Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Pomagać innym

Niedziela sosnowiecka 11/2014, str. 6

[ TEMATY ]

fundacja

Archiwum Fundacji "Dla Rodziny"

Fundacja „Dla Rodziny” założona przed 5 laty przez osoby związane z Diecezjalnym Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu cały czas się rozwija i podejmuje nowe inicjatywy.

Reklama

– Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu nie jest w stanie rozwijać się w oparciu o środki przekazywane przez diecezję, dlatego finansowanie części działań centrum oraz wszystkie nowe inicjatywy przejęła fundacja – powiedziała Beata Pawelec, prezes zarządu Fundacji „Dla Rodziny”. Fundacja stworzyła bezpłatną szkołę rodzenia, punkt konsultacyjny dla osób borykających się z problemami uzależnienia, punkt aktywizacji osób bezrobotnych, Chrześcijańskie Centrum Wolontariatu, poradnię logopedyczną dla dzieci i dorosłych oraz szkołę dla rodziców i wychowawców.

Szkoła rodzenia prowadzona jest przez Małgorzatę Skowron, wykwalifikowaną położną, pracującą w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej. Od 2007 r. prowadzi ona szkołę rodzenia w Będzinie, a od 2010 r., z inicjatywy Fundacji „Dla Rodziny” szkołę rodzenia w budynkach Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu. Za punkt konsultacyjny ds. uzależnień odpowiada Elżbieta Brzozowicz-Uwijała. Punkt jest czynny 2 razy w miesiącu: w 1. i 3. piątek miesiąca. E. Uwijała posiada również kwalifikacje psychologa pracy, pomaga też osobom borykającym się z problemem przemocy w rodzinie. Logoterapię prowadzi Beata Rupala, a punkt aktywizacji bezrobotnych Dominika Ochęduszko. Bezrobotni mogą skorzystać m.in. z konsultacji z psychologiem pracy czy uczęszczać na warsztaty „z odwagą po pracę”. Jeśli chodzi o wolontariat, fundacja pozyskuje i kształci wolontariuszy. – Pomagamy najczęściej poprzez spełnianie drobnych posług dnia codziennego, np. zakupy, pomoc w sprzątaniu mieszkania, pomoc w opiece nad dzieckiem, pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji, proste zabiegi pielęgnacyjne, a także przez obecność, rozmowę i uśmiech. Często również zespołowo organizujemy lub wspieramy akcje charytatywne – wyjaśnia Beata Pawelec.

Wszystkie te działania wymagają nakładów finansowych. – Majątek fundacji stanowi fundusz założycielski. Środki na bieżącą działalność pochodzą ze źródeł własnych, darowizn i funduszy zewnętrznych. Jednak abyśmy mogli docierać z pomocą do coraz większej liczby osób, potrzebujemy również wsparcia społecznego. Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane działaniami Fundacji „Dla Rodziny” o wsparcie finansowe. Fundacja posiada również status organizacji pożytku publicznego, dlatego prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej organizacji – zachęca Beata Pawelec.

2014-03-11 14:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie w sprawie okoliczności zmian w składzie zarządu Reduta PWPW

[ TEMATY ]

fundacja

oświadczenie

Warszawa, dnia 24 czerwca 2018 roku.

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiły się nierzetelnie i nieprawdziwie informacje odnoszące się do okoliczności zmian personalnych w składzie Zarządu Fundacji „Reduta PWPW – Fundacja na rzecz obrony pamięci historii Polski”. W sposób nieuprawniony wpleciono wątek polityczny. Bezpodstawnie posłużono się autorytetem Pana Joachima Brudzińskiego – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który rzekomo miał wpłynąć politycznie na ustalenie ostatecznego składu Zarządu Fundacji Reduta PWPW. Ponadto, z powołania Pani Anety Fran-Adamek (byłej urzędniczki Kancelarii Prezydenta, obecnie pracownika PWPW) na funkcję prezesa zarządu Fundacji Reduta PWPW, uczyniono element konfliktu pomiędzy Andrzejem Dudą – Prezydentem RP, a Antonim Macierewiczem – b. Ministrem Obrony Narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Sto lat księdza Franciszka

2021-07-23 07:47

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek jest obecnie najstarszym kapłanem archidiecezji wrocławskiej. Dziś, 23 lipca skończył 100 lat.

Na spotkanie z księdzem seniorem, udaliśmy się do Mielca, gdzie obecnie kapłan rezyduje. Podkarpacie to rodzinne strony ks. Franciszka, który w 1996 r. przechodząc na emeryturę, powrócił w to miejsce. – Początkowo ks. Hanek przebywał w swoim rodzinnym domu razem z bratem. Po jego śmierci został przyjęty w naszej parafii i razem z nami pełni posługę kapłańską. Jeżeli siły mu pozwalają, to spowiada, odprawia Mszę św. i uczestniczy w wydarzeniach parafialnych – mówi kustosz mieleckiej bazyliki, ks. Janusz Kłęczek.

CZYTAJ DALEJ

Uszczęśliwieni duchem wiary

2021-07-24 10:58

ks. Łukasz Romańczuk

Pielgrzymi właśnie zakończyli nabożeństwo drogi krzyżowej

Pielgrzymi właśnie zakończyli nabożeństwo drogi krzyżowej

Grupa wiernych z Jordanowa Śląskiego i okolic udała się na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza.

W czasie tej autokarowej pielgrzymki nie zabrakło akcentów modlitewnych, które miały na celu pobudzać ducha wiary i wspólnotowości;

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję