Reklama

Głos z Torunia

Maryjo, prowadź

Pożegnanie Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej w diecezji toruńskiej nastąpi 15 września o godz. 16 w Toruniu, na placu przy świątyni Ojców Paulinów

Niedziela toruńska 36/2013, str. 1

[ TEMATY ]

biskup

Archiwum Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu

Drodzy Diecezjanie!

Dobiega końca peregrynacja Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej w naszej diecezji. Uroczyste pożegnanie tego Wizerunku przez diecezję nastąpi 15 września br. o godz. 16 w Toruniu, na placu przy świątyni Ojców Paulinów, skąd rozpoczęła się peregrynacja. Obraz nawiedzał kolejno parafie w miastach i wioskach diecezji toruńskiej, przyjmowany wszędzie uroczyście i radośnie przez rzesze wiernych. W szczególny sposób uczciliśmy w tym Wizerunku Bożą Matkę, Królową Polski, daną nam ku pomocy i obronie.

Prosiliśmy Maryję, by prowadziła nas drogą wiary, gdy jest ona wystawiana na próby i zagrożenia w dzisiejszym świecie. Rok Wiary, obchodzony w Kościele powszechnym, przeżywaliśmy razem z Maryją, która dała nam przykład wiary ufnej i żywej, czyli przekładanej na nasze życie i codzienność.

Reklama

Trudno w szczegółach określić duchowe owoce tej peregrynacji, ponieważ rodzą się one w tajnikach dusz ludzkich. Znaki zewnętrzne mówią jednak same za siebie: liczny udział w rekolekcjach przygotowujących nawiedzenie, liczne spowiedzi i Komunie św., doświadczenie piękna i mocy modlitwy, stągwie napełniane zapisami zawierzeń, podziękowań, próśb i zobowiązań do lepszego życia.

Pragnę podziękować wszystkim za modlitewny udział w spotkaniach z Maryją na szlaku peregrynacyjnym po diecezji. Dziękuję za piękne dekoracje, które stały się wyrazem modlitwy i wiary. Dziękuję duszpasterzom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim, a wśród nich zwłaszcza występom procesyjnym, odpowiedzialnym za porządek i bezpieczeństwo, chórom i orkiestrom.

Zapraszam serdecznie wszystkich do uczestnictwa w liturgii zakończenia peregrynacji, by wspólnie podziękować Matce Bożej za dar nawiedzenia diecezji. Niech jeszcze raz, potężnym głosem diecezji, wybrzmi nasza prośba do Matki Bożej: „Nieustającą pomoc nam okaż i drogą wiary, Matko, nas prowadź”.

Wasz biskup Andrzej

Toruń, 23 sierpnia 2013 r.

2013-09-04 12:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowo Biskupa Rzeszowskiego

Z okazji koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Świata - Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim oraz beatyfikacji Założycielek Zgromadzenia Sióstr Prezentek i Serafitek

Drodzy Bracia Kapłani,
Drodzy Diecezjanie - Bracia i Siostry

CZYTAJ DALEJ

Koncert "Abba Ojcze" pod patronatem "Niedzieli" z Feniksem 2021!

2021-09-26 07:41

[ TEMATY ]

koncert

Feniks

Łukasz Krzysztofka /Niedziela

Uroczysta gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021 odbyła się w sobotę w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Nagrodę główną otrzymał ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, profesor nauk teologicznych. Wśród nagrodzonych w tym prestiżowym plebiscycie znalazły się TVP S.A. i Klasztor Jasnogórski za widowisko muzyczne "Abba Ojcze - Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II", który odbył się w 2020 r. pod patronatem "Niedzieli"

Podczas gali wyróżnienie zdobyła również książka "Selfie smartfonem Boga" naszego redakcyjnego kolegi Damiana Krawczykowieskiego. 

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję