Reklama

Święty Michał Archanioł odwiedził Łęki Dukielskie

Staraniem ks. proboszcza Zdzisława Babiarza, 27 września wspólnotę parafii w Łękach Dukielskich nawiedziła słynąca łaskami figura Księcia Niebieskiego z Włoch, z Groty Objawień na górze Gargano. Na przyjazd figury oczekiwał tłum wiernych. Wzięli ją na swoje ramiona strażacy, a koronę św. Michała niósł Ksiądz Proboszcz. Po utworzeniu procesji wyruszyliśmy do kościoła parafialnego, wyśpiewując nasze prośby i pragnienia słowami: „Patronie nasz, św. Michale, ku prośbom naszym się skłoń, ucisz świata wzburzone fale – niech ciemne moce gromi Twa dłoń”.

Reklama

W świątyni uroczystość nawiedzenia rozpoczęło uroczyste włożenie korony na głowę św. Michała, którego dokonał Ksiądz Proboszcz. W tym czasie wierni wznieśli w górę różańce, medaliki i obrazki na znak łączności ze św. Michałem w walce z mocami ciemności. Ksiądz Proboszcz zwrócił szczególną uwagę na fakt, że we współczesnej rzeczywistości, w tych trudnych czasach szerzenia ateizmu, braku należytego wychowania, promowanie ideologii przeciwnych człowiekowi św. Michał Archanioł ma tu wiele do zrobienia. Wezwał, abyśmy w to uwierzyli, zaufali, modlili się o uwolnienie od złych przyzwyczajeń, nałogów, grzechów i skorzystali z tego niebywałego czasu łaski.

Wysłuchaliśmy także bardzo pouczającej konferencji ks. Jana na temat świętych znaków i figur obecnych w naszym życiu, które mają nas chronić przed atakami szatana i są odpowiedzią na szerzenie kultu przeróżnych szatańskich symboli, amuletów, wróżb, gier itp. „Jeżeli odrzucimy święte znaki, figury i symbole, to natychmiast pojawią się znaki szatana, okultyzmu, magii, wróżbiarstwa, które zniszczą człowieka” – mówił. Po konferencji odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie był czas na krótką modlitwę i adorację osobistą. O godz. 16 rozpoczęła się Msza św. z kazaniem o życiu duchowym człowieka i roli świętych i aniołów, o której tak często zapominamy i rzadko się do nich uciekamy o pomoc i opiekę.

Pod koniec Mszy św. podziękowanie Księżom Michalitom za umożliwienie nawiedzenia figury w naszej parafii, za ich posługę w konfesjonałach, wygłoszone konferencje i kazanie złożył Ksiądz Proboszcz. Dziękował także parafianom za przybycie. Wystawieniem Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się końcowa część nawiedzenia. Przepiękna modlitwa – litania do Boga o uwolnienie i uzdrowienie z naszych słabości, nałogów, upadków, niewierności przez przyczynę św. Michała Archanioła zapewne dokonała wiele w sercach zgromadzonych. Zakończył ją egzorcyzm do św. Michała: „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas...”. Uroczystą „anielską” liturgię zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a następnie kilkadziesiąt osób przyjęło szkaplerze św. Michała Archanioła, postanawiając tym samym, że z jego pomocą chcą „uzyskać wolność i rozwój Kościoła Świętego, łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami, wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów, łaskę dobrej i świątobliwej śmierci”. Warto odnotować, że wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty, a podczas Komunii św. przystępujący otrzymywali „Modlitwę papieża Leona XIII”, czyli wspomniany „egzorcyzm do św. Michała”.

2013-10-18 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI stanowczo potępia ideę „małżeństwa homoseksualnego”

2021-09-15 10:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

„Koncepcja «małżeństwa homoseksualnego» stoi w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości, a zatem oznacza rewolucję kulturową, która przeciwstawia się całej tradycji ludzkości, aż po dzień dzisiejszy” – stwierdza papież-senior we wcześniej nie publikowanym artykule, zawarty w tomie „La Vera Europa Identità e Missione (Prawdziwa Europa, tożsamość i misja), który ukaże się jutro we włoskich księgarniach.

Tekst Benedykta XVI jest najnowszym, żarliwym apelem do Europy, aby na nowo odkryła i potwierdziła swój prawdziwy rodowód i tożsamość, które uczyniły ją wielką i stanowią wzorzec piękna i humanizmu. Książka zawiera wstęp Papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego

2021-09-13 18:49

[ TEMATY ]

Koronka do Bożego Miłosierdzia

św. s. Faustyna Kowalska

Jezu ufam Tobie

B.M.Sztajner/Niedziela

W dniach 13 i 14 września br. przypada 86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku.

Przypominamy, że na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

CZYTAJ DALEJ

Ozorków: 100 lat Sióstr Urszulanek

2021-09-17 09:45

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

W parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP i Podwyższenia Świętego Krzyża w Ozorkowie obyła się uroczysta Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Marka Marczaka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję