Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Współpraca dla dobra wszystkich

W Milówce od kilkunastu lat Gminny Ośrodek Kultury organizuje Przegląd Piosenki Religijnej. W tym roku po raz pierwszy tę dwudniową imprezę połączono z piknikiem parafialnym, który ma wesprzeć Kościół w Tanzanii

Amfiteatr nad Sołą w Milówce w sobotę 7 czerwca wypełnił się śpiewem pieśni. Tam bowiem odbywał się kolejny, XV Międzynarodowy Przegląd Piosenki Religijnej, w którym wzięli udział reprezentanci przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz dorośli. W sumie religijną twórczość zaprezentowało 39 podmiotów artystycznych, co dało blisko 200 uczestników. Jury wysłuchało w sumie 80 piosenek. Nagrodę Grand Prix Przeglądu Piosenki Religijnej zdobyła Marytna Matuszna z III klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Następnego dnia w amfiteatrze odbył się piknik w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce, w ramach którego wystąpili laureaci sobotniego przeglądu. Ponadto, działająca przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie wspólnota „Francesco Team” wystawiła pantomimę, a Mażoretki „Efekt” zaprezentowały taniec chrześcijanina. Goście pikniku mogli posłuchać także koncertu pod hasłem: „Radość wiary” w wykonaniu połączonych scholi z Milówki i Kamesznicy.

Reklama

– Na scenie wystąpiło blisko 40 młodych uczestników. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończącą okres paschalny chcieliśmy tym koncertem wyrazić radość naszej wiary – tłumaczy opiekujący się scholą wikariusz parafii w Milówce, ks. Przemysław Gawlas.

Ciekawostką była prezentacja przygotowana przez administratora parafii w Milówce, ks. Piotra Koszyka. Kapłan pokazał prezentację multimedialną jego fotografii z czasów, kiedy posługiwał jako misjonarz w Tanzanii. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, wśród których przeprowadzono konkurs wiedzy biblijnej. Na scenie pojawił się także bielski „Anti Babylon System” grający muzykę reggae oraz zespół „Muzyka Sfer”.

Obie imprezy zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury w Milówce i parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce. – Zwróciliśmy się o pomoc w organizacji do Księdza Proboszcza, aby zaangażować w to przedsięwzięcie wszystkie grupy działające w parafii – tłumaczy Andrzej Maciejowski, dyrektor miejscowego ośrodka kultury. – Poprzez przegląd i piknik chcieliśmy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców, którzy mogli się wspólnie spotkać, coś zjeść, zobaczyć występy dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że w ten sposób jeszcze bardziej integrujemy społeczność naszej gminy i parafii – tłumaczy Szef GOK-u.

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzinnie w witkowie

Niedziela legnicka 36/2017, str. 4

[ TEMATY ]

festyn

Artur Daniel Grabowski

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, to miejsce wyjątkowe. Przed 200 laty parafia należąca do krzeszowskich cystersów dziś rozkwita życiem religijnym i wspólnotowym, czego przykładem jest festyn parafialny z okazji odpustu św. Anny.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Wyczekiwany obiekt otwarty

2021-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Częstochowa

Carias Archidiecezji Częstochowskiej

prysznicownia

Beata Pieczykura/Niedziela

Pierwsza i jedyna w Częstochowie prysznicownia i przebieralnia dla osób ubogich i bezdomnych 28 września została otwarta i poświęcona z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

– Łaźnia jest niezbędna. Umożliwia udzielenie podstawowej pomocy drugiemu człowiekowi, który przebywa w miejscach niemieszkalnych. Taką osobę będziemy mogli zabrać z ulicy i przyprowadzić do łaźni, wykąpać i przebrać. Warto wiedzieć, że tacy ludzie są często w złym stanie fizycznym, psychicznym i wizualnym. Stąd możemy ich skierować do placówek – powiedziała „Niedzieli” Monika Borkowska-Dłużniak, streetworker, czyli pedagog ulicy, kierownik prysznicowni i przebieralni dla osób ubogich i bezdomnych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję