Reklama

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej

Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań w dniach 30 maja – – 1 czerwca br. zorganizowało Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej. Rozgrywki odbywały się w malowniczo położonym Ośrodku Edukacyjno-Wypoczynkowym w Rybakach, prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Celem turnieju była nie tylko rywalizacja sportowa – organizatorzy chcieli, by uczestnicy odkrywali sport jako sposób na kształtowanie swojej osobowości, by uczyli się zarówno odnosić sukcesy, jak i ponosić porażki. Celem zawodów była także integracja młodych ludzi z różnych stron Polski i Europy.

Reklama

Do udziału w zawodach zgłosiło się jedenaście drużyn. Dziewięć wystawiły saletyńskie parafie z Polski: Dębowiec, Gdańsk-Sobieszewo, Kuźnica Czarnkowska, Łętowe, Mrągowo, Olsztyn, Rzeszów, Trzcianka i Warszawa. Parafie zagraniczne były reprezentowane przez ekipy z Anglii i Czech.

Zawodnicy rozegrali turniej w trzech kategoriach wiekowych: młodszej (klasy I-III szkoły podstawowej), średniej (od klasy IV szkoły podstawowej do I gimnazjum) i starszej (od klasy II gimnazjum). W zawodach wzięło udział ponad 150 uczestników.

Patronat honorowy nad rozgrywkami objął pierwszoligowy Olsztyński Klub Sportowy Stomil Olsztyn. Uczestniczący w turnieju ministranci i lektorzy mogli osobiście spotkać się z zawodnikami, których znają z ekranu telewizora bądź trybuny piłkarskiej.

Reklama

Patronami medialnymi turnieju były tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, dwumiesięcznik „La Salette – Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”, serwis www.saletyni.pl oraz parafialne strony internetowe.

W organizacji zawodów pomogli: Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette oraz firma R-GOL football center.

Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie: www.powolania.saletyni.pl.

2014-06-16 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sakramentalia - akt wiary czy magiczne myślenie?

2021-09-17 10:13

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich/Niedziela

Błogosławieństwo przy użyciu dwóch poświęconych świec w dzień św. Błażeja (3 lutego) wyprasza ochronę od chorób gardła i języka, a poświęcony chleb św. Agaty (5 lutego) - przypomina, że Bóg ma władzę zachować nas od pożaru. Jak korzystać z sakramentaliów, by nie mylić ich z sakramentami, ani nie ulegać magicznemu myśleniu o nich?

Różnica pomiędzy sakramentami i sakramentaliami jest zasadnicza. Sakramenty to spotkanie z żywym Bogiem. Podczas ich przyjmowania mamy pewność, że Bóg przychodzi przez nie z konkretną łaską, typową dla danego sakramentu (np. podczas godnie przyjętego sakramentu pokuty otrzymujemy m.in. odzyskanie łaski uświęcającej, Eucharystia pogłębia nasze zjednoczenie z Bogiem i chroni przed grzechem; podczas bierzmowania otrzymujemy moc Ducha Świętego do szerzenia wiary słowem i czynem). To, na ile łaska objawia się w naszym życiu, zależy od naszego usposobienia i dojrzałości.

CZYTAJ DALEJ

Stygmaty św. Franciszka z Asyżu

2021-09-17 13:44

[ TEMATY ]

Św. Franciszek z Asyżu

flickr.com

17 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Odwołuje się ono do wydarzenia z 1224 r. na górze La Verna, podczas którego św. Franciszek z Asyżu otrzymał dar stygmatów, ślady męki Chrystusa. Był to pierwszy historycznie udokumentowany przypadek tego typu mistycznego doświadczenia w historii chrześcijaństwa.

W życiu św. Franciszka z Asyżu (1182-1226) szczególne miejsce zajmowała kontemplacja wcielenia Chrystusa. Niespełna rok po urządzeniu w Greccio inscenizacji biblijnej narodzenia Pana Jezusa, Franciszek trwał na modlitwie i czterdziestodniowym poście ku czci Michała Archanioła. W 1224 roku, najprawdopodobniej 14 września rano, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, kiedy na górze La Verna (popularnie zwanej w Polsce Alwernią), modlił się i kontemplował mękę Chrystusa, otrzymał na swoim ciele niezwykły dar - stygmaty.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję