Reklama

Niedziela Łódzka

Dar Ducha Świętego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, które przypada 24 maja, arcybiskup metropolita łódzki Marek Jędraszewski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 32 im. Karola Wojtyły w Łodzi oraz Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum im. Księdza Bosko w Łodzi. Bierzmowanie miało miejsce w łódzkim kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych podczas Mszy św. odpustowej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Uroczystość łączyła się z 40. rocznicą święceń kapłańskich abp. Marka Jędraszewskiego, który sakrament kapłaństwa przyjął 24 maja w archikatedrze poznańskiej z rąk abp. Antoniego Baraniaka.

Na początku liturgii proboszcz ks. Waldemar Trendziuk SDB przywitał abp. Marka Jędraszewskiego, po czym rodzice młodzieży przystępującej do bierzmowania poprosili o udzielenie ich dzieciom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Jakich łask oczekujecie od Boga w sakramencie bierzmowania? - pytał kandydatów Metropolita łódzki. Odpowiedzieli, iż pragną, aby Duch Święty, którego otrzymają, umocnił ich do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad. Po namaszczeniu czoła bierzmowanej osoby olejem krzyżma Ksiądz Arcybiskup włożył rękę na jej głowę i wymieniając imię, które wybrała, wypowiedział: „Przyjmij znamię daru Ducha Świętego”.

- Wy jesteście młodym Kościołem, który jest i będzie narażony na różnego rodzaju zmagania, aby dochować wierności Chrystusowi, Jego Ewangelii, Kościołowi” - mówił w homilii abp Marek Jędraszewski. - Chodzi o to, by owe zmagania były dla was zwycięskie. Bierzmowanie to nie tylko utwierdzenie w wierze, nadziei i miłości, ale także sakrament, w którym bierze się odpowiedzialność za Kościół. Tę odpowiedzialność bierzecie na siebie i dlatego jest rzeczą ważną, by poświęcone krzyże, pamiątki sakramentu bierzmowania, przypominały wam o tym, kim jesteście i do jakiego stylu życia zostaliście zobowiązani. Niech w tym zadaniu wspomaga was Patronka tego dnia Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych, która jest ze swoim Kościołem i będzie z nim aż do skończenia świata i na wieczność.

2013-06-06 14:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stare-nowe bierzmowanie

[ TEMATY ]

bierzmowanie

młodzież

Agata Kowalska

Pandemia nie pokrzyżowała planów młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Choć stało ono pod znakiem zapytania, udało się!

Lepszego dnia na bierzmowanie nie można znaleźć. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego 17 osobom z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Świętego Krzyża w Zawierciu-Blanowicach biskup senior Antoni Długosz udzielił tego sakramentu, tchnął Ducha i namaścił na dalsze chrześcijańskie życie. Mimo że wydawać by się mogło, że wszystko było nie tak, jak powinno. Deszcz, pochmurna aura, sytuacja w kraju ciągle niepewna. Nic, tylko zostać pod kołdrą i czekać, aż będzie lepiej. Jednak nie dla nich! Dzięki rodzicom, proboszczowi, a przede wszystkim z Bożą pomocą udało się dokończyć dzieło w wyznaczonym już od dawna terminie. – Nie było łatwo, wiadomo – wszyscy się boją, nie byliśmy pewni, czy młodzi i ich rodzice zdeklarują się.
CZYTAJ DALEJ

Łomża: Komunikat kurii w związku ze spotkaniem organizowanym przez ks. Galusa

2025-07-18 09:18

[ TEMATY ]

Łomża

Ks. Daniel Galus

diecezja.lomza.pl

Łomżyńska Kuria Diecezjalna informuje, że spotkanie ewangelizacyjne organizowane w Twierdzy Łomża Fort II przez suspendowanego księdza Daniela Galusa nie jest modlitwą Kościoła, a zwykłą posługą, którą wykonuje ks. Galus tylko we własnym imieniu.

Komunikat Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej w związku z organizowanym spotkaniem ewangelizacyjnym „Jezus żyje”.
CZYTAJ DALEJ

Pokolenie Z przełamuje samotność – rusza letnia Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja!

2025-07-18 16:32

[ TEMATY ]

Fundacja świętego Mikołaja

Pelplin

Akademia Liderów 2025

Fundacja Świętego Mikołaja

Już za kilka dni, 31 wyjątkowych młodych liderów z całej Polski spotka się w w Collegium Marianum w Pelplinie, by rozpocząć intensywną, 10-dniową szkołę letnią w ramach jubileuszowej, dziesiątej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Motywem przewodnim tegorocznej Akademii jest przeciwdziałanie samotności młodych ludzi poprzez budowanie autentycznych relacji i wspólne działanie na rzecz innych.

Jak pokazują najnowsze badania, aż 65% przedstawicieli pokolenia Z w Polsce doświadcza samotności, z czego 32% – często (MindGenic AI #Nigdywięcejsamotności, 2023). Mimo wielogodzinnej obecności w świecie wirtualnym, mediach społecznościowych i komunikatorach, młodym ludziom brakuje realnych, bliskich więzi. Akademia Liderów to miejsce, w którym te relacje są budowane od podstaw – podczas wspólnej pracy nad autorskimi projektami społecznymi, rozmów, warsztatów i spotkań z inspirującymi ekspertami.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję