Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Pątniczka miłości

Maryja po Zwiastowaniu wybrała się z pośpiechem w góry, by służyć Elżbiecie. Bogurodzica stała się Pątniczką Miłości. Takich myśli wysłuchaliśmy w słowie Bożym, które wygłosił bp Mariusz Leszczyński podczas Diecezjalnego Dnia Chorych w Krasnobrodzie.

Reklama

W sobotę, 31 maja br., w sanktuarium Pani Roztocza zgromadzili się ludzie chorzy. Od wczesnego rana padał deszcz i zapewne dlatego wielu pozostało w domach, nie mogąc przełamać swej słabości. Krzyż wpisany w chorobę i cierpienie jest Bożym znakiem miłości. Zaczęło się więc nasze maryjne spotkanie od Drogi Krzyżowej. Tym razem rozważania prowadziły nas po stacjach znajdujących się w krużgankach, a wielu pielgrzymów pozostało w kościele, aby z uwagą wysłuchać słów modlitwy. Po nabożeństwie była chwila na sakrament pokuty i pojednania. Pół godziny przed południem rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Mariusza. Uczestniczyło w niej 10 kapłanów – kapelani szpitalni i księża, którzy przybyli ze swoimi parafianami. Po homilii księża udzielili sakramentu chorym, by umocnić ich łaską Chrystusa w codziennym niesieniu krzyża słabości.

Każdy chory łączący swe cierpienia z Chrystusem jest skarbem Kościoła i radujemy się z obecności wszystkich, którzy byli tego dnia przed obliczem Krasnobrodzkiej Pani. Wyrazy wdzięczności dla opiekuna słabszych naszych braci i sióstr, ks. Stanisława Budzyńskiego, który starannie przygotował tę pielgrzymkę chorych. A w zakamarkach pamięci powracała osoba ks. Romana Jaworskiego, który u początku lat siedemdziesiątych organizował wczasorekolekcje dla chorych w ówczesnej diecezji lubelskiej. Teraz jest już po drugiej stronie.

Dodajmy z dziennikarskiego obowiązku, że tego dnia Ksiądz Biskup odwiedził też chorych i starszych w domu pomocy w Krasnobrodzie i w Majdanie Wielkim. A po południu udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Krasnobrodu.

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas miłości

Niedziela małopolska 27/2013, str. 1

[ TEMATY ]

miłość

Bożena Sztajner/Niedziela

Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów, wytchnienia, relaksu. Czas, w którym można zrealizować śmiałe plany, przeżyć przygody, ruszyć w nieznane! Znów poczuć się małym dzieckiem, które każdego dnia dokonuje ciekawych odkryć. Wakacje mogą nam również służyć do ponownego zachwytu faktem, że jesteśmy stworzeni przez Boga: Ktoś się o nas troszczy, zaradza naszym potrzebom, zadziwia swoim dziełem.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: biskupi zawierzyli przyszłość Europy wstawiennictwu św. Jana Pawła II

2021-09-23 19:43

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Watykan

Europa

biskupi

Monika Książek

Biskupi biorący udział w jubileuszowym Zebraniu Plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy, zawierzyli przyszłość Starego Kontynentu wstawiennictwu św. Jana Pawła II, modląc się przy jego grobie.

Uczestnicy Zebrania Plenarnego CCEE, rozpoczynającego się w Rzymie z okazji 50. rocznicy powstania Rady Konferencji Biskupich Europy, udali się do grobu św.Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej po zakończeniu Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka, którą otworzyli czterodniowe obrady. Po odnowieniu wyznania wiary przy grobie św. Piotra, zebrali się w Kaplicy św. Sebastiana, gdzie odmówili modlitwę zawierzenia Europy, ułożoną przez św. Jana Pawła II i zawartą w jego adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa". Modlitwę tę, w której Jan Paweł II zawierzał Europę opiece Maryi, odmówili przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie umieszczono ikonę Maryi Matki Europy, przygotowaną przez siostry zakonne z Nazaretu z okazji sesji plenarnej CCEE, która odbyła się w 2015 r. w Ziemi Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: I dzień V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej za nami

2021-09-25 09:16

[ TEMATY ]

edukacja

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego rozpoczął się w piątek (23.09) V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej organizowany przez „Civitas Christiana”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

W kazaniu bp Piotr Jarecki nawiązał m.in. do beatyfikacji bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który zgłębiał katolicką naukę społeczną i ją upowszechniał, przytoczył jego słowa:„nie można dopuścić do tego, aby zapanowała zasada przemilczania. Za tą zasadą jest slogan, że katolicka nauka społeczna to piękne komunały, ogólniki i nic więcej”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję