Reklama

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań w dniach 30 maja – – 1 czerwca br. zorganizowało Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej. Rozgrywki odbywały się w malowniczo położonym Ośrodku Edukacyjno-Wypoczynkowym w Rybakach, prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Celem turnieju była nie tylko rywalizacja sportowa – organizatorzy chcieli, by uczestnicy odkrywali sport jako sposób na kształtowanie swojej osobowości, by uczyli się zarówno odnosić sukcesy, jak i ponosić porażki. Celem zawodów była także integracja młodych ludzi z różnych stron Polski i Europy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do udziału w zawodach zgłosiło się jedenaście drużyn. Dziewięć wystawiły saletyńskie parafie z Polski: Dębowiec, Gdańsk-Sobieszewo, Kuźnica Czarnkowska, Łętowe, Mrągowo, Olsztyn, Rzeszów, Trzcianka i Warszawa. Parafie zagraniczne były reprezentowane przez ekipy z Anglii i Czech.

Zawodnicy rozegrali turniej w trzech kategoriach wiekowych: młodszej (klasy I-III szkoły podstawowej), średniej (od klasy IV szkoły podstawowej do I gimnazjum) i starszej (od klasy II gimnazjum). W zawodach wzięło udział ponad 150 uczestników.

Patronat honorowy nad rozgrywkami objął pierwszoligowy Olsztyński Klub Sportowy Stomil Olsztyn. Uczestniczący w turnieju ministranci i lektorzy mogli osobiście spotkać się z zawodnikami, których znają z ekranu telewizora bądź trybuny piłkarskiej.

Reklama

Patronami medialnymi turnieju były tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „La Salette – Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”, serwis www.saletyni.pl oraz parafialne strony internetowe.

W organizacji zawodów pomogli: Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette oraz firma R-GOL football center.

Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie: www.powolania.saletyni.pl.

2014-06-16 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy w piątek po Wielkanocy obowiązuje post?

2025-04-22 07:15

[ TEMATY ]

post

monticellllo/pl.fotolia.com

W piątek 25 kwietnia katolików nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Powodem jest trwająca w Kościele katolickim oktawa Wielkanocy. Każdy jej dzień, podobnie jak niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, ma rangę uroczystości.

Po reformie przeprowadzonej przez papieża Piusa XII, kontynuowanej przez papieża Jana XXIII, w Kościele katolickim przetrwały jedynie dwie oktawy: Bożego Narodzenia i Wielkiejnocy. Jedynie ta druga ma tzw. pierwszą rangę, czyli znosi wszystkie inne święta i posty, zachowując charakter uroczystości liturgicznej.
CZYTAJ DALEJ

Jak wyglądały ostatnie godziny Papieża Franciszka?

2025-04-22 13:07

[ TEMATY ]

śmierć Franciszka

Włodzimierz Rędzioch

Gestem podniesionej ręki rankiem w Poniedziałek Wielkanocny Papież Franciszek pożegnał się ze swym osobistym asystentem medycznym, potem zapadł w śpiączkę i odszedł. Nie cierpiał – relacjonują osoby, które były do ostatnich chwil przy Franciszku w momencie jego śmierci. Wcześniej dziękował za powrót na Plac Świętego Piotra.

Wśród ostatnich słów Ojca Świętego znalazło się podziękowanie dla osobistego asystenta medycznego, Massimiliano Strappettiego, za to, że zachęcił go do odbycia ostatniego przejazdu papamobile, w niedzielę, po błogosławieństwie Urbi et Orbi. „Dziękuję, że zabrałeś mnie z powrotem na Plac” – powiedział Franciszek.
CZYTAJ DALEJ

Wielkie spotkanie patriotyczne w Lublinie. Zaproszenie na 26 kwietnia!

2025-04-23 19:58

[ TEMATY ]

spotkanie

Mat.prasowy

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na spotkanie patriotyczne w Lublinie, w sobotę 26 kwietnia, w zjednoczeniu na modlitwie o życie wieczne dla zmarłego Ojca Świętego Franciszka oraz w trosce o znów niszczoną i atakowaną Polskę.

Czas sede vacante, jaki następuje po śmierci następcy św. Piotra, rodzi zawsze pytania o przyszłość, niejako zmusza też do przyjęcia szerszej, nierzadko i historycznej perspektywy w patrzeniu na Kościół, który trwa od wieków przy Chrystusie, prowadzony przez kolejnych papieży zasiadających na tronie Piotrowym.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję