotnie informowałem zarówno Księży osobiście, jak i naszych Czytelników. Po prostu wszystko staje się droższe i utrzymanie redakcji w obecnych warunkach jest bardzo trudne. Jak Państwo wiedzą, „Niedziela” ogólnopolska posiada specjalne dodatki dla 19 diecezji. Był czas, że diecezje zamawiały większą liczbę egzemplarzy tygodnika. Później wielu ludzi zaczęło korzystać z internetowego wydania naszego pisma – jest to obecnie ok. miliona czytelników miesięcznie. Internet daje duże możliwości, ale nie przekładają się one na odpowiedni dochód. Tymczasem każdego tygodnia trzeba wydać „Niedzielę” liczącą ok. 220 stron. Każda bowiem z 19 edycji diecezjalnych liczy 8 stron. Wszystkie teksty tak jak i redaktorzy pracujący w poszczególnych diecezjach są opłacani przez redakcję centralną, stąd wysokie koszty utrzymania pisma. Niejednokrotnie zauważamy, że niektóre edycje z powodu szczupłości nakładu znajdują się na granicy opłacalności finansowej. Żal jednak tych, którzy na te lokalne dodatki tak bardzo czekają. Stanowi to m.in. przyczynę trudnej sytuacji, gdy chodzi o utrzymanie tygodnika.

Reklama

Mam świadomość tego, że „Niedziela” jest dobrym pismem katolickim, wiernym Bogu i Ojczyźnie. Staramy się o teksty na wysokim poziomie dziennikarskim, a także o to, by były one przygotowane kompetentnie, starannie i by były pomocne zarówno w duszpasterstwie, jak i w życiu naszych rodzin.

Mam nadzieję, że zostanę zrozumiany przez Szanownych Czytelników i ta bardzo trudna dla mnie decyzja o zmianie ceny nie wpłynie na wysokość nakładu tygodnika, a nasi Czytelnicy nie tylko sami będą kontynuować prenumeratę i wspierać czytelnictwo „Niedzieli”, ale też pomogą nam w zdobywaniu nowych Czytelników i Przyjaciół. „Niedziela” może bowiem bardzo wydatnie wspomóc wspólnoty parafialne, rodziny, ludzi w każdym wieku, poszukujących dobra Bożego.

2014-06-24 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Białoruskie władze ostrzegają Kościół katolicki: nie łamcie praw

2021-09-16 17:24

[ TEMATY ]

Kościół

Białoruś

władza

Vatican News

Białoruski rząd skrytykował opublikowaną przez „Mińską Prawdę” karykaturę, przedstawiającą katolickich księży, którzy zamiast krzyży noszą na szyjach swastyki. Jednocześnie ostrzegł przywódców Kościoła, aby nie łamali obowiązujących w tym kraju praw – donosi brytyjskie czasopismo „The Tablet”.

„Rysunek nie odzwierciedla oficjalnego stanowiska państwa wobec Kościoła rzymskokatolickiego” – przyznał pełnomocnik rządu ds. religii w liście skierowanym do przewodniczącego białoruskiego episkopatu. Dodał jednak, iż państwo białoruskie oczekuje, że „księża katoliccy będą kierować się obowiązującym prawem, przyczyniając się do współpracy między państwem a Kościołem”.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję