Reklama

Niedziela Łódzka

Głosić Chrystusa wszystkim

Uroczysta Msza św. sprawowana w bazylice jasnogórskiej zainaugurowała XVII Pielgrzymkę Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz, a koncelebrowali kapłani pracujący w „Niedzieli” i jej edycjach diecezjalnych oraz księża promujący tygodnik. Na pielgrzymkę przybyli redaktorzy, współpracownicy, wolontariusze, czytelnicy i przyjaciele „Niedzieli” z całej Polski. Wśród nich byli przedstawiciele życia kulturalnego i społecznego. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło „Głosić Chrystusa wszystkim”.

Reklama

Podczas uroczystej Eucharystii przez pośrednictwo Matki Słowa polecano Panu Bogu całą wspólnotę i dzieła „Niedzieli”. Na zakończenie redaktor naczelny tygodnika ks. inf. Ireneusz Skubiś odmówił Akt Zawierzenia „Niedzieli” Matce Bożej Jasnogórskiej.

Następnie w auli redakcji ks. inf. Ireneusz Skubiś wręczył najwyższe odznaczenia „Niedzieli” - statuetkę „Sursum Corda” oraz dyplomy i medale „Mater Verbi”, przyznane za pracę na rzecz tygodnika, okazywaną przyjaźń i życzliwość oraz świadczoną pomoc. W gronie laureatów znaleźli się również kapłani z archidiecezji łódzkiej: proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie - ks. Jan Cholewa i proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi-Andrzejowie - ks. kan. Mirosław Jagiełło. Kapłani są zaangażowani w propagowanie czytelnictwa prasy katolickiej, a zwłaszcza „Niedzieli” wśród swoich parafian. Medal został także przyznany osobom współpracującym z „Niedzielą Łódzką”: autorce ciekawych tekstów - Magdalenie Klaczkowskiej oraz recenzentowi muzycznemu - red. Januszowi Janystowi. Wyróżniono też Trade & Travel Company Konsorcjum Polskich Biur Podróży (biuro organizuje m.in. pielgrzymki do Ziemi Świętej). Kandydatów do medalu „Mater Verbi” przedstawiają redakcje edycji diecezjalnych „Niedzieli”, uwzględniając zasługi w pracy redakcyjnej oraz zaangażowanie w apostolat słowa i kolportaż tygodnika.

Podczas uroczystości ks. inf. Ireneusz Skubiś otrzymał bochen chleba i piękną wiązankę od czcicieli św. Urszuli Ledóchowskiej skupionych przy Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek w Łodzi, ul. Obywatelska 60. W ten sposób podziękowali oni Księdzu Infułatowi za stałą opiekę duchową.

2013-10-02 09:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Nitkiewicz: pielgrzymka to doskonały środek do umocnienia wiary

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum „Niedzieli sandomierskiej ”

Podczas pielgrzymki na Jasną Górę

Podczas pielgrzymki na Jasną Górę

O tym, że pielgrzymka to doskonały środek do umocnienia naszej wiary mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 12 sierpnia do pielgrzymów w jasnogórskiej bazylice na zakończenie 31. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Sandomierskiej.

W tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Sandomierskiej, która przebiegała pod hasłem „Z Maryją do Jezusa”, wzięło udział blisko 2 tys. pątników. Najmłodszy uczestnik, mający zaledwie kilka miesięcy, pielgrzymował z rodzicami, zaś najstarszy - liczył sobie ponad 80 lat.

CZYTAJ DALEJ

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Polichromie w Nidku pięknieją

2021-09-22 16:55

[ TEMATY ]

prace konserwatorskie

polichromie

Ks. dr Szymon Tracz

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Drugi etap prac w kościele w Nidku został zakończony.

Ten etap obejmował prace konserwatorsko-restauratorskie polegające głównie na odczyszczeniu i uzupełnieniu dekoracji malarskich pokrywających nawę i strop we wnętrzu zabytkowego drewnianego kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Polichromię wykonał w 1877 roku malarz Jan Imitowski z Oświęcimia, co potwierdza sygnatura, jaką konserwatorzy odkryli na globie ziemskim znajdującym się na stropie w prezbiterium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję