Reklama

Niedziela Lubelska

Iskra Bożego Miłosierdzia

Lublin, Lubartów, Chełm, Kraśnik, Konopnica, ale i miasta 155 państw całego świata zatrzymały się 28 września na szczególną modlitwę. O godz. 15 na skrzyżowaniach najbardziej ruchliwych ulic mieszkańcy miast odmawiali modlitwę podyktowaną św. Faustynie przez Pana Jezusa

Fenomenem na niespotykaną skalę jest, że ludzie na całym świecie łączą się w tej samej chwili w jedno w modlitwie – mówił Jacek Wolski, koordynator akcji w archidiecezji lubelskiej oraz organizator spotkania modlitewnego u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie. – Wszystko po to, by propagować Boże Miłosierdzie i dzielić się modlitwą prowadzącą do wybawienia od śmierci. To piękna idea, która będzie zataczała coraz szersze kręgi i z roku na rok będzie gromadziła więcej chrześcijan. W ten sposób będziemy starać się szerzyć miłosierdzie i być miłosierdziem – podkreślał. – Blisko 100 osób, które przybyły na wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniu ulic Kalinowszczyzna i Lwowska, tuż obok kościoła pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, to „reszta Izraela”, czyli grupa najwierniejszych z wiernych – mówił ks. Adam Wiącek.

Reklama

W wielu punktach Lublina na modlitwie pojawiały się osoby w różnym wieku. – Musiałam tu przyjść. Usłyszałam o akcji i stwierdziłam, że powinnam zademonstrować swoją wiarę. A skrzyżowanie nie jest zaskakującym miejscem do modlitwy; na nią jest wszędzie miejsce – zapewniała Magdalena Piwońska, odmawiająca Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy al. Kraśnickiej. – Wychodzimy, żeby pokazać, że nasza wiara jest żywa i żeby zachęcić do modlitwy także inne osoby. Trzeba się modlić za ojczyznę, miasto, przedstawicieli władzy. Chcemy im dać modlitewne wsparcie – podkreślał Andrzej Ratuszniak. – Trzeba modlić się o nasze domy, o ład i porządek w rodzinach. Trzeba to robić na ulicach, żeby dać świadectwo wiary. Przecież jesteśmy żywym Kościołem! – dodaje Zofia Zielińska.

10 minut. Tyle wystarczy, aby z wiarą odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dlaczego „Iskra Boża” poszła w świat na przełomie września i października? To bardzo ważny czas dla kultu Miłosierdzia Bożego. 28 września wspominaliśmy bł. Michała Sopoćko. Ten cichy i pokorny kapłan stał się spowiednikiem i kontynuatorem misji św. Faustyny, której wspomnienie obchodzimy 5 października. Obie te postaci miały jedno ważne zadanie: przypomnieć światu o miłosiernej miłości Boga. Obie za życia nie doczekały się uznania, splendorów i poklasku, ale zyskały świętość i wieczną pamięć. – Miejscem szczególnego kultu św. Faustyny stała się Łódź, której ona patronuje – przypomina Jacek Wolski. To właśnie na ulicach Łodzi po raz pierwszy w 2004 r. odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na początku grupa modlitewna liczyła tylko cztery osoby, które modliły się w różnych miejscach w mieście. Gdy miał się odbyć mecz wrogich drużyn, szły pod stadion i modliły się. Nigdy wtedy nie dochodziło do burd stadionowych. Grupa modlitewna powiększała się, a idea rozprzestrzeniała na inne miejscowości. W ubiegłym roku do tego grona dołączył Lublin, w tym także inne miasta Lubelszczyzny.

2013-10-18 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyjdą na ulice, by wzywać Bożego Miłosierdzia

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Archiwum "Iskry"

Po raz siódmy na ulicach miast świata odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa odbędzie się 28 września o godz. 15.00. Papież Franciszek łączy sie z uczestnikami.

CZYTAJ DALEJ

26 września odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych praktykach religijnych

2021-09-22 11:54

[ TEMATY ]

wierni

Karol Porwich/Niedziela

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w tym roku doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie katolików zobowiązanych do uczestniczenia w mszy św. i przystępujących do komunii św., odbędzie się 26 września br. we wszystkich parafiach kraju.

Liczenie wiernych w kraju odbywa się tradycyjnie raz w roku, w jedną z niedziel października. W ubiegłym roku w związku z wprowadzeniem nowych zasadach w żółtych i czerwonych strefach i w trosce o zdrowie i życie wiernych planowane liczenie wiernych się nie odbyło.

CZYTAJ DALEJ

Wyprawa parowozem

2021-09-22 21:03

Archiwum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

Pociąg retro czeka na pasażerów

Pociąg retro czeka na pasażerów

    W nadchodzący weekend ( 25- 26 września) na tory wyjedzie unikatowy, sprawny parowóz ze składem zabytkowych wagonów z XX wieku.

    Jak informuje Łukasz Wideł wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, przejazd jest organizowany w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie 145. rocznicy uruchomienia kolei tarnowsko-leluchowskiej - pierwszej linii kolejowej w tym regionie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję