Reklama

Niedziela Łódzka

Wspaniały owoc wiary

Niedziela łódzka 40/2013, str. 5

Maria Niedziela

Ten dom jest dla wszystkich jawnym owocem wiary w Boga, jest następstwem głębokiej wiary ludzi, którzy wiedzą, że bez uczynków jest ona martwa - podkreślił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. z okazji oddania i poświęcenia Domu Duszpasterskiego i Świetlicy Środowiskowej w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Metropolita Łódzki przewodniczył Eucharystii dziękczynnej w intencji wszystkich, którzy przyczynili się do powstania Domu, który służyć ma nie tylko parafianom, ale także pozostałym mieszkańcom Zgierza, oraz za tych, którzy z Domu będą korzystać. W uroczystości wzięli udział proboszczowie wszystkich zgierskich parafii, także ewangelicko-augsburskiej, władze miasta, gminy i powiatu - z prezydent Iwoną Wieczorek na czele, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych ze Zgierza wraz z pocztami sztandarowymi, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie parafii oraz liczni wierni.

Reklama

Wszystkich zgromadzonych w świątyni powitał proboszcz ks. kan. Andrzej Blewiński, który wyraził ogromną radość z powodu pierwszej wizyty Księdza Arcybiskupa w parafii oraz z otwarcia tak potrzebnego 24 grupom tu działającym oraz dzieciom uczęszczającym do świetlicy środowiskowej Domu. Podziękował osobom o dobrym i wrażliwym sercu, władzom miasta i sponsorom, dzięki którym w szybkim czasie udało się wyremontować stary budynek i przystosować go do potrzeb mieszkańców parafii i całego Zgierza. Także Metropolita łódzki w homilii skierował słowa ogromnej wdzięczności dla tych, którzy nawet symbolicznym groszem wsparli to wspaniałe i potrzebne dzieło. Podkreślił, że nic co wielkie i znaczące w oczach Boga nie może się dokonać bez Jego miłosiernego wejrzenia i błogosławieństwa. Apelował też do zgromadzonych, by nie dali się ponieść politycznej poprawności przeżywania życia tak, jakby Boga nie było, bo to niebezpieczny sposób myślenia. - Światła wiary nie wolno chować przed innymi wstydliwie i żyć tak, jakby nie było się ochrzczonym - powiedział. - Trzeba przyznawać się do Boga, bo tylko wierność Jemu, do końca, daje błogosławione owoce - dodał. I podkreślił, że takim owocem wiary wielu osób jest Dom Duszpasterski i Świetlica Środowiskowa. - To śmiały, ale jakże wspaniały zamysł, który pogłębi wzajemną miłość, zaufanie i nadzieję - powiedział. Bo tu otwarte drzwi będą czekały na dzieci i młodzież, tu znajdą miejsce wszystkie grupy działające przy parafii i każdy, kto będzie potrzebował wsparcia czy pomocy.

Ksiądz Arcybiskup na zakończenie Mszy św. udzielił pasterskiego błogosławieństwa uczestnikom liturgii. Następnie zaproszeni goście i mieszkańcy parafii udali się przed nowo wyremontowany dwukondygnacyjny budynek duszpasterski, który przecinając wstęgę otworzył i poświęcił abp Marek Jędraszewski.

Gospodarzami tej części uroczystości był Ksiądz Proboszcz oraz prezes Archidiecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej i pomysłodawczyni wielu dzieł w parafii Matki Bożej Dobrej Rady - Marianna Strugińska-Felczyńska.

2013-10-02 09:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczecin: Pobicie księdza

2021-09-16 14:17

[ TEMATY ]

Szczecin

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Podhale pamięta o Sybirakach

2021-09-17 12:39

[ TEMATY ]

Sybiracy

Podhale

Damian Krawczykowski /Niedziela

Mieszkańcy Zakopanego i okolic 17 września uczcili pamięć o ofiarach reżimu komunistycznego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Sybiraków w Starym kościółku przy ul. Kościeliskiej. Licznie zebrani wierni po Eucharystii udali się pod symboliczny Grób Sybiraków na Pęksowym Brzyzku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję