Reklama

Książki

„Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych”

Autorem zdjęć ilustrujących wywiad z o. Zbigniewem Deryłą OFMConv jest Janusz Rosikoń. Ważne informacje na temat cudów eucharystycznych, m.in. cudu w Lanciano, zawarte są w książce „Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych”, z tekstem Grzegorza Górnego i fotografiami Janusza Rosikonia, wydanej przez ROSIKON PRESS. Autorzy książki prowadzą dziennikarskie dochodzenie w sprawie naukowego wyjaśnienia nadzwyczajnych zjawisk religijnych. Przedstawiają zjawiska, takie jak stygmaty, cuda eucharystyczne, inedia, czyli życie bez picia i jedzenia, lub też niezwykłe uzdrowienia w rodzaju samoistnej reimplantacji odciętej nogi. Ich drogi prowadzą m.in. do Innsbrucku, Guadalupe, Rzymu, Lourdes, Neapolu, Lanciano czy Saragossy. Przewodnikami w tym śledztwie są wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy – często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki – badali owe fenomeny. Wyniki ich analiz stanowią wyzwanie dla współczesnego rozumu, gdyż pokazują, że są na świecie zjawiska, które pozostają niewytłumaczalne nawet w świetle całej dostępnej ludzkości wiedzy. W ten sposób nauka otwiera się na wymiar Tajemnicy.

Adres wydawnictwa: Rosikon Press, al. Dębów 4, 05-080 Warszawa-Izabelin, tel. (22) 722-61-01; biuro@rosikonpress.com; handel@rosikonpress.com; www.rosikonpress.com.

2014-06-16 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekord frekwencji na XIX Targach Wydawców Katolickich

[ TEMATY ]

książka

targi

Artur Stelmasiak

Na tegorocznych Targach Wydawców Katolickich padł rekord frekwencji. Z ofertą ponad 140 wydawców, prezentowaną w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, zapoznało się ponad 20 tys. zwiedzających. Dziewiętnasta edycja targów zakończyła się 14 kwietnia. Nowością tegorocznej imprezy było rozszerzenie jej na cztery dni. To okazało się dobrym pomysłem - twierdzi Paweł Waszczyk, rzecznik Targów, choć w dniu rozpoczęcia – w czwartek – było mniej zwiedzających, bo jest tośrodek tygodnia.

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Apel Jasnogórski z udziałem wiernych Archidiecezji Wrocławskiej

2021-09-17 21:52

ks. Łukasz Romańczuk

bp Jacek Kiciński

bp Jacek Kiciński

Dziś Apel Jasnogórski prowadzony był przez ks. bp. Jacka Kicińskiego 

Z racji Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej w kaplicy Cudownego Obrazu obecni byli kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy z terenu naszej archidiecezji. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję