Reklama

Niedziela Sandomierska

Podaruj komuś skrzydła

Caritas Diecezji Sandomierskiej od lat prowadzi program długoterminowej pomocy skierowany do dzieci - uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Program nosi nazwę „Skrzydła”

Program Skrzydła został stworzony, aby pomagać dzieciom, które nie mogą się uczyć i odrabiać lekcji, bo nie mają zeszytów i książek. Nie mogą skoncentrować się na lekcji, ponieważ są głodne, a obiad w szkole, to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Często chorują i opuszczają lekcje, ponieważ nie mają kurtki, czapki, spodni i butów na zimę. Są zdolne i chcą się uczyć, ale bieda powoduje, że czują się gorsze od swoich rówieśników i nie wierzą we własne umiejętności. Marzą o tym, żeby kiedyś zostać „kimś” i wyrwać się z biedy, która ich upokarza. Wreszcie - nie mogą wyjechać na wakacje ani wycieczkę szkolną, chociaż tak jak inne dzieci są ciekawe świata i ludzi.

Program Skrzydła został pomyślany w ten sposób, że firma lub osoba prywatna deklaruje się wspomóc finansowo dosłownie jednego ucznia na czas przynajmniej jednego szkolnego semestru. Wielkość tej pomocy określa sam sponsor. Program daje także możliwość wyboru formy pomocy i dopasowania jej do indywidualnych potrzeb ucznia.

Reklama

Dyrektor sandomierskiej Caritas ks. Bogusław Pitucha przekonuje: - Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca, którzy rozumieją, że każde dziecko potrzebuje wsparcia, do przyłączenia się do naszego programu i wybrania dowolnej formy wsparcia. Każda wpłata na rzecz programu to pomoc dla konkretnego dziecka. Ks. Pitucha dodaje: - Skrzydła to program, do którego chcemy zaangażować firmy i osoby indywidualne, które poprzez deklaracje finansowe lub jednorazowe wpłaty, obejmą opieką konkretne dziecko, zgłoszone na listę Caritas przez pedagoga szkolnego. Caritas Diecezji Sandomierskiej uczestniczy w programie „Skrzydła” od 2005 r., obejmując dotychczas pomocą 60 dzieci. Każdego roku darczyńcy przekazywali 9 tys. zł, co pozwalało na pomoc co najwyżej 9 dzieciom rocznie. Potrzeby natomiast są ogromne.

Caritas Diecezji Sandomierskiej informuje nas, że także w tym roku pod opiekę Skrzydeł trafiło 60 dzieci. W roku szkolnym 2013/14 sandomierska Caritas otrzymała wsparcie z programu Skarbonka Skrzydeł - dzięki hojności Caritas Polska kolejnych 10 podopiecznych będzie otrzymywało wsparcie przez cały rok szkolny.

Caritas naszej diecezji za pośrednictwem łamów naszego tygodnika wyraża ogromną wdzięczność 20 indywidualnym darczyńcom, którzy zechcieli w tym roku szkolnym wesprzeć podopiecznych Caritas. Potrzeby są jednak nadal ogromne, o czym informują nas katecheci i pedagodzy szkolni współpracujący z diecezjalną Caritas.

Reklama

Pozostaje nam jedynie przyłączyć się do apelu, który kierujemy do ludzi dobrej woli i wrażliwego serca. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy rozumieją, że każde dziecko zasługuje na swoją szansę, na możliwość edukacji bez ograniczeń powstałych z biedy o przyłączenie się do programu „Skrzydła”. Pamiętajmy, że każda wpłata na rzecz tego programu to pomoc dla jednego konkretnego dzieciaka.

Odpowiedzialną w naszej diecezji za program „Skrzydła” jest Małgorzata Badura (tel.: 15 644-55-86 wewn. 340.

Numer konta: Bank NPH O/Sandomierz 81 1060 0076 0000 3200 0031 9541 z dopiskiem program „Skrzydła”.

2013-10-02 09:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z miłosierdziem od serca do dłoni

Niedziela szczecińsko-kamieńska 7/2019, str. VI

[ TEMATY ]

pomoc

Ks. Tomasz Tylutki

Uczestnicy Szlachetnej Paczki 2019

Uczestnicy Szlachetnej Paczki 2019

Świąteczny grudniowo-styczniowy czas Bożego Narodzenia w Międzyzdrojach i parafii obfitował w różne akcje charytatywne, mające na celu zwrócenie uwagi na osoby i rodziny potrzebujące pomocy. Ludzie dobrej woli i wolontariusze zaangażowali się m.in. w: Szlachetną Paczkę, Paczuszkę dla Maluszka, Paczkę dla Rodaka na Wschodzie czy Jałmużniczy Kosz.

CZYTAJ DALEJ

Państwowa Komisja ds. Pedofilii proponuje Episkopatowi powołanie wspólnego zespołu do zbadania akt kościelnych

2021-09-17 15:28

[ TEMATY ]

pedofilia

Konferencja Episkopatu Polski

Grażyna Kołek

Podtrzymując opinię o konieczności zbadania akt spraw kanonicznych, Państwowa Komisja proponuje Konferencji Episkopatu Polski stworzenie wspólnej grupy badawczej - poinformowała dziś Komisja. Zadaniem nowego gremium byłaby analiza akt zakończonych spraw prowadzonych w diecezjach, a dotyczących wykorzystania seksualnego dziecka poniżej lat 15.

List w tej sprawie został przekazany do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego oraz abp. Wojciecha Polaka - delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji!

2021-09-18 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia po za, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję