Reklama

KSM na wakacje

Do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy. Jednak w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży już trwają przygotowania do tegorocznych wyjazdów i obozów. Wakacyjne obozy i kolonie języków obcych organizowane przez KSM skierowane są do dzieci i młodzieży, pragnącej uczyć się lub pogłębiać znajomość języków: angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego oraz rosyjskiego. Uczestnicy będą mogli zwiedzić m.in. Kraków oraz tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego i Bieszczad, a także popływać w Bałtyku. Obok zwiedzania odbędą się ogniska, zajęcia sportowe, kurs tańca, nauka jazdy konnej, zajęcia z savoir-vivre’u, a także rejs statkiem, a dla rządnych wrażeń Aquazorbing. To wszystko czeka na młodzież, która zdecyduje się na spędzenie wakacji z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży naszej diecezji.

Zajęcia językowe organizowane przez KSM mają różny charakter: od spotkań w grupach, konwersacji, ćwiczeń słuchowych, po gry i zabawy w języku obcym. Program nauki opracował wykładowca akademicki dr Marek Kuczyński z Akcji Katolickiej, który sprawuje również opiekę merytoryczną nad koloniami i obozami. Jest on autorem programów nauczania wpisanych na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wielu podręczników. Opracowana przez niego metodologia nauczania języków obcych ma charakter innowacyjny i wynika z jego wieloletnich badań naukowych w dziedzinie językoznawstwa stosowanego, metodyki i psycholingwistyki.

Reklama

Obok kolonii językowych organizowanych w ramach Szkoły Języków Obcych „Emka” KSM organizuje także inne wyjazdy o charakterze apostolskim i formacyjnym. Należą do nich m.in. dni formacyjne. Dni formacyjne na Śnieżnicy skierowane są do młodzieży powyżej 14. roku życia. Podczas spotkań odbędą się warsztaty oraz ćwiczenia dotyczące różnorodnej tematyki, m.in. z zakresu komunikacji interpersonalnej, organizowania inicjatyw, planowania własnego rozwoju. Ponadto w planie są także wspólne ogniska, zajęcia sportowe, wycieczki oraz inne atrakcje turystyczne. Dni formacyjne odbędą się w terminie 13-19 lipca.

Inną formą proponowaną dla młodych jest obóz artystyczny skierowany do osób od 12. do 18. roku życia. Odbędzie się on w Biskupinie w dniach 3-10 sierpnia. Podczas obozu młodzież może wybierać spośród warsztatów: aktorskich, reżyserskich i fotograficznych. Zajęcia poprowadzą profesjonalni trenerzy.

O wartości wakacyjnym wyjazdów z KSM-em przekonany jest obecny prezes Zarządu Diecezjalnego KSM Łukasz Brodzik. - Wyjazdy wakacyjne z KSM zawsze były dla mnie czymś ciekawym i inspirującym. Po pierwsze pozwalały na poznanie osób, które miały podobne pasje, ambicje, a także wspólne cele i wielką motywację do działania. Jednym słowem były to spotkania młodych ludzi, którzy zawsze wymagali od siebie więcej - owocem tego są naprawdę trwałe i wartościowe przyjaźnie, które trwają do dziś. Ponadto wakacje to był dla mnie taki moment, gdzie mogłem poświęcić jeszcze więcej czasu na pogłębienie relacji z Bogiem i podzielić się doświadczaniem Go z rówieśnikami. Często to właśnie uczestnicy wyjazdów oraz prowadzący motywowali mnie swoją postawą do odkrywania Chrystusa i przemiany swojego życia. Z pewnością ten czas był dla mnie aktywnym odpoczynkiem od codziennych zajęć i trosk, a nierzadko również miałem okazję do pozyskiwania nowych umiejętności i odkrywania swoich pasji. Wszystko to zawsze odbywało się w atmosferze doskonałej zabawy, ciekawych wrażeń i miejsc, co sprawiało, że podczas wyjazdów nigdy się nie nudziłem. Zawsze wracałem z wakacji uśmiechnięty, pełen optymizmu i nowych pomysłów, z przeświadczeniem, że nie był to zmarnowany czas. Dlatego co roku czekam na ten moment, kiedy znów będę mógł wyruszyć na spotkanie nowej przygody - powiedział Łukasz Brodzik.

Reklama

Celem inicjatyw organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest nie tylko wypoczynek czy nauka języków obcych, ale również wychowanie dzieci i młodzieży oparte na wartościach, takich jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Uczestnictwo w tego rodzaju przedsięwzięciach jest dla młodego człowieka bardzo pożyteczną formą spędzenia wolnego czasu, połączoną z aktywnością intelektualną i fizyczną.

Bliższe informacje i zgłoszenia:

Biuro KSM, ul. Aliny 7, Zielona Góra, tel. (68) 453-92-73 tel./fax (68) 453-92-74, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, a także na stronie internetowej www.zg.ksm.org.pl. Jednocześnie informujemy, że w przypadku turnusów odbywających się w Krakowie zapewniony jest dojazd autokarem z Zielonej Góry.

2013-03-26 11:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zakończenie pierwszej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

2021-09-25 16:23

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jak dobrze, że Pan Bóg swoje Słowo zapisuje w takich chropowatych ludziach jak my, w takich niedoskonałych ludziach jak my, w takich niedoskonałych wspólnotach jak my! Pewnie każdy z nas chciałby inaczej, chciałby być lepszym materiałem do tego zapisu, pewnie marzyłby się nam lepszy Kościół, lepsza wspólnota miedzy nami, żeby lepiej wyrażała Słowo Boże, ale Pan Bóg ma dość pokory, by zapisywać swoje Słowo w nas, w takich, jakimi jesteśmy! - mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję