Reklama

Niedziela Sandomierska

Nabożeństwa Stacyjnych Dróg Krzyżowych

Niedziela sandomierska 12/2013, str. 3

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Alicja Trześniowska

W II piątek Wielkiego Postu rozważania poprowdził ks. Rafał Cudziło

W II piątek Wielkiego Postu rozważania poprowdził ks. Rafał Cudziło

W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek w większych miastach naszej diecezji odbywają się pasyjne nabożeństwa Stacyjnych Dróg Krzyżowych, zainicjowane przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza.

Pierwsze takie wielkopostne spotkanie modlitewne w Roku Wiary w Sandomierzu odbyło się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Pasterz diecezji podkreślił wówczas, że Chrystus uczy, iż miłość pozwala nie tylko zaakceptować cierpienie duchowe i fizyczne, ale przemienia je w dobro oraz wyraził nadzieję, że przeżywanie Wielkiego Postu pomoże wiernym poznać lepiej miłość Chrystusa i naśladować ją w codziennym życiu.

Kolejna Stacyjna Droga Krzyżowa miała miejsce w bazylice katedralnej w drugi piątek Wielkiego Postu. Uczestniczyła w niej m. in. wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego, Siostry Franciszkanki, Siostry Jadwiżanki, Siostry Służki, księża z dekanatu. Ks. Zygmunt Gil, proboszcz parafii katedralnej, wezwał do rozważania męki Pana Jezusa, do pokornego i przepełnionego żalem pochylenia się nad stacjami Męki Pańskiej. Rozważania prowadził Legion Maryi pod przewodnictwem duchowego opiekuna ks. Rafała Cudziły.

Kolejne stacyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej zaplanowano na Niedzielę Palmową 24 marca o godz. 15 w Sandomierzu. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami miasta z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła Świętego Ducha.

2013-03-20 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara nie upada!

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Łukasz Kaczyński

Po raz jedenasty odbyła się Nowohucka Droga Krzyżowa. W niedzielę 9 kwietnia ulicami Nowej Huty przeszły setki wiernych, którym przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Tradycyjnie nabożeństwo odbyło się na trasie wiodącej od pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia do bazyliki Opactwa Cystersów w Mogile. - Ta droga krzyżowa wpisała się już w historię naszego terenu, „miasta Boga”, którym się on stał mimo wielkich starań władz komunistycznych, by mieszkańcy Nowej Huty nie mogli żyć na co dzień wiarą chrześcijańską - powiedział ks. Łukasz Gołaś SAC.

CZYTAJ DALEJ

Papież do laureatów Nagrody Ratzingera: jego myśl teologiczna nadal owocuje i działa

2022-12-01 14:48

[ TEMATY ]

Franciszek

Fr Ameer Jaje

Papież Franciszek w Iraku

Papież Franciszek w Iraku

Myśl teologiczna Josepha Ratzingera nadal owocuje i działa. Wszyscy czujemy duchową obecność Papieża Seniora i jego towarzyszenie modlitwą całemu Kościołowi. Papież Franciszek mówił o tym w czasie ceremonii wręczenia Nagrody Ratzingera. W tym roku jej laureatami są francuski jezuita i patrolog, ojciec Michel Fédou, oraz amerykański prawnik, prof. Joseph Halevi Horowitz Weiler, który jednocześnie jest pierwszym żydem otrzymującym to prestiżowe wyróżnienie.

Franciszek wspomniał o swych braterskich i serdecznych spotkaniach z papieżem seniorem. Nawiązując do jego wybitnej myśli teologicznej przypomniał, że Benedykt XVI nie tylko osobiście uczestniczył w Soborze Watykańskim II i wniósł wielki wkład w przygotowanie najważniejszych dokumentów soborowych, ale i aktywnie realizował jego postanowienia, najpierw u boku Jana Pawła II, a następnie jako pasterz Kościoła powszechnego. Jego nauczanie publikowane jest w różnych językach w serii „Opera Omnia” i wciąż stanowi solidną podstawę teologiczną drogi Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Targi Wydawców Katolickich

2022-12-02 07:57

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich

Z inicjatywy Stowarzyszenia Wydawców Katolickich i we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II od 2 do 4 grudnia w gmachu KUL odbędą się już po raz 23. Targi Wydawców Katolickich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję