Reklama

Rożaniec za Ojczyznę

Świadectwa

Dziękujemy Wam, Drodzy Czytelnicy, za odzew w sprawie modlitwy różańcowej za Ojczyznę. Każdego dnia przychodzą do redakcji listy, maile i SMS-y, w których wyrażacie gotowość do modlitwy za Polskę. Poniżej zamieszczamy wybrane fragmenty z listów i SMS-ów.

Jestem miłośnikiem modlitwy różańcowej oraz tygodnika „Niedziela”. Chętnie przyłączę się do wspólnej modlitwy za Polskę. Dziękuję za wszelki trud redagowania tego pięknego pisma, którego jestem stałym czytelnikiem.
Stanisław Kubiak

Reklama

Odmawiamy Różaniec za Ojczyznę od kilku lat. Dziękujemy za podjęcie się modlitwy różańcowej za naszą Ojczyznę, Polskę i świat.
Władysława Z. i Marianna J.

Szczęść Boże. Dziękuję za inicjatywę i w miarę możliwości będę się modlił za losy Ojczyzny na różańcu. Wobec całej złożonej i skomplikowanej sytuacji, w jakiej znajduje się nasza Ojczyzna, tylko Bóg, przez ręce Maryi, może ocalić Polskę. Serdecznie pozdrawiam.
Mariusz z Kolbuszowej

Jestem z Wami.
Od wielu lat odmawiam Różaniec i należę do JRR. Odkąd dowiedziałam się o Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę, modlę się również w tej intencji. Jest to inicjatywa bardzo potrzebna. Wiele osób jest zapracowanych i woli odpocząć przed telewizorem, nie myśli dalekowzrocznie o losie kraju. Duchowo łączę się ze wszystkimi, którzy się modlą, i proszę Maryję, aby ubłagała zaangażowanie się Polaków w ratowanie naszej Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych przed złem. Szczęść Boże!
Małgorzata Kumorek

Modlę się za Ojczyznę na różańcu. Codziennie z rodziną odmawiamy jedną tajemnicę. Serdecznie pozdrawiam. Z Panem Bogiem.
Aniela Sabatowska

2014-03-10 15:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Męskie Plutony Różańca

Powstają we Wrocławiu i okolicach, gromadząc mężczyzn gotowych do walki o każdy dzień. Niczym zawodowi żołnierze codziennie podejmują walkę duchową. Ich skuteczną bronią jest różaniec. Dlatego modlą się codziennie w intencjach papieża i Kościoła, Ojczyzny, rodzin, kapłanów, wszystkich kobiet i mężczyzn

Pomysł na „męską” modlitwę wyszedł z toruńskiej wspólnoty Lew Judy, ale bardzo szybko rozprzestrzenił się – szczególnie za pośrednictwem internetu – na cały kraj. Inspiracją dla należącego do tej wspólnoty Michała Przewoźnego była propozycja wstąpienia do róży różańcowej w rodzinnej parafii. Róża różańcowa, do której należały też mama i ciocia Michała, kojarzyła mu się wyłącznie z żeńską formacją, jednak okazało się, że wiele lat temu dziadek Michała należał do takiej róży, w której byli sami mężczyźni. W tym czasie członkowie Lwa Judy szukali modlitwy, która będzie ich bronią w codziennej walce, toczącej się przecież na wielu płaszczyznach życia: walka duchowa, walka człowieka z samym sobą, ze swoim grzechem, walka z nałogami, ale także walka o swoich najbliższych, o rodzinę, o wartości, o nawrócenie dla siebie i innych. Jeśli jest walka, potrzebna jest broń, a tą wierzący znajdzie w Słowie Bożym i modlitwie. Szukano więc modlitwy, której siła pozwoli oprzeć się przeciwnościom, która uzbroi człowieka jak pancerz i która da siłę do codziennej walki z grzechem. W toku poszukiwań okazało się, że taką niezwykłą modlitwą jest różaniec. Michał zaproponował więc, by utworzyć męską grupę, której narzędziem walki z przeciwnościami codziennego życia będzie właśnie modlitwa różańcowa. Idea kół różańcowych zyskała szybko nową konwencje, która miała pociągnąć mężczyzn. Wojskowa struktura, zasady i terminologia szybko znalazły zwolenników, i tak powstały Męskie Plutony Różańca. Armia różańcowa szybko znalazła naśladowców – w Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Białymstoku, a od ponad roku – także we Wrocławiu. Powstające plutony przybierają kolejne numery, niczym oddziały wojskowe, a ich spis można znaleźć w internecie.

CZYTAJ DALEJ

Księżna i zakonnica

[ TEMATY ]

święci

św. Kinga

Grzegorz Czarnic/pl.wikipedia.org

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję