Reklama

Sługa Pana Boga i Maryi

Niedziela Ogólnopolska 26/2014, str. 26-27

O. Zachariasz Jabłoński wybrał dla realizacji swego powołania Zakon Ojców Paulinów, kustoszów Sanktuarium Jasnogórskiego. Już samo to wskazuje na jego wyjątkową miłość do Matki Bożej. Tę miłość rozwijał, pielęgnował i nadal pielęgnuje każdego dnia. Można dostrzec to w tym, jak gorliwie pełni swą posługę w Duchowej Stolicy Polski, z jaką miłością i żarem w oczach mówi o Matce naszego Pana. Ta miłość do Maryi jest ściśle powiązana z miłością do Ojczyzny. Widać to zwłaszcza wtedy, gdy słuchamy rozważań o. Zachariasza podczas Apelu Jasnogórskiego. Tak często przypomina i podkreśla, że Maryja jest naszą Matką i Królową, wzywając, abyśmy my, jako Polacy, byli Jej wierni. Ale przede wszystkim Ojciec Profesor jest Bożym człowiekiem. Doświadcza tego każdy, kto się z nim spotyka. Widać to przede wszystkim w jego gościnności, chęci usłużenia, bezinteresowności, pomocy, którą chce okazać, życzliwości. O. Zachariasz promieniuje dobrocią, którą czerpie ze ścisłej łączności z Panem Bogiem i Matką Bożą. Umie podnosić na duchu i dodawać otuchy.

W tym tak podniosłym dniu jubileuszu – 50. rocznicy święceń kapłańskich życzę w imieniu Polskiego Towarzystwa Mariologicznego oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, aby Dostojny Jubilat cieszył się nadal obfitością Bożych błogosławieństw. Niech Matka Boża Królowa Polski, która od wieków czuwa nad nami ze swego jasnogórskiego tronu, wyprasza Ojcu Profesorowi Zachariaszowi potrzebne łaski u swojego Syna. Życzymy Ojcu Profesorowi jeszcze długich lat życia, aby mógł jak najdłużej służyć tu, na ziemi: Panu Bogu, Najświętszej Maryi Pannie oraz nam – jego bliźnim poprzez ubogacanie swoją obecnością i dzieleniem się skarbami swego serca i umysłu. Aby to mogło się spełnić, zapewniamy pamięć w modlitwie przed Panem.

2014-06-24 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski o uchodźcach: cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem

2021-09-26 20:49

[ TEMATY ]

uchodźcy

vaticannews.va

„Cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem. To, że są tak brutalnie wykorzystywani w walce politycznej, nie zwalnia nas i nigdy nie może nas zwolnić z myślenia o nich jako o naszych braciach” - mówił w niedzielę abp Wojciech Polak, nawiązując do sytuacji na naszej wschodniej granicy.

W obchodzony po raz 107. Dzień Migranta i Uchodźcy metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Rozpoczynając liturgię nawiązał do odbywających się pod raz siódmy w Polsce modlitw za uchodźców, przypominając za papieżem Franciszkiem, że trzeba się wreszcie uwolnić od myślenia w kategoriach: przyjaciel-wróg, my-oni, moje-twoje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję