Reklama

„KTÓŻ JAK BÓG…”

Niebieskie okno Fatimy

Matka Boża Fatimska 13 października 1917 r. ukazała moc Boga w postaci wirującego słońca, otwierając nam niejako niebieskie okno Fatimy. Wracamy myślą do niezwykłych objawień Matki Bożej wśród dębów, do błogosławionych pastuszków Hiacynty, Franciszka i niedawno zmarłej s. Łucji. Dzieci słyszały wyraźnie przynaglenie Pięknej Pani do modlitwy, pokuty, postu. Otrzymały też informację, że Rosja się nawróci, a przecież nie wiedziały nic o tym kraju, nie wiedziały nawet, co oznacza jego nazwa.

Dzisiaj jesteśmy już po doświadczeniu tego wszystkiego, co było wypowiedziane w Fatimie. Odczuwamy przytłoczenie ogromem zła, jakie miało miejsce w XX wieku - złym wieku, jak pisał Roman Brandstaetter, w którym dokonało się katastroficzne zniszczenie ludzkości głównie podczas II wojny światowej. Ten wiek podeptał prawa Boskie i ludzkie, w sposób zdecydowany sprzeciwił się Panu Bogu i religii. Poprowadził ludzkość do bram ateizmu, które są kluczem do nieszczęścia.

Reklama

Matka Boża Fatimska odnosiła się w swoich słowach do Namiestnika Chrystusowego. Kolejni papieże otrzymywali informacje o prośbach Matki Najświętszej, by ludzkość poświęciła się Jej Niepokalanemu Sercu.

Bł. Jan Paweł II, któremu Matka Boża Fatimska uratowała życie w zamachu 13 maja 1981 r., pielgrzymował do Fatimy, gdzie został również dotknięty przez zamachowca.

Papież Benedykt XVI także kierował swoje serce w stronę Fatimy. Nabożeństwo maryjne było dla niego nie tylko wielką przygodą intelektualną, ale przede wszystkim szczególnym wyrazem miłości Kościoła do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Reklama

I oto przychodzi papież Franciszek, który również jest papieżem maryjnym. Wymowne jest zaproszenie Matki Bożej Fatimskiej do Watykanu na Dzień Maryjny, który będzie obchodzony 12 i 13 października 2013 r. I właśnie wtedy, w 96. rocznicę objawień fatimskich Ojciec Święty dokona przed figurą z Fatimy aktu oddania świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Maryja objawiła się w Fatimie w bardzo trudnym czasie. W Rosji szykowała się wówczas wielka rewolucja socjalistyczna, która ujawniła nienawiść do Boga i do religii. Oczywiście, ludzkość musiała tu przegrać: śmierć religii bowiem to śmierć normalności, to pozbawienie życia jego istoty.

Gdy weźmiemy pod uwagę czasy obecne, gdy zauważymy, jak wielkie naciski stosowane są w ONZ, w Unii Europejskiej przeciwko myśli chrześcijańskiej, przeciwko samemu Bogu - widać, że posiew tamtych czasów wciąż wschodzi. Silnym naciskiem przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej staje się dziś tzw. filozofia gender, która rodzi nowe barbarzyństwo: chce zniszczyć człowieka i rodzinę, kwestionując płeć i jej rolę biologiczno-kulturową, prowadząc w prostej linii do degeneracji ludzkości.

Zapewne m.in. dlatego Ojciec Święty Franciszek w Roku Wiary chce pokazać światło, które zajaśniało nadprzyrodzonym blaskiem w 1917 r., i oddać ludzkość Niepokalanemu Sercu Maryi, tak jak Ona życzyła sobie tego w Fatimie. Bo to ma być ratunek dla człowieka i świata.

Ta wiadomość bardzo ucieszyła nas w Częstochowie, a to z tego powodu, że na 8 września 2013 r. przewidziana jest u nas uroczystość związana z obchodami Roku kard. Augusta Hlonda na Śląsku. Ponieważ Częstochowa administracyjnie należy do województwa śląskiego, arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Śląskiego zdecydował, że Częstochowa uczci pamięć Wielkiego Prymasa m.in. przez uroczystą Eucharystię na Szczycie Jasnogórskim, która przypomni dzień 8 września 1946 r., kiedy to kard. Hlond, w duchu orędzia fatimskiego, na Jasnej Górze oddał naród polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Byliśmy wówczas w bardzo trudnej sytuacji, tuż po II wojnie światowej. Potrzebowaliśmy nadziei i umocnienia, prymas Hlond wierzył w pomoc Maryi dla każdego człowieka i całego naszego narodu.

Przypomnienie zatem tego Wielkiego Prymasa wraz z przypomnieniem o oddaniu Polski Niepokalanemu Sercu Maryi wpisuje się w orędzie, które ogłosił Kościołowi papież Franciszek. Można więc powiedzieć, że Częstochowa jest niejako Kościołem stacyjnym w wielkim oddaniu świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego Franciszka. W duchu dziecięcej ufności do Matki Najświętszej wraz z całym Kościołem powszechnym będziemy więc w najbliższych dniach wołać: Niepokalane Serce Maryi, bądź naszym ratunkiem...

2013-08-19 14:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uzdrowiony Lucas odwiedzi Szczecin

Niedziela szczecińsko-kamieńska 30/2018, str. 1

[ TEMATY ]

Fatima

dzieci fatimskie

cud

Archiwum sanktuarium

Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie

Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie

Nieustannie trwamy w zamyśleniu i medytacji nad treścią orędzia fatimskiego. Przybliżaliśmy je sobie bardzo szczegółowo w ubiegłym roku jubileuszu stulecia objawień chociażby poprzez Misje Fatimskie, które odbyły się w każdej parafii archidiecezji, a także jako historyczne wydarzenie w postaci konsekracji sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie-Załomiu z wierną kopią Kaplicy Objawień z Fatimy. Czekają nas kolejne ważne chwile podbudowujące znaczenie promieniowania łask z Fatimy.

CZYTAJ DALEJ

Zagadka księdza N.N.

2021-09-07 11:14

Niedziela Ogólnopolska 37/2021, str. 60-61

[ TEMATY ]

historia

ksiądz

Zdjęcia: archiwum Rodzinne Jaskiewiczów

Po 80 latach udało się ustalić, kto został pochowany w anonimowym grobie na cmentarzu w Zduńskiej Woli. „N.N. Ksiądz” to kleryk Adam Jaskowski, chrystusowiec.

Przez lata na cmentarzu katolickim przy ul. Łaskiej wśród ofiar niemieckich nalotów znajdował się anonimowy grób. Tablica z napisem: „Tu spoczywa N.N. Ksiądz, który zginął podczas bombardowania przez Niemców dworca kolejowego w Zduńskiej Woli we wrześniu 1939 roku”, ciekawiła mieszkańców.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję