Reklama

Razem jesteście mocni

W Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60 od siedmiu lat gromadzą się czciciele św. Urszuli Ledóchowskiej, którzy na comiesięcznych konferencjach pogłębiają i umacniają swoją wiarę.
Wniesieniem przez harcerki z XVIII Łódzkiej Drużyny Harcerek EMAUS im. św. Matki Urszuli Ledóchowskiej relikwii Założycielki zgromadzenia rozpoczęło się przedświąteczne spotkanie Koła Przyjaciół św. Urszuli Ledóchowskiej. Zebranych pobłogosławił relikwiarzem ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny tygodnika „Niedziela”.
– Relikwiarz to krzyż, to cierpienie, to coś niezwykłego, to wielkość – mówił Ksiądz Infułat. – Relikwiarz to wielki symbol dla świętych, a przede wszystkim dla nas, którzy na niego patrzymy, którzy go całujemy, oddając szacunek.
W wygłoszonej konferencji ks. Skubiś mówił o zagrożeniach dla naszej cywilizacji. Są to przede wszystkim aborcja oraz ideologia gender. Kolejnym zagrożeniem jest wprowadzenie zmodyfikowanych genetycznie roślin i szkodliwych pestycydów. O tym, jak wpływa to na nasze środowisko, świadczą m.in. pszczoły, które, zbierając nektar z takich roślin, tracą orientację, nie wracają do swoich uli i masowo giną. O tych dramatycznych sprawach można przeczytać w artykułach w „Niedzieli”. Niestety, informacje te w coraz mniejszym stopniu docierają do ludzi. Czytelnictwo prasy katolickiej maleje. Ks. inf. Skubiś przypomniał tu osobę charyzmatycznego proboszcza śp. ks. Mariana Wiewiórowskiego, który w swojej dwutysięcznej parafii w Gomulinie sprzedawał 384 egzemplarze tygodnika.
Źródłem nieszczęścia Europy i świata jest ateizm. Czytając Ewangelię, a także prasę katolicką, nie będziemy ulegali ideologii, która zagraża naszej cywilizacji. – Takie grupy jak ta, którą tworzycie, są bardzo potrzebne – mówił Redaktor Naczelny „Niedzieli”. – Powinny one powstawać w parafiach, w różnych ośrodkach. Dzięki takim spotkaniom można razem budować, tworzyć. Razem jesteście mocni, jesteście wzorem dla innych ludzi. Gdyby w każdej parafii była taka wspólnota, inaczej wyglądałaby Polska.
Ksiądz Infułat wyraził wielką wdzięczność s. Aleksandrze Topoli za organizację spotkań, które łączą ludzi. Miłym akcentem było wręczenie przez Redaktora Naczelnego „Niedzieli” medalu „Mater Verbi” Zofii i Władysławowi Kornatkom – jako wyraz uznania i wdzięczności za promocję „Niedzieli”, ubogacające zaangażowanie w życie Kościoła i autentyczną obecność tygodnika w ich życiu codziennym. Państwo Kornatkowie poznali się dzięki rubryce „Chcą korespondować”. „Niedziela” połączyła ich i 30 grudnia 2012 r., w uroczystość Świętej Rodziny, w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi stanęli na ślubnym kobiercu.
Spotkanie zakończyło się przybyciem św. Mikołaja, który obdarował wszystkich książką abp. Józefa Michalika pt. „Wokół Roku Wiary”, wydaną przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

2013-12-17 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: małżeństwo domaga się wierności, jest na zawsze

2021-08-03 15:25

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Kościół bardzo potrzebuje odważnej wierności małżonków łasce sakramentu – przypomina chrześcijańskim rodzinom Papież w kolejnym filmie przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia. Tym razem Franciszek komentuje świadectwo włoskiego małżeństwa, które dzieli się swym doświadczeniem codziennego czerpania z łaski sakramentu.

Francesca i Donato są małżeństwem z 18-letnim stażem. Mają pięcioro dzieci. W swym świadectwie wskazują, że Bóg jest wierny, ufa i stawia na chrześcijańskie małżeństwa. Podkreślają, że ludzkie „na zawsze” - wypowiadane w sakramencie małżeństwa - możliwe jest tylko dzięki miłości Boga.

CZYTAJ DALEJ

Abp Stanisław Gądecki: Duszpasterstwo po pandemii

2021-08-05 09:14

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

pandemia

Karol Porwich/Niedziela

W okresie wychodzenia z pandemii niezbędne jest „solidne zaangażowanie w nową ewangelizację, czyli w odnowioną misyjność wszystkich podmiotów kościelnych, rozwój katechezy dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a zwłaszcza odważniejszą promocję wspólnot, ruchów i stowarzyszeń podejmujących formację wiernych - pisze abp Stanisław Gądecki w artykule dla KAI. Z niepokojem stwierdza, że okres pandemii odsłonił źródła poważnego kryzysu w Kościele, co wymaga dziś przezwyciężenia.

Jednocześnie Przewodniczący Episkopatu krytycznie ocenia jednostronne narzucanie radykalnych ograniczeń w kościołach przez władzę świecką, bez należytej konsultacji, wobec czego stawia pytanie: Czy takie działania nie pozostają w sprzeczności z Konstytucją RP oraz Konkordatem? Jego zdaniem, „mimo gwarancji konstytucyjnych i konkordatowych Kościół został potraktowany przez państwo gorzej niż przedsiębiorstwa handlowe; jako dziedzina niekonieczna do życia”.

CZYTAJ DALEJ

„Migotanie komór” – nowy zbiór opowiadań bp. Nitkiewicza

2021-08-05 19:24

[ TEMATY ]

książka

bp Krzysztof Nitkiewicz

diecezja sandomierska

Karol Porwich/Niedziela

Biskup Krzysztof Nitkiewicz

Biskup Krzysztof Nitkiewicz

„Migotanie komór”, to drugi zbiór opowiadań, biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, który został wydrukowany nakładem Wydawnictwa Buk. Opowiadania, których bohaterem jest bp Bernard Włóczyński, posługujący w diecezji rzymkowieckiej, są kontynuacją książki pt. „Klucz do serca biskupa”, wydanej w ubiegłym roku.

Książka pt. „Migotanie komór” powstała w trudnym okresie pandemii związanej z koronawirusem. Kilkadziesiąt jej stron biskup napisał w listopadzie ubiegłego roku w sandomierskim szpitalu, do którego trafił z powodu zakażenia się wirusem COVID-19. Znajduje się w niej 15 opowiadań, które opisują duszpasterskie, detektywistyczne i ojcowskie zaangażowanie bp. Bernarda Włóczyńskiego w diecezji rzymkowieckiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję