Reklama

Nowy numer „L’Osservatore Romano”

W grudniowym numerze „L’Osservatore Romano” (12/2013) zawarte są materiały z ostatnich wielkich spotkań w Roku Wiary. Były to dni poświęcone Maryi i rodzinie. Na Dzień Maryjny przybyła do Rzymu figura Matki Bożej Fatimskiej, której papież Franciszek w niedzielę 13 października, w rocznicę ostatniego ukazania się Maryi trojgu pastuszkom, zawierzył całą ludzkość. Dzień Rodzin natomiast był wielkim radosnym świętem z udziałem ponad 100 tys. osób z całego świata. Przy obu tych okazjach Papież przedstawił swoją receptę na pokój i szczęście w rodzinie, która składa się z trzech słów: proszę, dziękuję i przepraszam.

Reklama

Z tą tematyką wiąże się również ogłoszony przez FAO międzynarodowy rok poświęcony rodzinie wiejskiej, który wkrótce się rozpocznie. W przesłaniu skierowanym do dyrektora generalnego FAO papież Franciszek napisał, że właśnie w rodzinie „człowiek uczy się troski o drugiego, o dobro drugiego, umiłowania harmonii świata stworzonego i korzystania z jego owoców oraz dzielenia się nimi, sprzyjając racjonalnej konsumpcji, wyważonej i zrównoważonej”, toteż wspieranie i chronienie rodziny pomaga budować społeczeństwo bardziej sprawiedliwe i ludzkie i przezwyciężać „kulturę odpadów”. Z kolei w przemówieniu do Papieskiej Rady ds. Rodziny Ojciec Święty przedstawił rodzinę jako wspólnotę otaczającą opieką dzieci i osoby starsze.

W najnowszym numerze „L’Osservatore Romano” opublikowany jest również obszerny tekst abp. Gerharda Ludwiga Müllera o nierozerwalności małżeństwa oraz debacie dotyczącej osób rozwiedzionych, które ponownie zawarły małżeństwo, i sakramentów.

W dziale „Kobiety – Kościół – świat” znajdziemy wywiad z s. Ritą Mboshu Kongo – kongijską zakonnicą, doktorem teologii i kucharką w rzymskim kolegium Capranica.

Polskie wydanie „L’Osservatore Romano” można zamówić pod adresem: Księża Pallotyni, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki k. Warszawy.

2013-12-03 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Dzień Patrona

2021-09-16 20:54

[ TEMATY ]

św. Stanisław Kostka

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze

Katarzyna Krawcewicz

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze 16 września obchodzili święto swojego patrona.

Dzień rozpoczął się od quizów i konkursów o patronie, przygotowanych przez starsze klasy. – Była to okazja do poznania życiorysu i dorobku św. Stanisława Kostki – mówi dyrektor Bogna Świdzińska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję