Reklama

Niedziela Sandomierska

Dzieci wspierają misje

Parafia św. Marcina szczególnie uroczyście obchodziła 150. rocznicę urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, oraz patronki współpracy misyjnej w Polsce. W niedzielę 28 kwietnia odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. proboszcz Michał Spociński, a oprawę Mszy św. przygotowały dzieci z Koła Misyjnego, działającego przy parafii. Mszę św. poprzedziła prelekcja poświęcona życiu i działalności bł. Marii Teresy, która nazwana została Matką Afryki, mimo że sama nigdy nie była na Czarnym Lądzie.

Reklama

Do obchodów urodzin Patronki dzieł misyjnych niezwykle starannie przygotowały się dzieci z opatowskich szkół, w tym z koła misyjnego, biorąc udział w konkursie poświęconym tematyce misyjnej. W części literackiej dzieci pisały list do przyjaciela z Afryki, lub kartkę z pamiętnika małego misjonarza. W części plastycznej rysowały pejzaż misyjny lub wykonywały plakat. Duże zainteresowanie wzbudziła część techniczna konkursu, na którą wpłynęły - wykonane z wielką wyobraźnią i niezwykle starannie - makiety wiosek misyjnych. Wiele prac spotkało się z dużym uznaniem komisji oceniającej konkurs oraz z podziwem parafian.

Po Mszy św. Ksiądz Proboszcz wraz z kapitułą konkursu, wręczył dzieciom nagrody, z których najcenniejszymi były roczne prenumeraty czasopisma o tematyce misyjnej „Echo z Afryki”, którego pomysłodawczynią i pierwszą redaktorką była bł. Maria Teresa. Obecnie dzieło to kontynuują Siostry Klawerianki, a pisemko dociera do prawie wszystkich krajów świata realizując słowa założycielki: „Zadaniem mego życia i Zgromadzenia, jest budzić coraz większe zainteresowanie misjami i zakorzeniać je we wszystkich sercach”.

Dopełnieniem uroczystości był, przygotowany przez rodziców dzieci z koła misyjnego, kiermasz ciast, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany dla pracującego w Ekwadorze misjonarza pochodzącego z naszej diecezji ks. Macieja Rączkiewicza.

2013-06-04 13:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Będzie płatny roczny urlop po urodzeniu dziecka

[ TEMATY ]

dzieci

prezydent

Graziako

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał dziś nowelizację Kodeksu Pracy wprowadzającą roczny, płatny urlop po urodzeniu dziecka. Przy tej okazji podkreślił znaczenie pierwszego roku życia dziecka dla kształtowania relacji rodzicielskich, małżeńskich oraz decyzji o kolejnym dziecku. Ustawa ma wejść w życie 17 czerwca. - To ważna chwila, ważny, radosny moment – mówił prezydent podczas poniedziałkowej uroczystości, w której uczestniczyli też rodzice z dziećmi.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję