Reklama

Niedziela Sandomierska

Uniwersytet Otwarty na dzieci

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza od 14 marca na zajęcia dzieci, rodziców i osoby starsze.

Uniwersytet zainaugurował działalność wykładem nt.: „Uniwersytet klasyczny - locus naturalis twórczego umysłu”, który wygłosiła prorektor ds. promocji i współpracy z zagranicą dr hab. Ewa Agnieszka Lekka-Kowalik, z KUL. Zasady funkcjonowania Uniwersytetu Otwartego przedstawiła jego dyrektor Anna Tarnowska-Waszak, a muzycznym akcentem inauguracji był koncert jazzowy Kuby Stankiewicza.

Reklama

Uniwersytet zaprasza w każdy czwartek w godz. 17-18.45 do auli im. „Solidarności”, na ul. Ofiar Katynia. Tematyka wykładów dla dorosłych dotyka różnych sfer życia. I tak: 11 kwietnia zapraszamy na prelekcję pt: „Czy miłość i rodzina mają jeszcze sens w dzisiejszych czasach?”. 18 kwietnia: „Wychowanie chrześcijańskie odpowiedzią na kryzysy ery ponowoczesnej”. 9 maja tematem spotkania będą: „Problemy bezpieczeństwa człowieka we współczesnym świecie”, a 23 maja: „Ekonomiczny, społeczny i kulturowy wymiar globalizacji”.

Interesująco zapowiadają się wykłady dla dzieci, dostosowane do ich zainteresowań i możliwości intelektualnych. 11 kwietnia: „Angielski?... Bułka z masłem! English?... A piece of cake!”. 18 kwietnia porozmawiamy „O mądrych sowach, głupich gęsiach i czczonych ibisach, czyli rzecz o ptasim królestwie”, a 9 maja zastanowimy się „Jeszcze „Facebook” czy już „FaceBóg”?”. Natomiast 23 maja Uniwersytet zaprasza najmłodszych na „Popołudniową gimnastykę buzi i języka”.

Daty spotkań zostały tak przygotowane, by jednocześnie mogli w nich uczestniczyć rodzice, czy dziadkowie oraz młode pokolenie.

Reklama

Zajęcia dla dzieci przeznaczone są dla słuchaczy w wieku 7-12 lat. Opłata za semestr wynosi 30 zł od uczestnika (6 zł to opłata za 2 godz. zajęć). W przypadku zapisania więcej niż jednego dziecka z rodziny, Uniwersytet oferuje atrakcyjne promocje.

Jeśli chodzi o osoby dorosłe, to na zajęcia Uniwersytet zaprasza wszystkich po 16. roku życia. Opłata za semestr wynosi 20 zł od uczestnika (4 zł to opłata za 2 godz. zajęć).

W szczególny sposób zapraszamy do uczestnictwa rodziców, dziadków i opiekunów dzieci, które uczestniczą w równolegle odbywających się zajęciach.

Uniwersytet przygotował też jeszcze tańsze „Pakiety dla rodzin” - łączna opłata za uczestnictwo opiekuna oraz dziecka wynosi jedynie 40 zł!

Prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na zajęcia. Można to uczynić osobiście w dziekanacie przy ul. Ofiar Katynia 6a, pokój nr 11, lub telefonicznie: (15) 842-71-16, (15) 642-25-33) od poniedziałku do piątku (oprócz środy) w godzinach 9.30-11 oraz 13-15.30, albo mailowo: uo.sw@kul.pl.

Więcej informacji na stronie: www.open.kul.pl/sw

2013-03-20 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Europa: co szósty małoletni azylant bez opieki

[ TEMATY ]

dzieci

imigranci

billycm/pixabay.com

Co szósty spośród 300 tys. niepełnoletnich migrantów szukających azylu w państwach członkowskich Unii Europejskiej jest pozbawionych opieki osoby dorosłej - pisze dziennik „L’Osservatore Romano”, powołując się na dane Eurostatu za 2017 rok.

Dwie trzecie to osoby w wieku 16-17 lat, 16 proc. - 14-15-latkowie, a 6 proc. - dzieci poniżej 14. roku życia. 90 proc. z nich stanowią chłopcy.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Transfuzja miłości

2021-09-19 17:50

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Katarzyna Krawcewicz

Fraternia Franciszkańska „Effatha” z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze kolejny raz zachęcała do oddawania krwi w ramach akcji Transfuzja Miłości.

Akcja trwa od czerwca i odbędzie się we wszystkich zielonogórskich parafiach. Tym razem krwiobus przyjechał do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie 19 września można było oddać krew, napić się dobrej kawy, spróbować domowego ciasta i posłuchać fajnej muzyki. Organizatorzy podkreślają, że krew jest bezcennym darem i warto dzielić się nią z innymi.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Zollner: seksualność wciąż jest tematem tabu

2021-09-20 16:03

[ TEMATY ]

przemoc

nadużycia seksualne

przestępstwa seksualne

Grażyna Kołek

„Choć ciągle jesteśmy w Kościele w Europie Środkowo-Wschodniej w sytuacji mierzenia się z problemem wykorzystywania, to wiele zostało już zrobione, by chronić dzieci i bezbronnych dorosłych” – uważa ks. Hans Zollner, członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Uczestniczy on w warszawskiej konferencji o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie episkopaty ustanowiły już odpowiednie instytucje odpowiedzialne za pracę w zakresie prewencji i radzenia sobie z przypadkami wykorzystywania, przygotowały też stosowne wytyczne postępowania. Wiele uniwersytetów katolickich ma już w programie studia z zakresu ochrony małoletnich. Konferencja ma za zadanie wskazać, co należy zrobić, by lepiej unikać wykorzystywania w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję