Reklama

Niedziela Przemyska

Pobiegnijmy dla marzeń Grzegorza

Na Podkarpaciu jeszcze niedawno imprez biegowych było jak na lekarstwo, jednak od kilku lat sytuacja ta uległa zdecydowanej poprawie. Pojawiło się u nas kilka dużych imprez biegowych, a wciąż przybywają nowe. Jedną z ciekawszych propozycji jest odbywający się już po raz drugi Maraton Benedyktyński. Ten królewski dystans 42 km i 195 m rozpoczyna się w Przemyślu nad brzegiem Sanu, a kończy w Jarosławiu na wzgórzu św. Mikołaja, gdzie dziś mieści się zabytkowe Jarosławskie Opactwo Pobenedyktyńskie.

Wzorem ubiegłego roku, II Maraton Benedyktyński, oprócz promocji zdrowego trybu życia ma jeszcze jeden cel charytatywny. Chcemy pomóc Grześkowi, 27-letniemu chłopakowi z Łańcuta. Od wielu lat każdego dnia Grzegorz zmaga się z kalectwem. Z powodu choroby Grzegorza w listopadzie 2012 r. konieczna była amputacja nogi. Oprócz tego każdego dnia Grześkowi zanika mięsień czworogłowy w kikucie. Grzegorz potrzebuje 80 tys. zł na zakup nowej protezy podudzia, która pozwoli mu normalnie funkcjonować!

Drugą edycję Maratonu Benedyktyńskiego organizują Caritas Archidiecezji Przemyskiej we współpracy z Opactwem Jarosławskim. 28 czerwca ponad 100 ludzi pobiegnie liczącą 42 195 metrów trasą Przemyśl – Jarosław i po raz kolejny będziemy pomagać! Ubiegłoroczna impreza, dzięki biegaczom, pozwoliła zebrać łącznie ponad 100 tys. zł na operację serca dla 3-letniego Michałka z Rakszawy k. Łańcuta. Tym razem pod hasłem „Biegnijmy dla marzeń Grzegorza!” zbieramy na zakup nowej protezy. Każdy metr trasy warty jest 2 zł i dzięki waszemu wsparciu – zarówno sportowemu, jak i finansowemu – będziemy mogli dobiec do końca, wygrywając marzenie Grzegorza!

Udział w maratonie wymaga wielu miesięcy przygotowań, wielu treningów, wyrzeczeń. Wszystkie te trudności jednak stają się mało ważne, kiedy już stoimy na mecie, z medalem zawieszonym na szyi. Stają się drobnostką także w perspektywie problemów drugiego człowieka zmagającego się ze swoim kalectwem i cierpieniem – prawdziwym życiowym maratonem. Jeżeli jesteś biegaczem i nie jest Ci obojętny los drugiego człowieka, jeśli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę i dodatkowo masz w sobie chęć, by pomóc Grzegorzowi, jeśli chcesz dobrze zacząć okres wakacyjny i dołożyć swoją cegiełkę do naszej akcji – przyjedź do Jarosławia. Czekamy na Ciebie. Mamy czas tylko do 28 czerwca!

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyruszyła pielgrzymka biegowa z Jasnej Góry do węgierskiego Márianosztra

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

bieg

Węgry

Giorgio Pulcini/Fotolia.com

Z Jasnej Góry wyruszyła pielgrzymka biegowa do sanktuarium Matki Bożej Wielkiej Pani Węgier w Márianosztra. 9-ciu biegaczy, a także rowerzysta chcą w ten sposób uczcić jubileusz 300 – lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu. Przyświeca im motto: "Jesteśmy Koroną Maryi". Do pokonania mają 550 km. Dwóch kolejnych biegaczy do pielgrzymki dołączy jutro. Bieg ma charakter sztafety.

Organizatorem pielgrzymki jest Marian Płaszczyk, Rycerz Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy z Knurowa. - Za pałeczkę służyć nam będzie różaniec. Nie będzie przekazywany, ale każdy z uczestników będzie miał w ręce różaniec, a znakiem będzie dotknięcie się dłońmi – wyjaśnia biegacz. Symboliczny różaniec pątnicy pozostawili na Jasnej Górze, drugi ofiarują węgierskiemu sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Każdy jest ważny i potrzebny. 75 lat Karty END

2022-12-03 19:09

Marzena Cyfert

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Małżonkowie zrzeszeni w ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, jak również wszyscy chętni, przybyli dzisiaj do parafii św. Antoniego we Wrocławiu, by świętować 75-lecie Karty Equipes.

Ruch Equipes Notre-Dame to największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego celem jest pomaganie małżonkom w drodze do świętości. Formacja w ruchu to konkretne sposoby pomagające we wzrastaniu w małżeństwie oraz w miłości do Boga i bliźniego. Początki ruchu sięgają czasów przed wojną, kiedy to kilka małżeństw zwróciło się do ks. Henry`ego Caffarela z prośbą o pomoc w rozwoju i wspólnym dążeniu do świętości. To był początek ruchu Equipes Notre-Dame. 8 grudnia 1947 r. została proklamowana Karta Equipes uznana za akt założycielski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję