Reklama

Aspekty

Święto rodzin

W świebodzińskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego zorganizowany został 2. Rodzinny Festyn przy Figurze Chrystusa Króla Wszechświata. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich „Ars Familia”

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 25/2013, str. 1

[ TEMATY ]

rodzina

Archiwum „Ars Familia ”

Po ubiegłorocznym, pierwszym festynie odbywającym się we wrześniu podjęta została decyzja o organizacji kolejnego spotkania przy figurze Chrystusa Króla. - Inicjatywa została pozytywnie przyjęta przez parafian i docierały do nas życzliwe komentarze, stąd decyzja o kontynuowaniu tego dzieła - mówi ks. Zygmunt Zimnawoda, proboszcz parafii.

W programie tegorocznego festynu obok meczu piłki nożnej znalazły się pokazy tańca średniowiecznego, tańca nowoczesnego z elementami gimnastyki, prezentacje grup tanecznych. Po raz pierwszy zatańczono poloneza, w którym wzięło udział ok. 200 osób. Na festynowej scenie wystąpili soliści, zespoły i grupy śpiewacze. Zaprezentowali się nie tylko lokalni artyści, ale również utalentowane dzieci i uzdolniona młodzież. Konkursy z nagrodami i zawody, pokazy mody i zmagania plastyczne to tylko niektóre z proponowanych na świebodzińskich błoniach atrakcji. - Przyjmowaliśmy wszystkie zgłoszenia, do ostatniej chwili, a chętnych do zaprezentowania się nie brakowało - mówi Rafał Wojtkiewicz ze Stowarzyszenia „Ars Familia”. - Naszym celem było stworzenie dobrej okazji do miłego spędzenia czasu przez całe rodziny, i udało się.

Reklama

Festyn stał się również okazją do świętowania 25-lecia kapłaństwa proboszcza parafii ks. Zygmunta Zimnawoda. Cukierkowy tort trafił do festynowych gości.

Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich „Ars Familia” jest organizacją działającą przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie od grudnia 2012 r. Zadania stowarzyszenia to: prowadzenie działalności charytatywnej, działalności w zakresie pomocy społecznej, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultu religijnego, pomoc w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania, w ramach tematyki związanej z integracją europejską, w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

Wśród inicjatyw podjętych już przez „Ars Familia” znalazły się: koncert organowy „Muzyka organowa Paryża”, koncert kolędowy w 13 językach „Z kolędą przez świat” czy współorganizacja drugiej rocznicy poświęcenia figury Chrystusa Króla.

2013-06-20 10:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wartość rodziny i szczęśliwego dzieciństwa

Niedziela legnicka 46/2012, str. 4

[ TEMATY ]

rodzina

Graziako/Niedziela

W 2012 r. miało miejsce ważne wydarzenie związane z życiem rodzinnym. W Mediolanie odbyło się VIII Światowe Spotkanie Rodzin. Na zakończenie spotkania Ojciec Święty Benedykt XVI przypomniał, że rodzina jest powołana, by stawać się obrazem Boga w świecie. Natomiast na pierwszej audiencji, po powrocie z Mediolanu, Papież zwrócił uwagę, że ludzkość nie ma przyszłości bez rodziny. Rodzina potrzebuje wsparcia i należy czynić wszystko, by ukazywać jej wartość, która dziś jest znieważana i zagrożona. W tej sytuacji Kościół nie może pozostać bezczynny.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski o uchodźcach: cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem

2021-09-26 20:49

[ TEMATY ]

uchodźcy

vaticannews.va

„Cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem. To, że są tak brutalnie wykorzystywani w walce politycznej, nie zwalnia nas i nigdy nie może nas zwolnić z myślenia o nich jako o naszych braciach” - mówił w niedzielę abp Wojciech Polak, nawiązując do sytuacji na naszej wschodniej granicy.

W obchodzony po raz 107. Dzień Migranta i Uchodźcy metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Rozpoczynając liturgię nawiązał do odbywających się pod raz siódmy w Polsce modlitw za uchodźców, przypominając za papieżem Franciszkiem, że trzeba się wreszcie uwolnić od myślenia w kategoriach: przyjaciel-wróg, my-oni, moje-twoje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję