Reklama

Niedziela Sandomierska

Biegli dla Papieża

Niedziela sandomierska 22/2013, str. 6

[ TEMATY ]

bieg

Ks. Adam Stachowicz

Pod honorowym patronatem Bpa Krzysztofa Nitkiewicza, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Czajkowie, w dniach od 13 do 19 maja przeżywali Tydzień Patrona Szkoły Papieża bł. Jana Pawła II. Punktem kulminacyjnym tego tygodnia był Regionalny Bieg Papieski pod hasłem: „Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie”, który odbył się 17 maja. Po powitaniu zebranych przez dyrektor szkoły Marię Swatek, w klimat uroczystości wprowadził zebranych ks. Robert Kusiak - katecheta dzieci i młodzieży oraz uczniowie szkoły z programem słowno-muzycznym.

Reklama

Druga część spotkania to zmagania sportowe. Z powodu licznej frekwencji uczestnicy biegli w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa oraz dodatkowo w kategorii chłopcy i dziewczęta. Ponadto atrakcją była kategoria open, w której mógł wziąć udział każdy uczestnik uroczystości. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach byli: Śledź Katarzyna z Czajkowa, Patryk Tomczyk z Koniemłot, Dominika Szymańska z Bogorii, Arkadiusz Urbaniak ze Ślęzak. Ostatnią część stanowiła majówka Papieska przy kościele filialnym w Czajkowie pod przewodnitwem koprzywnickiego dziekana ks. Wiesława Opiata. Po modlitwie nastąpiły gratulacje i wręczenie nagród zwycięzcom biegu oraz laureatom konkursów artystycznych zorganizowanych dla szkół zrzeszonych w Sandomierskiej Rodzinie Szkół im. bł. Jana Pawła II. Laureatami poszczególnych kategorii konkursu plastycznego zostali: wśród przedszkolaków: Wiktoria Nowak ze Smerdyny i Tatiana Palmer ze Staszowa. Ze szkoły podstawowej: Amelia Ordon ze Smerdyny i Wiktoria Podsiadło oraz Julia Sierant z Czajkowa, a także Oliwia Śmietana z Ulanowa i Kinga Suska ze Staszowa. Wśród gimnazjalistów zwyciężczynią okazała się Ilona Iskra z Czajkowa. Całość ostatniej części uświetniły śpiewy pieśni religijnych i związanych z Ojcem Świętym.

Podczas uroczystości dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja uczestników i zaproszonych gości. Do Czajkowa przybył Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas, Świętokrzyski Kurator Oświaty - Małgorzata Muzoł oraz przedstawiciele władz samorządowych. Organizatorem spotkania oprócz Zespołu Szkół w Czajkowie była parafia w Wiązownicy.

2013-06-04 13:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lekkoatletyczne HME - Święty-Ersetic z rekordem Polski awansowała do finału na 400 m

[ TEMATY ]

bieg

lekkoatletyka

rekord

PAP

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic wynikiem 51,34 poprawiła halowy rekord Polski w biegu na 400 m i awansowała do finału mistrzostw Europy w Toruniu. Szybsza w półfinale była jedynie faworytka rywalizacja Holenderka Emke Bol - 51,17.

Polka zdecydowanie wygrała swój bieg. Za plecami zostawiła inną dobrze dysponowaną Holenderkę Lieker Klavier - 52,09. Do podopiecznej Aleksandra Matusińskiego, mistrzyni Europy na stadionie, należał już halowy rekord Polski. Ustanowiła go przed rokiem - także w Toruniu - czasem 51,37. Teraz ten wynik poprawiła o 0,03 i zapewniła, że to nie koniec.

CZYTAJ DALEJ

W Sejmie projekt ustawy „Stop aborcji 2021”

2021-09-22 14:54

[ TEMATY ]

aborcja

pro‑life

Karol Porwich/Niedziela

130 tys. podpisów zebrali autorzy projektu ustawy "Stop aborcji 2021". Zgodnie z wniesionym dziś do Sejmu projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem - poinformowała odpowiedzialna za inicjatywę ustawodawczą Fundacja Pro-prawo do życia.

Autorzy projektu i podpisani pod nim obywatele uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. Wskazują m.in. na wadliwe zapisy kodeksu karnego powodujące, że "co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane".

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję