Reklama

Niedziela Sandomierska

Muzyka rytmem bicia serc

Już po raz dwudziesty Gorzyce stały się miejscem spotkań dzieci i młodzieży chcącej wyśpiewać Bogu, co im w duszy gra. „Muzyka rytmem bicia serc”, pod takim hasłem 23 listopada 53 zespoły z diecezji prezentowały swoje umiejętności wokalno-instrumentalne.

Niedziela sandomierska 49/2013, str. 1

[ TEMATY ]

festiwal

Ks. Adam Stachowicz

Spotkanie rozpoczął bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodnicząc Mszy św. w kościele św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach. Zwracając się do uczestników przeglądu powiedział: – Niejednokrotnie podziwialiście piękno otaczającego was świata, który jest dziełem Boga Stwórcy. O potrzebie jego ochrony przed zniszczeniem rozmawiacie w szkole i w domu, słyszycie w środkach masowego przekazu. O tym pięknym świecie będziecie zapewne śpiewać w swoich piosenkach przygotowanych na ten przegląd. Zespólcie wasze siły, aby ten świat był jeszcze piękniejszy, aby każdy z was był pięknym człowiekiem, promieniującym Bożą miłością – zachęcał bp Nitkiewicz.

Reklama

Druga część spotkania miała miejsce w sali widowiskowej domu parafialnego. Przyjechały zespoły, schole i wykonawcy indywidualni; przedszkolaki, dzieci i młodzież. Wielu zespołom towarzyszyli muzykujący kapłani czy dorośli akompaniatorzy. Tak jak różnorodny był wiek wykonawców, tak też różnorodny był repertuar. Formuła przeglądu pozwalała jednak każdemu bez kompleksów wystąpić.

Oprócz śpiewu imprezie towarzyszyły różne zabawy, konkursy i quizy z nagrodami. Poza recepcją działał również specjalny sklepik z dewocjonaliami oraz okolicznościowymi koszulkami, a także kawiarenka. Zaplecze kuchenne wydało ok. 1400 obiadów. Niespodzianką był pokaz sztucznych ogni wieńczący festiwalowe zmagania. Natomiast całość zakończyła zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyło ok. 400 osób.

Już od kilku lat tę wielką inicjatywę muzyczną swoim patronatem wspiera „Niedziela Sandomierska”.

2013-12-05 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzyka nowych świątyń

Niedziela toruńska 44/2017, str. 1

[ TEMATY ]

festiwal

Toruń

Jerzy Nowicki

Koncert „Iuxta crucem” odbył się w niekonsekrowanym jeszcze kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Koncert „Iuxta crucem” odbył się w niekonsekrowanym jeszcze kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Zakończyła się 2. edycja Festiwalu Muzyki Sakralnej Musica Vera, odbywającego się w Toruniu pod hasłem: „Muzyka nowych świątyń”. Organizatorem festiwalu jest parafia rzymskokatolicka pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, a współtwórcami ks. kan. Mariusz Klimek, proboszcz, Ewelina Głowińska i Paweł Głowiński, który pełni funkcję dyrektora artystycznego. Tegoroczna edycja Musica Vera została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Założeniem festiwalu jest promowanie muzyki sakralnej w nowych, niegotyckich kościołach Torunia, które będąc w oddaleniu od centrum miasta, często są pomijane jako potencjalne miejsca organizacji koncertów. Musica Vera po raz drugi weszła do nowych świątyń i znów zebrała wspaniałe żniwo w postaci setek słuchaczy.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do dziennikarzy o aborcji jako morderstwie, związkach homoseksualnych i szczepieniu przeciw COVID

2021-09-15 18:31

[ TEMATY ]

szczepienie

homoseksualizm

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O aborcji będącej zabiciem dziecka w łonie matki, związkach homoseksualnych i niemożliwości udzielania takim osobom ślubu a także oporach przeciwko szczepionkom na COVID rozmawiał Ojciec Święty z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Bratysławy do Rzymu.

Papież Franciszek powiedział, że komunia jest dla tych, którzy są „we wspólnocie”, a politycy, którzy popierają aborcję, są „poza wspólnotą". Zaznaczył jednak również, że w tych przypadkach jest to sprawa duszpasterska, którą musi zająć się duszpasterz danej osoby.

CZYTAJ DALEJ

Zbliża się kolejny Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

2021-09-17 10:17

Katarzyna Dobrowolska

Na Święty Krzyż pątnicy i miłośnicy turystyki pieszej podążają od 20 lat. Tegoroczna edycja Rajdu odbędzie się pod hasłem: „Przez Krzyż do chwały”. Zwieńczeniem rajdu będzie Msza święta na zakończenie sprawowana w Bazylice świętokrzyskiego sanktuarium o godz. 14.30.

Rajd łączy idee krajoznawstwa i pielgrzymowania. To jedna z największych jednodniowych imprez turystycznych w Polsce. Co roku brało w nim udział od 4 do 5 tys. osób, głównie były to dzieci i młodzież szkolna, ale szły w nim również całe rodziny, klerycy, siostry zakonne, wychowawcy nauczyciele, miłośnicy regionu. Uczestników prowadzi grupa wykwalifikowanych przewodników świętokrzyskich. Pandemia ograniczyła możliwości organizacji wydarzenia. W ubiegłym roku na Święty Krzyż dotarły tylko delegacje, które modliły się w intencjach pątników. W tym roku rajd będzie miał już szerszą formułę. Organizatorzy przygotowali 6 tras pielgrzymkowych: 1) ze Świętej Katarzyny – trasa „Puszczańska”, 2) z Bielin – trasa „Zbójecka”, 3) z Huty Nowej – trasa „Benedyktyńska”, 4) spod Trzech Krzyży (przełęcz Hucka) – trasa „Rodzinna”, 5) z Chybic – trasa „Akademicka”, 6) z kościoła pw. św. Wojciecha w Kielcach – „Mocarny szlak”. Obowiązuje na nich limit 300 uczestników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję