Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Nagrodzeni medalami „Mater Verbi” na Pielgrzymce „Niedzieli”

Czterech kapłanów z diecezji bielsko-żywieckiej i jeden świecki współpracownik „Niedzieli na Podbeskidziu” otrzymali dyplomy i medale „Mater Verbi” 2013 dla osób zaangażowanych w dzieło apostolatu Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Są to: ks. prał. Krzysztof Ryszka - proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej; ks. prał. Alojzy Zuber - proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie; ks. kan. Tadeusz Serwotka - proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Ustroniu; ks. prał. Józef Strączek, 99-letni duchowny z Porąbki, wyświęcony na kapłana w 1939 r., a także Jarosław Jesionka, współpracujący z „Niedzielą na Podbeskidziu”, pracownik Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Nagrody przyznano 21 września podczas XVII Pielgrzymki Pracowników, Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę.

Reklama

„Mater Verbi” („Matka Słowa”) to nagroda przyznawana rokrocznie przez redaktora naczelnego „Niedzieli”, ks. inf. Ireneusza Skubisia, który w ten sposób pragnie wyrazić swoją wdzięczność ludziom duchownym oraz świeckim zasłużonym w dziele ewangelizacji poprzez media katolickie, w szczególności nasz tygodnik „Niedziela”, ich zaangażowanie w propagowanie „Niedzieli” i czytelnictwa prasy katolickiej w swoich środowiskach.

Wśród wyróżnionych medalem „Mater Verbi” z naszej diecezji, nagrody odebrali osobiście, z rąk redaktora naczelnego „Niedzieli” ks. inf. Ireneusza Skubisia, ks. prał. Krzysztof Ryszka oraz Jarosław Jesionka. Ks. prał. Krzysztof Ryszka dał się poznać jako człowiek wielkiego serca, otwarty na świat mediów katolickich, okazujący wieloraką pomoc redaktorom pracującym w bielskiej edycji „Niedzieli”. Jarosław Jesionka pracuje na co dzień w redakcji miesięcznika samorządowego „Mój Powiat” wydawanego przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Od kilku lat współpracuje z redakcją „Niedzieli na Podbeskidziu”, gdzie drukowane są teksty jego autorstwa. Przez pewien czas zajmował się także kolportażem „Niedzieli”. Poprzez swoje zaangażowanie w życie społeczności lokalnych powiatu bielskiego, jak i współpracę z „Niedzielą na Podbeskidziu” Jarosław Jesionka buduje pomost między życiem społecznym i religijnym w naszym regionie.

XVII Pielgrzymka Pracowników, Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę rozpoczęła się uroczystą Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył biskup Antoni Długosz w koncelebrze i księży redaktorów edycji diecezjalnych „Niedzieli”. Druga część pielgrzymki, której patronowało hasło: „Głosić Chrystusa wszystkim”, miała miejsce w siedzibie Redakcji „Niedzieli”, nieopodal Jasnej Góry, gdzie m.in. wręczono dyplomy i medale „Mater Verbi” 2013.

2013-10-02 09:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Głos pielgrzymuje

Niedziela toruńska 31/2019, str. 2

[ TEMATY ]

Niedziela

Niedziela

Szymon Głos

Pracownicy i współpracownicy „Niedzieli” podczas wyjazdu integracyjno-pielgrzymkowego

Pracownicy i współpracownicy „Niedzieli” podczas wyjazdu
integracyjno-pielgrzymkowego

Radości wspólnego pielgrzymowania doświadczyli w lipcu pracownicy i współpracownicy tygodnika „Niedziela” oraz ich rodziny, którzy wzięli udział w wyjeździe integracyjno-pielgrzymkowym do Działdowa. Jego pomysłodawcą był ks. Paweł Borowski, redaktor odpowiedzialny „Głosu z Torunia”, a Działdowo to jego rodzinne miasto. Pracownicy od kilku lat organizują wspólne wyjazdy do różnych zakątków naszej diecezji, by lepiej ją poznać. Odbyli już pielgrzymki szlakiem męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uczestniczyli w wielu odpustach i jubileuszach oraz w Pielgrzymce Czytelników, Przyjaciół i Pracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

2021-09-20 07:46

ks. Maciej Flader

Młodzież w czasie cyklu "Dumni z Ewangelii"

Młodzież w czasie cyklu

W Krośnie zakończyło się wyjątkowo jednodniowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej pod hasłem „Uklęknij i wstań”. Młodzi w sobotni wieczór zgromadzili się w sanktuarium św. Jana Pawła II na adoracji krzyża i wspólnej Eucharystii, której przewodniczył abp Adam Szal.

W homilii do młodych metropolita przemyski nawiązał do patrona dnia, św. Stanisława Kostki, orędownika dla dzieci i młodzieży. – Przyzwyczailiśmy się, że święty to musi być ktoś, kto jest męczennikiem, kto jest misjonarzem, kto prowadził życie bardzo długie, jako pokutnik, jako osoba życia konsekrowanego, czyli zakonnik. Przyzwyczailiśmy się, że święty jest kimś kto zasłużony jest dla rodziny. A dziś to dziwne, że Kościół każe nam patrzeć na patrona, który jest młodym człowiekiem – zauważył kaznodzieja, przybliżając młodym jego życiorys.

CZYTAJ DALEJ

USA: wkrótce więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki

2021-09-20 20:12

[ TEMATY ]

USA

COVID‑19

pandemia

Adobe Stock

W Stanach Zjednoczonych w najbliższym czasie będzie już więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki przed 100 laty - podały media. Obecnie liczba zmarłych z powodu koronawirusa wynosi w kraju prawie 674 tys.

Jak przypomniał w niedzielę dziennik „Daily News”, grypa hiszpanka pochłonęła w 1918 roku w USA około 675 tys. istnień ludzkich. Była wówczas najbardziej śmiercionośną pandemią od powstania Stanów Zjednoczonych. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, liczba zgonów w USA z powodu Covid-19 w poniedziałek około południa wynosiła 673 985.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję