Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Złoto i srebro w Częstochowie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 25/2014, str. 3

Archiwum KSM

W dniach 30 maja – 1 czerwca br. w Częstochowie odbyły się V Mistrzostwa Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Piłce Siatkowej, w których wzięło udział ok. 240 uczestników z 12 diecezji, a wśród nich 28 reprezentantów diecezji zamojsko-lubaczowskiej z asystentem diecezjalnym KSM ks. Stanisławem Książkiem, ks. Piotrem Gmiterkiem oraz trenerem Tomaszem Jezuitem. Mistrzostwa odbywają się co roku w innej części kraju. Przez trzy dni młodzi ludzie, oprócz podejmowania rywalizacji sportowej, razem modlą się, bawią i zawiązują przyjaźnie, a spotkania te są organizowanie, by propagować jedną z zasad KSM, że należy dbać o zdrowie i rozwój fizyczny ze szczególnym propagowaniem trzeźwości.

Reklama

Po przyjeździe był Apel Jasnogórski przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z modlitwą o wartościowe przeżycie rozgrywek. Pierwszy dzień zmagań sportowych rozpoczęła Eucharystia w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem JE abp. Wacława Depo. Zawody odbyły się w głównej hali sportowej Częstochowy. Wszystkie mecze rozgrywano w duchu zasady „fair play” i przyjaźni. Zarówno na boisku jak i na trybunach panowały jedynie pozytywne emocje. Nieprzewidziane zwroty akcji, euforia, obawy, napięcie, zawód – tego wszystkiego nie zabrakło podczas rozgrywek w piłkę siatkową. Nasze obie drużyny zakwalifikowały się do finałów, dziewczęta zwyciężyły we wszystkich meczach grupowych, a chłopcy przegrali tylko jeden mecz. Sobotni wieczór był przeznaczony na odpoczynek oraz ucztę duchową, jaką był Koncert Uwielbienia w wykonaniu „Mate.O” w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Ostatniego dnia po Mszy św. w kościele pw. św. Barbary rozegrano finały. Po zaciętej rywalizacji najlepszą drużyną męską okazała się drużyna gospodarzy z Częstochowy, a nasi chłopcy ostatecznie zajęli II miejsce. Dziewczęta natomiast nie pozwoliły zwyciężyć w czasie zawodów nikomu i zostały mistrzyniami Polski.

Na zakończenie podsumowano mistrzostwa, rozdano puchary, medale i nagrody, a obecni byli przedstawiciele władz Częstochowy, Zarząd Diecezjalny KSM oraz gospodarze obiektu. To właśnie dzięki takim inicjatywom między młodymi ludźmi rodzą się przyjaźnie, skłaniające do innego stylu życia i umacniające od wewnątrz. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli młodzieży KSM zorganizować, uczestniczyć, oraz tym, którzy wsparli finansowo wyjazd do Częstochowy.

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję