Reklama

Niedziela Rzeszowska

Bądź gotów na intensywny rok!

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej to grupa ludzi, która nie próżnuje. Już od początku roku mają wiele do zaoferowania młodzieży

Niedziela rzeszowska 6/2014, str. 6

[ TEMATY ]

KSM

Justyna Sobiło

Zimowiska KSM organizowane były w domach rekolekcyjnych w Rzeszowie-Przybyszówce oraz Desznicy. Wyróżniały się na tle innych ofert feryjnych tym, że były nastawione na wzbogacenie życia duchowego uczestników. Nie brakowało również innych atrakcji – były zajęcia taneczne, warsztaty dziennikarskie czy zajęcia sportowe.

Młodzi KSM-owicze nie ulegają modzie i 14 lutego nie będą obdarowywać się czerwonymi balonikami. Oni umieją prawidłowo spojrzeć na miłość, która jest najważniejsza w życiu nie tylko młodego człowieka. W tym dniu będzie zorganizowana druga debata walentynkowa. Debata to możliwość rozmowy o tej prawdziwej miłości.

Reklama

KSM również ma pomysł na uczczenie przemijającego okresu karnawału – początkiem marca w Rzeszowie odbędzie się bal, czyli doskonała okazja do integracji KSM-owiczów z całej diecezji i nie tylko.

W Wielkim Poście we współpracy z Kołem Akademickim KSM zostanie zorganizowana „Noc konfesjonałów”. Czas pokuty zakończy się rekolekcjami wielkopostnymi, które będą miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie-Przybyszówce. W myśl VIII zasady KSM, która brzmi „Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny” rzeszowski KSM zorganizuje diecezjalne zawody piłki siatkowej. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała diecezję na zawodach ogólnopolskich.

Tuż na początku maja odbędzie się kolejne Złazisko KSM, polecane każdemu, komu miłe jest chodzenie po pięknych terenach Beskidu Niskiego. W maju również będzie miał miejsce kolejny Festiwal Wiary, który rozpocznie się koncertem „Jednego Serca Jednego Ducha”. W trakcie festiwalu będziemy mogli doświadczyć obecności Pana Boga w adoracjach Najświętszego Sakramentu, świadectwach ludzi, którzy Jego łask doświadczyli oraz w ludziach głoszących Dobrą Nowinę na ulicach Rzeszowa.

Reklama

Od maja już tylko rzut kamieniem do wakacji, lecz o te plany również nie należy się martwić – KSM proponuje nam „Wakacje z Bogiem”. Są to tygodniowe turnusy odbywające się w domach rekolekcyjnych w samym sercu Beskidu Niskiego – w Desznicy. Jest to propozycja zarówno dla tych najmłodszych KSM-owiczów, jak i również dla tych starszych, z grona studentów.

Nie zapominajmy również o comiesięcznych adoracjach w intencji uświęcenia kapłanów oraz kleryków, które odbywają się w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie-Przybyszówce.

KSM pragnie wesprzeć akcję „Ticket of Mercy” – „Bilet Miłosierdzia”. Jest to projekt, w którym można uczestniczyć, składając dobrowolną ofiarę na dofinansowanie przyjazdu młodych ludzi – naszych rówieśników z krajów misyjnych do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży 2016. Kolejną akcją charytatywną, w której KSM weźmie udział to inicjatywa nazwana „Młodzi młodym”, polegająca na zbiórce pieniędzy na budowę szkół w krajach misyjnych.

Drogi Młody Człowieku, jeśli nie masz pomysłu na przeżycie swojej młodości to ja ci podpowiadam. Zobacz czy w twojej parafii jest oddział KSM. Jeśli jest, to zasil jego szeregi. Na pewno nie będziesz tego żałował. Ja ci to gwarantuję!

2014-02-06 15:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacje 2021 w KSM - znajdź propozycję dla siebie!

[ TEMATY ]

KSM

wakacje

KSM Zawiercie

Ekstremalne wyprawy w góry, spokojne plażowanie, spływy kajakowe, szkolenia i rekolekcje. Tak zapowiadają się wakacje organizowane przez Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży. Oprócz inicjatyw Prezydium KSM, większość Stowarzyszeń diecezjalnych organizuje wspólne wyjazdy i spotkania w trakcie rozpoczynającego czasu odpoczynku dla uczniów.

Wśród propozycji na wakacje organizowane przez Prezydium KSM jest cykl szkoleń medialnych, fundraisingowych, liderskich i specjalistycznych w ramach projektu Młodzi 4.0 Inkubator Organizacji Młodzieżowych dofinansowanego z Narodowego Instytutu Wolności. Wszystkie zjazdy zostały zaplanowane stacjonarnie i są zorganizowane w reżimie sanitarnym. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez formularz https://forms.gle/bUPterMqPHhyyFNy8. W mailu otrzymanym po wypełnieniu formularza zostaną przesłane dalsze informacje wraz z kartą uczestnictwa. Szczegóły na temat szkoleń można znaleźć na stronie www.ksm.org.pl w zakładce Młodzi 4.0.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI stanowczo potępia ideę „małżeństwa homoseksualnego”

2021-09-15 10:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

„Koncepcja «małżeństwa homoseksualnego» stoi w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości, a zatem oznacza rewolucję kulturową, która przeciwstawia się całej tradycji ludzkości, aż po dzień dzisiejszy” – stwierdza papież-senior we wcześniej nie publikowanym artykule, zawarty w tomie „La Vera Europa Identità e Missione (Prawdziwa Europa, tożsamość i misja), który ukaże się jutro we włoskich księgarniach.

Tekst Benedykta XVI jest najnowszym, żarliwym apelem do Europy, aby na nowo odkryła i potwierdziła swój prawdziwy rodowód i tożsamość, które uczyniły ją wielką i stanowią wzorzec piękna i humanizmu. Książka zawiera wstęp Papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Sakramentalia - akt wiary czy magiczne myślenie?

2021-09-17 10:13

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich/Niedziela

Błogosławieństwo przy użyciu dwóch poświęconych świec w dzień św. Błażeja (3 lutego) wyprasza ochronę od chorób gardła i języka, a poświęcony chleb św. Agaty (5 lutego) - przypomina, że Bóg ma władzę zachować nas od pożaru. Jak korzystać z sakramentaliów, by nie mylić ich z sakramentami, ani nie ulegać magicznemu myśleniu o nich?

Różnica pomiędzy sakramentami i sakramentaliami jest zasadnicza. Sakramenty to spotkanie z żywym Bogiem. Podczas ich przyjmowania mamy pewność, że Bóg przychodzi przez nie z konkretną łaską, typową dla danego sakramentu (np. podczas godnie przyjętego sakramentu pokuty otrzymujemy m.in. odzyskanie łaski uświęcającej, Eucharystia pogłębia nasze zjednoczenie z Bogiem i chroni przed grzechem; podczas bierzmowania otrzymujemy moc Ducha Świętego do szerzenia wiary słowem i czynem). To, na ile łaska objawia się w naszym życiu, zależy od naszego usposobienia i dojrzałości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję