Reklama

Niedziela Rzeszowska

Jezus ociera twoje łzy

Niedziela rzeszowska 22/2014, str. 3

[ TEMATY ]

rekolekcje

Ks. Krzysztof Cieśla

Jezus ociera twoje łzy” to temat rekolekcji charyzmatycznych, jakie odbywały się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rekolekcje prowadził o. Joseph Vadakkel z Indii, zakonnik Zgromadzenia Kongregacji Misyjnej Najświętszego Sakramentu, doktor filozofii Uniwersytetu Nauk Społecznych w Manili oraz dyrektor ośrodka rekolekcyjnego na Filipinach. W 1997 r. został po raz pierwszy zaproszony do poprowadzenia rekolekcji w Europie. Od tamtego czasu o. Joseph regularnie przylatuje do Europy, prowadząc rekolekcje w wielu krajach, m.in. w Szwajcarii, Niemczech, na Słowacji, w Austrii, Francji, Szwecji, Lichtensteinie, Rumunii, Dubaju i Polsce.

W pierwszym dniu rekolekcji o. Vadakkel podczas Mszy św. na rozpoczęcie zachęcał słuchaczy: „Słowo Boże mówi: nie bój się, nie lękaj się, zawierz Bogu (...). Kiedyś miałem przepiękne widzenie: św. Jan Paweł II błogosławiący monstrancją. Dotknęło to mojego serca [...] Bóg chce przemówić do każdego z was osobiście. Bóg zna wasze intencje, chce czegoś bardzo wielkiego w naszym życiu. Kiedy Go zaprosimy Jezus przejmuje kontrolę nad naszym życiem” – mówił o. Vadakkel i dodał: „Kiedy Jezus błogosławi, cud dzieje się natychmiast (...).

Reklama

Po zakończeniu jednej z konferencji odbyło się błogosławieństwo relikwiami św. Pawła Apostoła. Relikwia, jaką posiada o. Vadakkel, to fragment kości Apostoła Narodów.

Drugi dzień rekolekcji charyzmatycznych zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwem.

W rekolekcjach wzięło udział kilka tysięcy wiernych z różnych stron Polski. Niektóre z osób musiały pokonać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset kilometrów, aby modlić się wraz z o. Josephem Vadakkelem.

Organizatorami rekolekcji charyzmatycznych były parafia św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie i działająca przy niej wspólnota charyzmatyczno-ewangelizacyjna Magnalia Dei.

2014-05-29 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzież na rekolekcjach

Niedziela legnicka 24/2020, str. IV

[ TEMATY ]

rekolekcje

Legnica

KSM

Sławomir Puciato

Podczas rekolekcji można było też uczestniczyć w transmitowanej Mszy św

Podczas rekolekcji można było też uczestniczyć w transmitowanej Mszy św

Człowiek pusty duchowo nie wie kim jest, bo to właśnie duchowość jest zdolnością do zrozumienia samego siebie. Temu zagadnieniu przyjrzeli się uczestnicy rekolekcji zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej (KSM DL).

Majowe rekolekcje były wpisane do kalendarium już w lutym, a kiedy okazało się, że nie będą mogły odbyć się w tradycyjnej formie, zarząd diecezjalny KSM DL postanowił nie rezygnować z wydarzenia, lecz dostosować się od sytuacji. Jednym z celów stowarzyszenia jest przecież kształtowanie dojrzałych chrześcijan.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Stanisław Orzechowski – Człowiek – Kapłan – Opozycjonista [ZAPROSZENIE]

2021-09-23 09:38

Kamil Szyszka

Ks. Stanisław Orzechowski

Ks. Stanisław Orzechowski

W rodzinnej miejscowości "Orzecha" - Kobylinie, odbędzie się spotkanie upamiętniające jego życie i działalność.

Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą, a po niej wszyscy udadzą się do sali przy ul. Krotoszyńskiej. Tam w debacie wezmą udział: Wiesław "Kuzyn" Wowk, Łukasz Sołtysik z wrocławskiego IPNu czy brat zmarłego kapłana - Józef Orzechowski. Na zakończenie odbędzie się projekcja filmu: "Orzech".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję