Reklama

Zaproszenie

III Lubelskie Dni Personalizmu

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Aula Collegium Jana Pawła II
C - 1031, 10. piętro

24-25 października 2013

Katedra Personalizmu Chrześcijańskiego wraz z Centrum Jana Pawła II oraz Instytutem Jana Pawła II w dniach 24-25 października br. organizuje na KUL-u międzynarodową konferencję naukową poświęconą myśli personalistycznej Karola Wojtyły/Jana Pawła II. Odbywa się ona w ramach III Lubelskich Dni Personalizmu. Jest to pierwsza tego typu konferencja w Polsce, która pokazuje Karola Wojtyłę jako wybitnego myśliciela polskiego, stawianego przez zachodnich profesorów na równi z genialnymi przedstawicielami świata nauki XX/XXI wieku. Przez tę konferencję chcemy pokazać geniusz Jana Pawła II, który swoją myślą personalistyczną zapłodnił myśl społeczną, polityczną, naukową w Polsce i na świecie. Personalizm jest przyszłością życia społecznego i politycznego Polski i świata, gdyż ukazuje, że trzeba równolegle dowartościować i wspierać życie indywidualne i życie społeczne osób. Personalizm zawsze sprzeciwiał się tak indywidualizmowi liberalnemu, jak i kolektywizmowi komunistycznemu: jeden nurt nie docenia wspólnoty i narodu, drugi - jednostki i wolności podmiotowej. Na naszą konferencję zaprosiliśmy najwybitniejszych znawców myśli Jana Pawła II z Hiszpanii, Włoch, Meksyku, Peru, Danii i Polski. Niektórzy spośród z nich są przewodniczącymi międzynarodowych gremiów myśli personalistycznej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konferencji. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje nt. konferencji - na stornie: www.polski-personalizm.pl.

2013-10-14 13:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego

2021-09-13 18:49

[ TEMATY ]

Koronka do Bożego Miłosierdzia

św. s. Faustyna Kowalska

Jezu ufam Tobie

B.M.Sztajner/Niedziela

W dniach 13 i 14 września br. przypada 86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku.

Przypominamy, że na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

CZYTAJ DALEJ

Podhale pamięta o Sybirakach

2021-09-17 12:39

[ TEMATY ]

Sybiracy

Podhale

Damian Krawczykowski /Niedziela

Mieszkańcy Zakopanego i okolic 17 września uczcili pamięć o ofiarach reżimu komunistycznego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Sybiraków w Starym kościółku przy ul. Kościeliskiej. Licznie zebrani wierni po Eucharystii udali się pod symboliczny Grób Sybiraków na Pęksowym Brzyzku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję