Reklama

Ponownie ukrzyżowany

Gwałtowny wybuch prześladowań w Egipcie i obrazy 82 spalonych kościołów zwróciły uwagę opinii publicznej na trudny los wyznawców Chrystusa w krainie piramid. Chrześcijanie w Egipcie byli zawsze mniej lub bardziej prześladowani i marginalizowani, podobnie jak w innych krajach o zdecydowanej większości muzułmańskiej.

Przy okazji ostatnich wydarzeń portal „The Commentator” prezentuje nową książkę Raymonda Ibrahima pt. „Ukrzyżowany ponownie: demaskacja nowej wojny islamu z chrześcijanami”. Autor próbuje w niej dowieść, że prześladowanie chrześcijan przez muzułmanów, jakiego jesteśmy dziś świadkami w wielu miejscach świata, szczególnie na Bliskim Wschodzie, jest nie tylko dziełem grupki fundamentalistów, ale ma solidne podstawy w samym Koranie oraz w nauczaniu islamskich duchownych. Autor stwierdza, że o ile we wczesnych pismach Mahometa nie zauważa się wielkiej wrogości do chrześcijan, o tyle w późniejszym okresie jest ona już bardzo widoczna.

Reklama

Ibrahim przytacza historyczne fakty dowodzące wrogości islamu wobec chrześcijaństwa, cytując muzułmańskiego historyka, który napisał, że w średniowieczu tylko w ciągu dwóch lat muzułmanie zniszczyli w Egipcie i w Syrii 30 tys. świątyń. Oskarża również media głównego nurtu, które przemilczają szokujące wypowiedzi muzułmańskich duchownych, jak choćby tę z 2012 r., w której wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdulaziz ibn Abdullah Al al-Sheikh wezwał do zniszczenia wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim. Prasa arabska cytowała słowa muftiego nader chętnie, natomiast prasa zachodnia w tym czasie niemal zupełnie milczała na ten temat. Zdaniem autora książki, zachodnie media ignorują tego typu wypowiedzi, bo burzą one ich argumentację, że przemoc wobec chrześcijan w krajach arabskich nie ma charakteru religijnego, a jedynie społeczno-ekonomiczny.

Ibrahim demitologizuje też pojęcie „umiarkowanych państw islamskich”. Jego zdaniem, funkcjonują one w oparciu o takie same religijne zasady i daleko w nich do standardów zachodnich.

Milczenie Zachodu wobec prześladowań chrześcijan nie powoduje, że ci ostatni są lepiej traktowani, wręcz przeciwnie - zachęca do jeszcze okrutniejszych ataków.

2013-09-02 13:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: Na kanaryjskiej wyspie La Palma grozi wybuch wulkanu; ogłoszono stan alarmowy

2021-09-17 16:18

[ TEMATY ]

Hiszpania

wulkan

Wyspy Kanaryjskie

WikiImages/pixabay.com

Blisko 21 tys. wstrząsów sejsmicznych odnotowano od 10 września na wyspie La Palma w archipelagu Wysp Kanaryjskich - poinformowało w piątek radio Cope, powołując się na ekspertów Instytutu Wulkanologicznego (Involcan).

Władze La Palmy ogłosiły żółty alarm (drugi w 4-stopniowej skali) i wezwały ludność do zachowania spokoju. Nie wyklucza się wybuchu wulkanu Teneguia w strefie Cumbre Vieja na południowym zachodzie wyspy.

CZYTAJ DALEJ

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Oddali cześć Zesłańcom Sybiru

2021-09-17 23:49

Magdalena Lewandowska

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

Wrocław pamięta o Zesłańcach Sybiru

17 września, w rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Polskę, obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka.

Wrocławskie uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w parafii św. Bonifacego, której przewodniczył ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej. Wraz z duszpasterzami Sybiraków modlił się za ofiary agresji sowieckiej. W homilii postawił bardzo istotne pytania, które w kontekście ofiary Sybiraków musimy sobie dziś zadać: Do jakiej kultury odwołujemy się, budując nasze życie społeczne? O jakie wartości opierają się nasze tęsknoty i marzenia? Czy my mamy jakieś tęsknoty i marzenia jako społeczeństwo? Czy umiemy nazywać niebezpieczeństwa, które prowadzą do niewoli?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję