Reklama

Niedziela Sosnowiecka

„Hosanna Synowi Dawida!”

Spotkania młodych w Niedzielę Palmową są od wielu lat stałą formą przeżywania Światowych Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Inicjatywę tę podjął od początku swego istnienia także Kościół sosnowiecki. Młodzi naszej diecezji rokrocznie gromadzą się wraz ze swoim Pasterzem, by pod jego przewodnictwem przeżywać Najświętszą Liturgię oraz rozważać papieskie orędzie

Niedziela Palmowa została ustanowiona Światowym Dniem Młodzieży przez bł. Jana Pawła II. Wiadomo, że podczas wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, wśród tych, którzy wołali „Hosanna Synowi Dawida!” nie brakowało młodych. Papież zapraszał więc, „by właśnie w Niedzielę Palmową młodzi w Kościołach lokalnych przeżywali z zaangażowaniem, w modlitwie, w uważnym słuchaniu i radosnym dzieleniu się tę okazję do stałej formacji, dając wyraz swojej wierze żarliwej i pełnej oddania”.

Reklama

W naszej diecezji obchody Światowych Dni Młodzieży przewidziano tym razem w przeddzień Niedzieli Palmowej, w sobotę 23 marca. Uroczystość rozpocznie się w kościele Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu, a zakończy w sosnowieckiej bazylice katedralnej Mszą św., której przewodniczyć będzie bp Grzegorz Kaszak.

Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa Jezusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 11). Będzie to także dzień modlitwy za współczesnych misjonarzy - męczenników, którzy ofiarą swojego życia przypieczętowali posługę i świadectwo wiary. Dlatego w programie przewidziano świadectwo misyjne świeckiego ewangelizatora oraz film „Wierni do końca”, który powstał we współpracy Papieskich Dzieł Misyjnych i Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży i jest hołdem złożonym polskim misjonarzom, zaproszeniem do modlitwy za nich, a także żywą lekcją wiary. Tego dnia młodzież naszej diecezji będzie też miała okazję zrealizować posługę zleconą przez Jezusa. W godzinach od 10.30 do 12.00, w grupach, wraz z przewodnikami młodzi wyruszą na ewangelizację na ulice Sosnowca.

Warto zaznaczyć, że centralne obchody Światowych Dni Młodzieży odbędą się w lipcu 2013 r., a ich gospodarzem będzie tym razem Rio de Janeiro w Brazylii.

2013-03-20 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzyż – dzieło Boga i człowieka

Niedziela podlaska 15/2015, str. 4

[ TEMATY ]

Niedziela Palmowa

Ks. Artur Płachno

Patronat nad konkursem palm objął bp Tadeusz Pikus

Patronat nad konkursem palm objął bp Tadeusz Pikus

W Niedzielę Palmową w Ciechanowcu odbyło się uroczyste zakończenie 18. Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej, zorganizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

2021-09-18 20:43

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Od piątku 17.09.2021 r do niedzieli 19.09.2021 r., w pokamedulskim klasztorze na Wigrach trwa zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Diecezja ełcka gości w tym czasie przedstawicieli KSM z 20 diecezji.

Zebrani na tym spotkaniu druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiają o sprawach ważnych dla ludzi młodych oraz podejmują wspólnie decyzje, które będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję