Reklama

Rzemieślnicy zapraszają na pielgrzymkę

Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości zaprasza na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, której hasło brzmi: „Wierzę w Syna Bożego!”. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 28 czerwca udziałem w Apelu Jasnogórskim. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę 29 czerwca. Uczestnicy spotkają się o godz. 9.00 na placu św. Jana Pawła II przed archikatedrą częstochowską, skąd przejdą Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie, gdzie nastąpi wprowadzenie pocztów sztandarowych przez o. Jana Golonkę OSPPE na Szczyt Jasnogórski oraz uhonorowanie mistrzów rzemiosła i uczniów. O godz. 11.15 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana, a po jej zakończeniu – o godz. 13.15 nastąpi modlitewne przejście ze sztandarami przed Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Podczas pielgrzymki zostanie złożony Akt Zawierzenia Rzemiosła Polskiego Matce Bożej Królowej Polski. Uroczystościom będą towarzyszyć Rzemieślniczy Chór Męski „Pochodnia” oraz Jasnogórska Orkiestra Dęta.

Reklama

W Arsenale czynna jest wystawa pt. „Rzemiosło w hołdzie Papieżowi św. Janowi Pawłowi II”.

Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, organizator tegorocznej pielgrzymki, powstała w 1978 r. Jest członkiem Związku Rzemiosła Polskiego, a członkami Izby są Cechy Rzemiosł i Spółdzielnie Rzemieślnicze.

2014-06-24 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: obiecuje się pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa

2021-09-19 14:56

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

Próbuje się stosować perfidne metody nacisku obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli to w imię tzw. tolerancji; uwłacza to godności człowieka - powiedział w niedzielę na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

We mszy św. odprawianej na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego arcybiskupa Józefa Kupnego - krajowego duszpasterza Ludzi Pracy - brali udział przedstawiciele różnych branż i zawodów, przede wszystkim członkowie NSZZ „Solidarność”. Jak co roku do Częstochowy przyjechali też członkowie rodziny ks. Jerzego Popiełuszki – patrona „S”, który zainicjował spotkania robotników na Jasnej Górze, a także przedstawiciele rządu, parlamentu oraz regionalnych władz.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję