Reklama

Niedziela Wrocławska

Miesiąc Rodziny

Szereg atrakcji dla rodziców i dzieci, warsztaty i szkolenia – podsumowanie Miesiąca Rodziny we Wrocławiu

Wrocławski Miesiąc Rodziny rozpoczął się 25 maja od Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami miasta. Jego celem było pokazanie, że rodzina jest optymalnym środowiskiem rozwoju człowieka oraz że mimo trudności, z jakimi dziś borykają się rodziny, mają w sobie siłę do działania. Marszowi towarzyszyło hasło: „Wybieram przyszłość. Wybieram rodzinę”. Tego samego dnia swoje święto, przypadające 26 maja, obchodziły mamy. Podczas pikniku zorganizowanego na Wyspie Słodowej miały możliwość uczestniczenia w warsztatach tanecznych, a także odwiedzenia miasteczka urody, w którym specjaliści z salonu kosmetyczno-fryzjerskiego dzielili się z nimi cennymi radami. Na dzieci czekały atrakcje muzyczno-sportowe.

Wyspa Słodowa ponownie zamieniła się w rodzinne miejsce już 1 czerwca podczas pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Jedną z głównych atrakcji tego dnia był wielopokoleniowy maraton zumby, a także bieg na orientację dla rodziców i dzieci.

Reklama

W Miesiącu Rodziny nie brakowało sportu – 15 czerwca w ramach Dnia Bezpiecznej i Mobilnej Rodziny odbył się Wrocławski Rajd Przygodowy, w skład którego wchodziły trzy warianty trasy: piesza, rowerowa lub samochodowa. Po drodze na uczestników rajdów czekały zadania do wykonania i przeszkody, które należało pokonać.

Miesiąc Rodziny zakończył się świętowaniem Dnia Ojca w Parku Południowym.

Nie tylko od święta

Wrocław dba o rodziny przez cały rok, Miesiąc Rodziny jest dużą, ale nie jedyną akcją organizowaną w ramach projektu „Moja Rodzina”. Na portalu www.mojarodzina.wroclaw.pl na bieżąco umieszczane są informacje dotyczące szkoleń i warsztatów przeznaczonych dla rodziców i dzieci. Z okazji Miesiąca Rodziny przygotowano Wrocławski Informator Rodzinny, dostępny podczas pikników i wydarzeń towarzyszących Miesiącowi Rodziny. Znaleźć w nim można wiele wskazówek z zakresu wsparcia rodzin w sferze zdrowia, rozwoju osobistego, zapobiegania ryzykownym zachowaniom. Informator jest także dostępny w wersji internetowej. Program warsztatów i szkoleń jest bardzo zróżnicowany. W strefie kobiet znalazły się zajęcia dotyczące komunikacji niewerbalnej, dla mam przewidziano szkolenie pomagające w przygotowaniu się do powrotu do pracy. Rodzice małych pociech mogli wybrać się na targi książek, czy też warsztaty rozwijające umiejętności czytania i pisania u dzieci. Dla rodziców borykających się z problemami wychowania nastolatków przeznaczono spotkania zatytułowane „Oswoić okres dorastania”, nad przebiegiem którego czuwały siostry boromeuszki. W projekt „Moja Rodzina” zaangażowanych jest wiele instytucji, mających na celu dobro rodziny.

Organizowane spotkania, warsztaty, pikniki są nie tylko pomocą dla rodzin, ale także okazją do pokazania, że wrocławskie rodziny to nie tylko rodziny zmagające się z kryzysem, lecz rodziny uśmiechnięte, zdrowe, otwarte na innych i szczęśliwe.

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgłębiali zasady małżeńskiego dialogu

[ TEMATY ]

rodzina

spotkanie

małżeństwo

Andrzej Omyliński

Modlitwa na październikowym Spotkaniu Małżeńskim.

Modlitwa na październikowym Spotkaniu Małżeńskim.

Jeszcze przed wprowadzeniem zaostrzonych wymogów epidemicznych udało się zorganizować w Bielsku-Białej poweekendowe Spotkanie Małżeńskie. Organizatorzy cieszą się, że udało się spotkać chociaż raz po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

Październikowe spotkanie odbyło się w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Najpierw opiekun ruchu ks. Krzysztof Bojan sprawował Mszę św. Następnie uczestnicy udali się do salki katechetycznej na drugą część spotkania. Tym razem towarzyszył im temat: „Co weekend rekolekcyjny wniósł w nasze życie?”, który omawiali animatorzy Bielsko-Bialskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich Danuta i Krzysztof Lenikowie.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 37. pielgrzymka małżeństw i rodzin

2021-09-26 12:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” na Jasnej Górze trwa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Stanowi centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia. Jest okazją do podkreślenia niezastąpionej roli rodziny oraz znaczenia więzi wspólnotowych między rodzinami. Centralnym jej punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

Dzisiejszy dzień od godz. 9.00 rozpoczęło spotkanie w Sali o. Kordeckiego. W jego ramach zaplanowano m.in. konferencję Moniki i Marcina Gomułków – o małżeńskich potrzebach; o Roku Rodziny mówić będzie ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP; temat wsparcia dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych podejmie ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Dziękczynnie za światło wiary

2021-09-26 22:56

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Radomsko

Dziękczynienie za beatifikację

Beata Pieczykura/Niedziela

– Kardynał Stefan Wyszyński jest darem dla Kościoła nie tylko w Polsce. Przede wszystkim był prymasem jasnogórskim, a głos z Jasnej Góry był głosem do narodu. Dlatego musimy tak patrzeć na beatyfikację. To jest dar nie tylko dla nas, lecz także dla współczesnej Europy, powinien być znakiem, na którym mamy się oprzeć, i nie jest znakiem sprzeciwu. Błogosławiony kardynał nie jest po to, by was dzielić, ale po to, by nam przypominać, że Kościół ma obowiązek głosić prawdę Ewangelii i żądać wolności tej prawdziwej podporządkowanej prawdzie i sprawiedliwości społecznej, która musi dziś na nowo – powiedział „Niedzieli” abp Wacław Depo w parafii św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku.

Wdzięczność i pamięć zgromadziła wiernych w kościele św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku na dziękczynnej Mszy św. za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. 26 września liturgii przewodniczył abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję