Reklama

Rozmowy z profesorem

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do tak wielu książek, że trzeba dokonywać mądrych wyborów, by czytać to, co wartościowe. Dzięki książkom możemy poszerzyć swoje horyzonty umysłowe, a także umocnić się w dobrym życiu. Książką, którą warto przeczytać, są „Rozmowy z profesorem”– Bogusławem Wolniewiczem. Jest on związany ze środowiskami skupionymi wokół Radia Maryja, znany z niezwykle celnych, a jednocześnie bezlitosnych i bezkompromisowych analiz sytuacji politycznej. W prezentowanej książce profesor trafnie odnosi się do problemów współczesności. Zachęca do działania, aby polityka była prawdziwą troską o dobro wspólne, aby przywrócić narodowi wiarę. Analizuje obecną sytuację w kraju i mające na nią wpływ wydarzenia. Uwypukla faktyczną rolę „Solidarności” w kształtowaniu obecnego systemu. Jasno ocenia narzekania na brak dobrobytu i pokazuje przyczyny tej sytuacji. Co więcej, charakteryzuje postawy we współczesnym rządzie i określa, kim jest mąż stanu, którego, niestety, Polsce brakuje. Środowiska liberalno-lewicowe w ocenie prof. Wolniewicza mają destrukcyjny wpływ na sytuację szkolnictwa w kraju i promocję zachowań niemoralnych. Co więcej, działania te mają na celu zniszczenie Kościoła. Wzywa on wszystkich pasterzy do rozbudzenia wiary w nich samych, a następnie wśród wiernych, by byli Kościołem Walczącym („Ecclesia Militans”). Temu ma służyć nowa ewangelizacja. Przykładem takiego działania są Radio Maryja i Telewizja Trwam broniące wiary i moralności, wciąż dyskryminowane i przedstawiane w niekorzystnym świetle przez mające duży wpływ środowiska liberalne i lewicowe.

Mimo że to prywatne opinie profesora, są one realistycznym spojrzeniem i zmuszają do zastanowienia się nad obecną kondycją państwa oraz nad wkładem jednostki w dobro wspólne. Warto zapoznać się z treścią wywiadu z prof. Wolniewiczem, aby na nowo spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość.

Książkę można zamówić pod numerem telefonu: 731- 699-492.

2014-02-18 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

MON: defilada odwołana ze względu na pandemię

2020-08-05 07:12

[ TEMATY ]

wojsko

Artur Stelmasiak

Planowana na 15 sierpnia defilada została odwołana ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem – poinformowało MON odpowiadając na pytania PAP. Defilada ma się odbyć w innym terminie.

"Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej defilady wojskowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej" - odpowiedział resort we wtorek na pytania PAP o to, czy defilada odbędzie się mimo trwającej pandemii, a jeśli tak, to w jakich warunkach.

MON poinformowało, że decyzja zapadła na spotkaniu ministra obrony Mariusza Błaszczaka z prezydentem Andrzejem Dudą, przedstawicielami służb sanitarnych, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. "Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem" – podkreślił resort.

Pozostałe przygotowywane przez MON uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się zgodnie z planem. Defilada zostanie przeprowadzona w innym terminie, który pozwoli na zachowanie pełnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom" - zapowiedziało MON.(PAP)

CZYTAJ DALEJ

Papież wspiera Amerykę Łacińską w walce z koronawirusem

2020-08-05 15:22

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay.com

W obliczu pandemii Franciszek wykonał gest miłosierdzia, który wspiera najbardziej potrzebujących. Na osobistą prośbę Papieża fundacja Popolorum Progressio zatwierdziła 138 projektów pomocowych.

Ich celem jest złagodzenie skutków pandemii koronawirusa w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Do tej liczby należy dodać jeszcze 30 innych, już działających projektów pomocy żywnościowej.

Łącznie pomoc popłynie aż do 23 krajów. Podczas posiedzenia fundacji skoncentrowano się na projektach, których celem jest łagodzenie konsekwencji pandemii w krótkim i średnim okresie, przygotowanych dla regionów najbardziej dotkniętych koronawirusem. Mają one być namacalnym znakiem miłości Papieża, a także apelem i inspiracją dla wszystkich chrześcijan i ludzi dobrej woli, by nie pozostawali obojętnymi, ale włączali się w pomoc potrzebującym.

Na wspólnym spotkaniu watykańskiej komisji ds. Covid-19 i fundacji Popolorum Progressio po raz pierwszy obecny był także przedstawiciel Manos Unidas („Złączone Ręce”), katolickiej organizacji pozarządowej, która włączy się w działalność charytatywną Papieża i pomoże koordynować ją w krajach Ameryki Łacińskiej.

Fundacja Popolorum Progressio dla Ameryki Łacińskiej powstała w 1992 r. na prośbę Jana Pawła II w związku z 500. rocznicą rozpoczęcia ewangelizacji Ameryki. We współpracy z episkopatem Włoch działa ona na rzecz wspierania rozwoju wspólnot wiejskich, Indian i ludności tubylczej. Poprzez inicjowane dzieło miłosierdzia ma też być znakiem bliskości Papieża z najbardziej potrzebującymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję