Reklama

Niedziela Podlaska

10. rocznica kanonizacji św. Marii de Mattias

Do Wspólnoty Modlitwy Najdroższej Krwi może należeć każdy, kto jest gotowy modlitwą i życiem czcić Krew Chrystusa. Przyjęcie do wspólnoty dokonuje się przez wpisanie na listę członków. Od tego momentu biorą udział w modlitwie i dobrych uczynkach tej duchowej rodziny, modląc się za misjonarzy, kapłanów, siostry zakonne i potrzeby całego Kościoła.

Pomagają w tym Adoratorki Krwi Chrystusa, których założycielką jest św. Maria de Mattias, kanonizowana przez bł. Jana Pawła II 18 maja 2003 r. w Rzymie, a więc 10 lat temu. Św. Maria de Mattias była wielką czcicielką Krwi Chrystusa. Całe jej życie upłynęło na krzewieniu tego kultu w różnych krajach.

Reklama

Wspólnota modlitewna Najdroższej Krwi Chrystusa w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach powstała w 2000 r. Przyjeżdżała tutaj s. Cecylia Haftarczyk, adoratorka Krwi Chrystusa. Jej mama Maria wraz ze swoimi sąsiadkami z bloku Jadwigą Burakowską i Heleną Tatarczuk codziennie modliły się na różańcu w swoich intencjach. S. Cecylia, widząc zapał modlitewny i pobożność tutejszych ludzi, zaproponowała tworzenie kółek różańcowych, które kolejno powstawały w Siemiatyczach: pierwsze u p. Burakowskiej, następnie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli u p. Dunajko i u p. Bazylewskiej.

W 2002 r. w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny powstały 3 kółka różańcowe u p. Murawskiej. Co miesiąc w domach gromadziły się kobiety na modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po kilku latach za zgodą proboszcza ks. prał. Bogusława Kiszko spotkania modlitewne przeniesiono do kościoła, gdzie w pierwsze czwartki miesiąca o godz.17 przed Najświętszym Sakramentem wraz z wiernymi z parafii modlimy się w intencji kapłanów i nowych powołań do kapłaństwa i zakonów. Od momentu powstania wspólnoty różańcowe Krwi Chrystusa gromadzą się w Wielki Czwartek w kościele o godz. 22, by do północy przewodniczyć modlitwom za żyjących i zmarłych kapłanów.

W dniach 16-17 marca odwiedziła nas s. Krystyna Kusak, adoratorka Krwi Chrystusa z Kościeliska. Spotkała się z proboszczami obu parafii siemiatyckich oraz z wiernymi. Były wspólna modlitwa przy wystawionych relikwiach św. Marii de Mattias, konferencje i spotkania. Wizyta s. Krystyny, jej konferencje i opowieści o pracy Sióstr Adoratorek podniosły nas na duchu i zaowocowały następną grupą różańcową. Obecnie w Siemiatyczach istnieje 11 kółek różańca do Krwi Chrystusa.

2013-06-04 13:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1 listopada - święto świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych, obchodzona w Kościele rzymskokatolickim 1 listopada, przywołuje na pamięć rzeszę świętych i błogosławionych, którzy zostali bądź też nie zostali ogłoszeni przez Kościół i wyniesieni do chwały ołtarzy. Powiedzieliśmy, że ogłoszeni i nieogłoszeni. Tak, to prawda, wielu jest bowiem takich, którzy swoim życiem i postępowaniem zasłużyli na Niebo i z pewnością je osiągnęli - choć nie zostali ogłoszeni publicznie przez Kościół, ich postępowanie i miłość do Boga i Kościoła stały się wzorem dla innych.

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Bp Długosz: dziękujemy za św. Józefa

– Dzisiaj dziękujemy Bogu Ojcu za wielkiego patrona Kościoła i wszystkich rodzin – św. Józefa – powiedział 19 września biskup senior Antoni Długosz w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce.

Tego dnia miejscowy kościół parafialny Świętej Rodziny był kolejnym kościołem stacyjnym archidiecezji częstochowskiej w Roku św. Józefa wyznaczonym przez abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję