Watykan: Kardynał Parolin odprawił Mszę św. w intencji zdrowia papieża
Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin odprawił w piątek Mszę św. w intencji zdrowia papieża Franciszka, który od miesiąca przebywa w szpitalu z powodu zapalenia płuc. W mszy w Kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego uczestniczyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.
"Jednoczymy się w modlitwie w intencji zdrowia Ojca Świętego, aby odzyskał siły i szybko do nas wrócił"- mówił sekretarz stanu w kaplicy, którą zdobią freski Michała Anioła, przedstawiające nawrócenie świętego Pawła i ukrzyżowanie świętego Piotra.
Msza św. odbyła się z inicjatywy ambasadorów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej. Udział w niej wziął między innymi szef ambasady RP Adam Kwiatkowski.(PAP)
Papież Franciszek wyznał w niedzielę we włoskiej telewizji, że nie myśli obecnie o ustąpieniu z urzędu. Papież, łącząc się z Watykanu, udzielił wywiadu popularnemu talk-show "Che tempo che fa", nadawanemu w telewizyjnej komercyjnej stacji Nove.
Dwa dni po tym, gdy papież sam wyjawił, że ma lekkie zapalenie oskrzeli, zapytany o to, jak się czuje, odparł żartobliwie: "Wciąż żyję".
Kuria Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej poinformowała 11 marca o znacznym pogorszeniu stanu zdrowia arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza. 79-letni emerytowany metropolita mińsko-mohylewski przechodzi leczenie, ale szczegóły nie zostały podane.
„10 marca dowiedziano się o znacznym pogorszeniu stanu zdrowia arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza, który jest chory na raka (czerniaka)” - poinformowała krótko Kuria. Białoruscy wierni modlą się w intencji powszechnie szanowanego hierarchy.
W Polsce blisko miliona obywateli boryka się z uzależnieniem od alkoholu
W Polsce blisko milion obywateli boryka się z uzależnieniem od alkoholu. Jednak to nie są wszystkie osoby, które ponoszą negatywne konsekwencje choroby. Naukowcy uważają, że w naszym kraju od 3 do 4 miliona osób żyje w rodzinie, w której występuje problem alkoholowy. Częstym następstwem życia z osobą w czynnym uzależnieniu jest współuzależnienie od alkoholu.
Zespół współuzależnienia dotyka nie tylko partnera osoby uzależnionej, a także dzieci, rodzeństwa lub przyjaciół. Jest to stan charakteryzujący się patologicznymi wzorcami zachowań, który pomaga przystosować się do życia w trudnym świecie alkoholika.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.